Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PremiAir uzupełnia ofertę pilotów Supercars

Dylan O’Keefe (po lewej) i James Golding (po prawej)

PremiAir Racing ogłosiło, że Dylan O’Keefe będzie ścigał się z Jamesem Goldingiem w tegorocznym Repco Bathurst 1000.

O’Keeffe, który w październiku współkieruje wspieranym przez Subway samochodem ZB Commodore nr 31, wystartuje po raz trzeci w tym wielkim wyścigu.

24-latek bierze obecnie udział w pełnym wymiarze godzin w Supertanie Auto TCR Australia Series i Porsche Painter Dixon Carrera Cup Australia.

Poprzedni start O’Keefe w Bathurst 1000 przyszedł z Kelly Racing (2020) i Team Sydney (2021).

O’Keeffe zajmuje siódme miejsce w australijskiej klasyfikacji TCR i ma nadzieję, że jego związek z Goldingiem usprawni współpracę, a także pozna mechanizm.

„Ścigałem się na tym samym podwoziu w zeszłym roku, więc byłoby miło wrócić tym samochodem z nowym zespołem” – powiedział O’Keefe.

„Supersamochód Subway PremiAir Racing wygląda naprawdę fajnie, a współpraca z Jimmym jest bardzo ekscytująca, ponieważ jesteśmy dobrymi towarzyszami, więc dobrze współpracujemy.

„Nie mogę się doczekać współpracy z nim i wybierania jego mózgu.

„Zanim dotrzemy do Bathurst, nauczy się wiele o samochodzie i nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu i budowy w Bathurst.

„Będziemy mieć dwa dobre dni testowe za pasem, a sesja z pilotami w Sandown zapewni również wiele okrążeń.

„Będzie ważne, aby poczuć się komfortowo i wrócić do trybu V8 – to wyjątkowy rodzaj samochodu i chociaż często ścigam się w innych klasach, to nic nie przypomina supersamochodu.

„Zdecydowanie dobrze jest wrócić”.

O’Keeffe i Golding rywalizowali pod szyldem Garry Rogers Motorsport w 2019 roku, ten ostatni był w głównym zespole w zakresie stroju, a O’Keeffe w serii Dunlop Super2.

„Jestem bardzo podekscytowany współpracą z Dylanem w Bathurst” – mówi.

„Dylan i ja znamy się bardzo dobrze z naszej historii GRM i bardzo dobrze się z nim dogaduję, więc ta część byłaby o wiele łatwiejsza, ponieważ nie musiałbym przyzwyczajać się do kogoś innego.

READ  Kobiety z Nowej Zelandii – Amelia Kerr wspięła się na wszystkie trzy listy rankingowe, znalazła się w pierwszej piątce wśród wszystkich biegaczy

Jeździliśmy ramię w ramię, nie tym samym samochodem, ale współpracowaliśmy już wcześniej.

„[O’Keeffe] Stał się silny dzięki swoim wyścigom Porsche i rzeczom, które robił w TCR, więc myślę, że jest równie dobrym wyborem do wielkiego wyścigu, jak każdy inny.

„Nie mogę się doczekać, kiedy dotrę do Bathurst, wsadzę go do samochodu i ułożę wygodnie w dniu testów”.

Partner O’Keeffe Golding ogłasza uzupełnienie składu Enduro PremiAir Racing po Cameron Hill został potwierdzony jako pilot Chrisa Bethera w zeszłym tygodniu.

Obaj kierowcy dołączą do głównych kierowców swoich partnerów gry na dzień testowy na torze wyścigowym Queensland we wtorek.