Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawnicy The Sun twierdzą, że zarzuty hakerskie księcia Harry’ego to „Alicja w Krainie Czarów”

Prawnicy The Sun twierdzą, że zarzuty hakerskie księcia Harry’ego to „Alicja w Krainie Czarów”

  • Dominika Cascianiego
  • Reporter domowy i prawniczy

Prawnicy gazety powiedzieli, że twierdzenie księcia Harry’ego, że dyrektorzy zawarli królewską umowę, aby powstrzymać zarzuty włamania do telefonu, to „Alicja w Krainie Czarów”.

News Group Newspapers chce wstrzymać jego roszczenie, twierdząc, że skończył mu się czas na pozwanie go za domniemane naruszenie prywatności.

Król mówi, że opóźnił złożenie pozwu, ponieważ jego doradcy królewscy zawarli umowę z właścicielami tabloidów, aby otrzymać przeprosiny.

Jego sprawa przeciwko Sun jest jednym z trzech roszczeń odszkodowawczych, które prowadzi.

W kwietniu prawnicy News Group Newspapers (NGN), właścicieli The Sun i The News of the World, które zostały zamknięte z powodu piractwa, zwrócili się do Sądu Najwyższego o wstrzymanie roszczenia księcia Sussex o odszkodowanie.

Argumentowali, że czekał ponad sześć lat poza ustawowym terminem rozpoczęcia postępowania.

Prawnicy księcia twierdzą, że w 2012 roku NGN obiecał królewskim doradcom, że on i książę William ostatecznie otrzymają przeprosiny za rzekome naruszenie ich prywatności – i zgodzili się to zrobić po tym, jak imperium medialne rozwiązało dalsze roszczenia wobec swoich gazet.

Ale sąd usłyszał, że w 2017 i 2018 roku między Pałacem Buckingham a kierownictwem NGN wysłano serię e-maili o tym, jak i kiedy rozwiązać „niedokończoną sprawę” – co sugeruje, że cierpliwość rodziny królewskiej jest na wyczerpaniu.

Prawnicy księcia Harry’ego twierdzą, że brak postępów w sprawie przeprosin i odszkodowania skłonił go do złożenia wniosku o odszkodowanie w 2019 roku.

Ale w opozycji do Sądu Najwyższego w środę, Anthony Hudson KC powiedział na korzyść NGN, że to „Alicja w Krainie Czarów” sugerowała, że ​​​​te e-maile służyły jako dowód porozumienia.

Logika jest taka [purported secret] Umowa oznacza, że ​​NGN rozwiąże lub zaakceptuje problem. [Prince Harry] Nie mówi, kto… brał udział w zawarciu tej bardzo ważnej umowy. W ogóle nie ma na to dowodów.

Nie mówi, kto w NGN… zawarł tę merytoryczną umowę poza ogólnym i niejasnym sformułowaniem „kierownicy wyższego szczebla”.

Prawnicy księcia Harry’ego poprosili sąd o rozważenie, dlaczego nie ma dowodów zaprzeczających jego wersji umowy NGN-Palace od dwóch kluczowych dyrektorów – Rebeki Brooks i Roberta Thompsona.

Ale pan Hudson powiedział, że to twierdzenie to „Alicja w Krainie Czarów”, ponieważ żadne z nich nie znajdowało się na miejscu w czasie, gdy podobno zostały uderzone.

Oczekuje się, że sędzia Fancourt podejmie decyzję w sprawie przyszłości roszczenia księcia Harry’ego w nadchodzących miesiącach.