Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawie 80 balkonów w londyńskim kompleksie apartamentowym grozi częściowe zawalenie się

Prawie 80 balkonów w londyńskim kompleksie apartamentowym grozi częściowe zawalenie się

Prawie 80 balkonów w londyńskim kompleksie apartamentowym wybudowanym cztery lata temu grozi częściowe zawalenie się, gdy pracownicy budowlani rozstawiali rusztowania ze względu na ciągłe obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Decyzja o dalszym badaniu 77 balkonów w dzielnicy Weaver w rejonie Gascoigne w Barking zapadła po tym, jak w zeszłym tygodniu część jednego z nich spadła na ziemię, na szczęście nikt nie został ranny.

Firma zarządzająca nieruchomościami L&Q stwierdziła, że ​​bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa i prowadzi rozmowy z firmą budowlaną, aby nalegać na „pilne działania” – jednak ostatnie wydarzenia zwiększyły obawy wśród mieszkańców.

Jedna z nich, Kenja Soroka, opuściła dom i odkryła, że ​​11 listopada balkon jej sąsiadki na podwórku przed domem zawalił się częściowo.

„Byłam w szoku” – powiedziała. Niezależny. „Zwisała metalowa płyta. Nie wiedziałem, co spadnie.

„Spadł przed wejściem do mieszkań. Mieliśmy dużo szczęścia, że ​​stało się to późną nocą. To był balkon na pierwszym piętrze. Wyobraźcie sobie, że stało się to z piątego piętra, wyobraźcie sobie siłę uderzenia”.

Balkon częściowo się zawalił, a kawałki metalu zwisały luźno

(Kinga Soroka)

Przed wejściem do apartamentowca zauważono kawałki metalu i gnijącego drewna

(Kinga Soroka)

„Wyobraźcie sobie, że zdarzyło się to o 8.30 rano, a dzieci codziennie przechodzą tędy do szkoły. Gdybyście przechodzili tędy o 3.30 wieczorem, zobaczylibyście, że ulice są pełne dzieci.

Pani Soroka mieszka z dwójką dzieci w wieku dwóch i pięciu lat na posesji, na której od 2021 roku firma budowlana Bouygues naprawiła 56 balkonów.

Następnie firma L&Q zleciła firmie realizację „szerszego programu prac”, zanim w zeszłym tygodniu balkon się częściowo zawalił. Teraz mieszkańcom powiedziano, że remontu może wymagać 77 balkonów, a na każdym z nich wymagane będzie rusztowanie.

READ  Wielkość rynku serwetek polskich meblowych wielkość, wzrost i kluczowe firmy - główni producenci działający na rynku serwetek meblowych to: Kleen-Pak Products, SC Johnson & Son, Weiman Products, Colgate, P&G, Nice-Pak Products

Kenja Soroka obawia się o bezpieczeństwo swoich dzieci po tym, jak zawalił się balkon i upadła na podwórko przed domem

(Kinga Soroka)

Matt Lismore, lider Stowarzyszenia Mieszkańców Sąsiedztwa Weaver, stwierdził, że jego obawy dotyczące balkonów zostały wcześniej zignorowane. Twierdził, że było to już czwarte zawalenie się balkonu.

Jego partnerka, Preeti Atwal, stwierdziła, że ​​nie czuła się bezpiecznie i skrępowana, korzystając z takich udogodnień, jak wspólny garaż podziemny. W poprzednim zdarzeniu powiedziała: „Część sufitu odleciała i spadła na ulicę. „Od wieków trzepocze na wietrze”.

Przy tak dużej liczbie zaangażowanych stron mieszkańcy obawiają się również, po czyjej stronie leży odpowiedzialność i czy będą musieli zapłacić za dalsze szkody lub czy będą mogli sprzedać swoje domy.

Lismore poinformował, że latem 2021 r. balkon częściowo się zawalił, a na balkonie poniżej można było zobaczyć zabawki dla dzieci.

(Matt Lismore)

„Kupując dom, oczekujesz, że będzie on miał jakość reklamowaną. Nie spodziewasz się, że się rozwali” – powiedziała pani Atwal.

Tamas Seebock, radiolog, który mieszka w projekcie od jego budowy w 2019 r., wyraził frustrację w związku z ostatnim wydarzeniem. Powiedział: Jestem bardzo zły. Całe szczęście, że jeszcze nikt nie zginął.

„Nie ma poczucia pilności” – powiedział. Każdego dnia na podwórku bawi się zbyt wiele dzieci – i nigdy nie wiadomo, kiedy balkon może się zawalić i runąć na nie.

„Balkony to nie jedyny problem – mieszkańcy tego budynku mieli problemy z cieknącymi toaletami. Ich podłogi były zbutwiałe i gniły [they’ve] Musieli zapłacić za wymianę podłóg.

Preeti Atwal (po lewej) i Matt Lismore (po prawej) ze swoim psem. Pani Atwal obawia się, że jest teraz „uwięziona” w swoim domu

(Preeti Atwal)

Chociaż nieruchomość została wybudowana przez Bouygues dla L&Q, Rada Barking and Dagenham jest obecnie właścicielem niektórych nieruchomości na tym terenie i zarządza nimi za pośrednictwem swojej firmy mieszkaniowej BD Reside.

READ  Najnowszy funt: BoE interweniuje wśród „poważnych obaw” dotyczących głównych funduszy emerytalnych

Rzecznik rady powiedział: „Wieczorem 11 listopada zawaliła się spodnia część fasady tarasu w dzielnicy Weaver Quarter w Barking. Na szczęście nikt nie został ranny. Chociaż nie miało to wpływu na integralność konstrukcyjną budynku, było to przerażające doświadczenie dla ludzi, którzy tam mieszkają i stanowią zagrożenie dla przechodzących osób.

Rzecznik dodał, że rada prowadzi obecnie rozmowy z Puigiem, „aby przekonać go o konieczności podjęcia pilnych działań”, a jego firma mieszkaniowa organizuje prace mające na celu złagodzenie ryzyka.

L&Q oświadczyło również, że współpracuje z BD Reside i Bouygues, aby rozwiązać bieżące problemy.

„W 2021 roku otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące problemu z balkonem w domu mieszkańca L&Q” – powiedział Ilan Shapiro, dyrektor ds. klienta i jakości. Doprowadziło to do przeprowadzenia dochodzenia obejmującego całą nieruchomość i Bouygues naprawił 56 balkonów na terenie całej posiadłości.

„W sierpniu 2023 r. zaniepokoiliśmy się, gdy usłyszeliśmy, że pojawiło się więcej problemów. Współpracowaliśmy z firmą BD Reside w celu przeprowadzenia dalszych inspekcji i prowadziliśmy rozmowy z Bouygues na temat rozpoczęcia szerszego programu prac.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni ostatnim incydentem. Będziemy na bieżąco informować mieszkańców o postępie i prosimy, aby w dalszym terminie nie korzystali z balkonów.

Rzecznik Bouygues UK powiedział: „Po incydencie w Weaver’s Quarter Estate, gdzie niektóre panele poluzowały się i spadły z balkonu, naszą główną troską było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców.

„Pilnie współpracujemy z Reside, aby podjąć natychmiastowe działania, wprowadzić niezbędne środki bezpieczeństwa i przeprowadzić odpowiednie prace naprawcze”.