Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny korzystają ze wsparcia Polski i Serbii po zamrożonej umowie Unii Europejskiej

Chiny korzystają ze wsparcia Polski i Serbii po zamrożonej umowie Unii Europejskiej

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi powiedział swojemu polskiemu odpowiednikowi, że Chiny i Unia Europejska są partnerami, a nie konkurentami, a współpraca pomoże obu stronom w momencie, gdy kraj azjatycki szuka wsparcia po zawieszeniu umowy inwestycyjnej z blokiem.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rao powiedział, że jego kraj uważa, że ​​umowa inwestycyjna między Chinami a UE jest korzystna dla obu stron, a zdaniem rządu chińskiego obie strony powinny należycie poradzić sobie z różnicami. komunikat w. Sobota.

Rau wraz z ministrami spraw zagranicznych Serbii, Węgier i Irlandii odwiedzą Chiny w dniach 29-31 maja na zaproszenie Wanga. Rao spotkał się z Serbią Nikolą Silakoviciem w mieście Guiyang w południowo-zachodnich Chinach w sobotę na osobnych spotkaniach.

Europejscy prawodawcy w przytłaczającej większości zatwierdzili A. Podjęta w tym miesiącu decyzja o wstrzymaniu ratyfikacji umowy inwestycyjnej z Chinami w odpowiedzi na sankcje wobec członków kartelu. Chiny zemściły się na Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w związku z sankcjami związanymi z domniemanymi naruszeniami praw człowieka w zachodnim regionie Sinciang.