Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Praca jest tam, gdzie jest Twój laptop: poznaj globalnych cyfrowych nomadów | Praca i zawody

sAmantha Scott nie tęskni za codziennymi dojazdami do Londynu, w szczególności „strachu przed wstaniem i pójściem w górę metrem i pójściem do pracy spocony i niezręczny. Nadal budzę się o 6 lub 7 rano, ale mogę idź na spacer po plaży, zanim zacznę pracować ”.

Kiedy ona i jej partner Chris Sierra przyjeżdżają z bagażami do nowego miasta, łatwo można ich pomylić z turystami. Ale są częścią Nowa generacja „cyfrowych nomadów” Kto skakał z kraju do kraju, żeby żyć i pracować.

Globalne przejście do elastycznej pracy wywołane pandemią Covid-19 oznacza, że ​​coraz więcej osób rozważa rezygnację z długoterminowych domów i przemieszczanie się po całym świecie, pracując na laptopach, tabletach lub smartfonach.

Samantha Scott i Chris Serra.
Samantha Scott i Chris Serra. Zdjęcia: Chris Serra

zeszły tydzień, Raport Airbnb zatytułowany Podróże i życie Okazało się, że 11% osób, które rezerwują rezydencję długoterminową dla firmy w 2021 r., Zgłosiło, że prowadzą styl życia Beduinów, a 5% planuje zrezygnować ze swoich najlepszych domów.

Delia Colantono, 31-letnia niezależna tłumaczka z Rzymu, została cyfrowym nomadą pięć lat temu, kiedy to nie była „wielka rzecz”.

Mieszkała teraz na wszystkich pięciu kontynentach i mówi, że koczowniczy tryb życia „jest przeznaczony nie tylko dla bogatych – jest dla kogoś, kto potrafi pracować zdalnie i chce to robić”.

Wiele miejsc chce przyciągnąć długoterminowych gości, co oznacza, że ​​można znaleźć okazje. Colantono wynajął willę na Fuerteventurze na Wyspach Kanaryjskich z trzema innymi Beduinami za 450 euro (390 funtów) miesięcznie.

Delia Colantono z Rzymu we Włoszech.
Delia Colantono z Rzymu we Włoszech. Zdjęcia: Delia Colantono

28-letnia Serra, konsultant ds. Badań i rozwoju technicznego w sklepie finansowym, mieszkała w kilku ciasnych mieszkaniach w Londynie, a później wynajmowała mieszkanie z przyjacielem za 1000 funtów miesięcznie na osobę. Odkąd został nomadem, koszty zakwaterowania wahały się od 300 funtów w Azji do ponad 1000 funtów w Sztokholmie w Szwecji.

READ  2021 Mercedes-Maybach Klasa S S680 Recenzja

Szybkie Wi-Fi jest wysoko na liście życzeń Beduinów, a za nim dobre miejsce do pracy – biurka lub duży stół jadalny, przyzwoita kuchnia i wygodne łóżka.

51-letnia Channin Kaye i jej partner Jason Milton, lat 46, spędzają sześć miesięcy na siedmioletniej podróży z Meksyku do Argentyny, zatrzymując się w każdym mieście przez około miesiąc. Decydują się opuścić swój dom w Seattle, ponieważ uwielbiają podróżować i oszczędzają pieniądze, aby spłacić duże długi studenckie.

„Koszt życia w Seattle jest bardzo wysoki” – mówi Kay. „Mieliśmy duży dom z dwoma innymi współlokatorami – nadal płacimy 2400 USD (1690 GBP) miesięcznie, wliczając media. [in Mexico] Nigdy nie płacimy więcej niż 1200 $ all inclusive, a często mniej niż to. „

Podczas pandemii zdali sobie sprawę, że mogą utrzymywać kontakt ze starszymi dziećmi na odległość i „czuć bliskość nawet wtedy, gdy nie jesteśmy blisko”.

Milton porzucił pracę w sprzedaży i para prowadzi teraz zdalną firmę księgową, którą założyła Kay. „Pracujemy cały dzień i przez cały weekend jeździmy na przygody” – mówi.

Kay uważa, że ​​para zaoszczędziła 70% mieszkając w drodze i chce wyjść z długów w ciągu pięciu lat – i ostatecznie kupić gdzieś nieruchomość.

Colantuono i inni są świadomi wpływu ich wygodnego stylu życia na środowisko i ostatecznie chcą się ustatkować. Wiele osób, które piszą na koczowniczym forum Facebook liczącym 15 500 członków, twierdzi, że wiek nie jest barierą, ale podkreśla wagę bycia sprawnym i zdrowym; Ktoś mówi, że ta wada stylu życia może polegać na poczuciu braku zakorzenienia.

Wydaje się, że nie ma wielu rodzin cyfrowych nomadów z dziećmi; Tradycyjnie niewielka liczba rodzin – które zwykle uczęszczają do szkoły domowej – podróżowała po całym świecie. Irene Elizabeth Wells, 41-letnia konsultantka ds. Produkcji z Massachusetts, zaczęła podróżować po Stanach Zjednoczonych z mężem i córką Eleanor, która ma prawie cztery lata, w październiku 2018 r. I mówi, że są „rodziną edukacji globalnej”.

READ  Ryba z frytkami w Bournemouth „martwi się o przetrwanie”

Dodaje, że podróżowanie z rodziną oznacza, że ​​podróżują powoli, ale to oznacza, że ​​wszędzie tam, gdzie odwiedzają, nawiązują przyjaźnie. Mieszkają na Airbnbs lub innych w pełni wyposażonych wypożyczalniach i „planują kontynuować pracę w nieskończoność, aż z jakiegoś powodu nasza rodzina potrzebuje czegoś innego”.

Irene Elizabeth Wells z mężem i córką Eleanor.
Irene Elizabeth Wells z mężem i córką Eleanor. Zdjęcie: rodzina

Ponieważ niektóre części świata stopniowo otwierają się ponownie po ograniczeniach Covid, coraz więcej osób ma nową elastyczność, umożliwiając pracę z dowolnego miejsca. W zeszłym roku co piąty gość Airbnb korzystał z tej strony do podróżowania i pracy zdalnej; W tym roku 74% osób w badaniu przeprowadzonym w pięciu krajach wyraziło zainteresowanie zamieszkaniem w innym miejscu niż siedziba pracodawcy. „Granice między podróżami, życiem i pracą zacierają się” – powiedział Brian Chesky, dyrektor generalny Airbnb.

„Przez długi czas uważano, że taki styl życia naprawdę istnieje, poza utartymi ścieżkami. Widzimy, że wszystko zmierza w kierunku, aby stało się to teraz bardziej naturalne i bardziej akceptowalne” – mówi Cerra.