Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pracownicy blokują drogę w rafinerii ropy naftowej Ineos Grangemouth z powodu sporu płacowego | sektor produkcyjny

Pracownicy rozpoczęli nieoficjalne strajki w kilku zakładach przemysłowych w Wielkiej Brytanii, w tym w rafinerii ropy naftowej Ineos w Grangemouth w Szkocja W sporze o płace.

Kilku pracowników zatrudnionych przez stronę trzecią, a nie przez samą firmę Ineos, zablokowało drogę poza terenem zakładu na kilka godzin w środę rano. Trasa jest zwykle wykorzystywana przez przenośniki przychodzące i wychodzące z rafinerii.

Rzecznik Ineos powiedział, że strajk nie wpłynął na produkcję i dystrybucję paliw.

„Zakład ma bardzo dobre relacje robocze z firmami wykonawczymi i ich pracownikami w Grangemouth, w tym z tymi działającymi w ramach NAECI. [National Agreement for the Engineering Construction Industry]powiedział mówca.

„Jesteśmy rozczarowani, że protestujący wybrali stronę Ineos Grangemouth jako jedno z tła dla ich nieoficjalnej pracy”.

The Guardian rozumie, że INEOS miał zaawansowaną wiedzę na temat strajku przemysłowego, ale nie był on spowodowany strajkiem.

Filmy z nieoficjalnego strajku krążące w mediach społecznościowych pokazywały około stu pracowników stojących na drodze w pobliżu rafinerii, trzymających tabliczkę z napisem „Porozmawiajmy ECIA”.

ECIA – Engineering Construction Industry Association – jest organizacją handlową zrzeszającą pracodawców, którzy projektują, budują i konserwują instalacje technologiczne wykorzystywane w sektorach, w tym ropy i gazu, wody, energetyki i petrochemii.

Rafineria Grangemouth, należąca do miliardera z branży chemicznej, Sir Jima Ratcliffe’a, była od lat ogniskiem konfliktu przemysłowego. w W 2013 roku związki przegrały zaciekłą bitwę Z powodu cięć zatrudnienia, zamrożenia płac i zamknięcia systemu emerytalnego po tym, jak Ratcliffe zagroził zamknięciem strony.

Grangemouth jest jedną z zaledwie sześciu rafinerii ropy naftowej w Wielkiej Brytanii i dostarcza dwie trzecie benzyny i oleju napędowego na frontowe kondygnacje w Szkocja Jak również duże ilości dla północnej Anglii i Irlandii Północnej.

Broszura, którą strajkujący udostępnili w mediach społecznościowych, domagała się, aby ECIA wróciła do stołu negocjacyjnego i zażądała wyższych wynagrodzeń dla pracowników zmagających się z wysoką inflacją i Koszt utrzymania kryzysu.

READ  Czy X/Twitter nie działa? Użytkownicy zgłosili problemy z dostępem do kanałów w wielu krajach

Powiedział, że pracownicy otrzymali podwyżkę o 2,5% na początku roku, a do 2023 r. otrzymają kolejną podwyżkę o 2,5%.

Obliczyli jednak, że doprowadziłoby to do obniżki płac o 10%. Jeśli inflacja wzrośnie do 13%jak przewidywał Bank Anglii w zeszłym tygodniu.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Pracownicy, którzy podjęli działania, są objęci KNAECI, porozumieniem w sprawie zasad pracy, które ma na celu wyrównanie wynagrodzeń w całym sektorze i obowiązuje od 1981 r. Mówią, że oznacza to, że odmawia im się części uzgodnionych jednorazowych podwyżek płac . przez niektórych pracodawców.

CIA nie odpowiedziała natychmiast na prośby o komentarz.

Nieoficjalny strajk poza Grangemouth to: Tylko ostatni strajk przemysłowy Odbędzie się on w Wielkiej Brytanii latem tego roku, ponieważ pracownicy w branżach, w tym kolei, usług pocztowych i sądów, rozpoczęli strajk w związku z sporami dotyczącymi płac i warunków pracy.