Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Potwierdzone czasy poważnie odrzucają roszczenia dotyczące szczepionek | Pune News

Od premiery 30 kwietnia Weryfikacja czasów Usługa, która wymaga fałszywych wiadomości i fałszywych roszczeń z nimi związanych Covid-19 Pomóż ujawnić ponad 500 informacji, które zawierają niepotwierdzone lub całkowicie mylące informacje.
Wśród tych wiadomości w tym tygodniu jest francuski noblista Luc Montagnier. Wiadomość, która krążyła na platformach mediów społecznościowych, głosiła, że ​​Montagnier twierdził, że wszystkie osoby, które zostały zaszczepione, umrą w ciągu najbliższych dwóch lat.
Po pierwsze, Montagnier został prześledzony do źródła, które wcześniej rozpowszechniało fałszywe informacje. Po drugie, później okazało się, że francuski naukowiec nigdy nie powiedział, że „zaszczepione osoby umrą w ciągu dwóch lat”. Ta dodatkowa część została dodana przez tych, którzy przekazali wiadomość.
Ale Montagnier twierdził również, że szczepionki doprowadzą do wzrostu liczby wariantów koronawirusa. Dodał, że zjawisko znane jako optymalizacja zależna od przeciwciał (ADE) – w którym przeciwciała zwiększają skuteczność infekcji wirusowej – pogorszyłoby COVID-19.
Jednak uczeni na całym świecie iw Indiach odpowiedzieli stwierdzeniem, że Montagnier się myli. Wszystkie szczepienia są monitorowane pod kątem ADE. W artykule na ten temat, wirusolog dr Shahid Jamil zauważył, że „nie udokumentowano żadnych przypadków infekcji ani nadkażeń”.
Montagnier podzielił Nagrodę Nobla w 2008 roku w dziedzinie fizjologii lub medycyny z Françoise Barry-Senussi i Haraldem Zur Hausenem za odkrycie ludzkiego wirusa niedoboru odporności, który powoduje AIDS.
Twierdził również, że promieniowanie elektromagnetyczne może leczyć boreliozę wywołaną ukąszeniami kleszczy.

READ  Analiza pokazuje, że Covid-19 jest teraz mniej śmiercionośny niż grypa w Wielkiej Brytanii