Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Posłuchaj twórczości unoszącej się na powierzchni Marsa! NASA wydaje pierwszy dźwięk buczenia wirników helikoptera

Świat obejrzał wiele filmów pokazujących kreatywność NASA podczas lotu nad powierzchnią Marsa, ale teraz, po raz pierwszy, możemy usłyszeć brzęczenie jego maleńkich wirników.

Niski szum jest ledwo słyszalny od ostrzy obracających się z prędkością ponad 2500 obrotów na minutę i brzmi prawie jak odległy komar.

Amerykańska Agencja Kosmiczna wydała „zaskakujący” dźwięk wydobywany z jej wytrwałego łazika, który był zaparkowany 262 stóp od helikoptera, gdy przelatywał przez rzadką marsjańską atmosferę podczas czwartego lotu 30 kwietnia.

To pierwszy raz, kiedy statek kosmiczny na innej planecie nagrał dźwięki oddzielnego statku kosmicznego.

Oprócz pierwszych dźwięków helikoptera, NASA udostępnia również wideo z lotu, które widziało „lecąc dalej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Samolot o wartości 85 milionów dolarów przeleciał 872 stóp (266 metrów) na wysokości 16 stóp (5 metrów) przez dwie minuty.

Mały helikopter NASA został ustawiony na swój piąty lot w piątek, ale ta misja różni się od poprzedniej, ponieważ wyląduje gdzieś poza polem braci Wright.

Zręczność jest ustawiona tak, aby dostosować kroki czwartego lotu, wspinając się na 16 stóp i kierując się na południe 423 stopy (129 metrów), ale zamiast obracać się i cofać, helikopter wzniesie się do nowego rekordu 33 stóp (10 metrów).

Po całkowitym czasie lotu około 110 sekund Ingenuity wyląduje, wykonując pierwszy lot w jedną stronę.

Start nastąpi o godzinie 12:33 czasu lokalnego Marsa (15:26 czasu EST), a dane dotrą o godzinie 19:31 czasu EST.

Przewiń w dół, aby obejrzeć filmy

NAS wydał „ nagły ” dźwięk przechwycony przez wytrwały łazik, który był zaparkowany 262 stóp od helikoptera, gdy przelatywał przez rzadką marsjańską atmosferę podczas czwartego lotu 30 kwietnia.

Kreatywność wędrowała w brzuchu wytrwałości, gdy para pokonała 239 milionów mil na Marsa przez kilka dni po wylądowaniu 18 lutego.

READ  Badanie wykazało, że pacjenci z ILD mieszkający na obszarach wiejskich nie mają gorszych wyników

Czterofuntowy helikopter pokazał, że potrafi się utrzymać po czterech udanych lotach na Marsie, co czyni go awansem jako wytrwałego zwiadowcy.

Para przedstawiła NASA kilka „pierwszych” chwil na Marsie, z których ostatni został uwieczniony 30 kwietnia.

NASA miała stałe miejsce 262 stóp (80 metrów) od miejsca startu i lądowania helikoptera, Wright Brothers Field, podczas czwartego lotu helikoptera.

NASA miała stałe miejsce 262 stóp (80 metrów) od miejsca startu i lądowania helikoptera, Wright Brothers Field (na zdjęciu), podczas czwartego lotu helikoptera.  Na zdjęciu ścieżka twórczej podróży

NASA miała stałe miejsce 262 stóp (80 metrów) od miejsca startu i lądowania helikoptera, Wright Brothers Field (na zdjęciu), podczas czwartego lotu helikoptera. Na zdjęciu ścieżka twórczej podróży

Nie było jasne, czy mikrofon łazika może wychwycić jakiekolwiek dźwięki z lotu, ale to nie powstrzymało go przed próbami.

Cienka atmosfera na Marsie utrudnia uchwycenie dźwięków

Dźwięki na Marsie różnią się nieco od dźwięków na Ziemi ze względu na skład i właściwości atmosfery.

Atmosfera na Marsie składa się w 95% z dwutlenku węgla, 3% z azotu i 1,6% z argonu, a także z dużej ilości pyłu.

Według NASA atmosfera Marsa jest rozluźniona przy około 1% gęstości Ziemi.

NASA twierdzi, że dźwięki będą miały mniejszą głośność z powodu niskiego ciśnienia na Czerwonej Planecie.

Tony o wyższej częstotliwości zostaną poważnie osłabione przez cząsteczki dwutlenku węgla.

Chociaż dźwięk pochodzi z obracających się łopatek Ingenuity, dźwięki są stłumione przez cienką marsjańską atmosferę.

Jest również zakłócany przez podmuchy wiatru, gdy helikopter startuje po raz pierwszy.

W powietrzu łopatki helikoptera obracają się z prędkością 2537 obrotów na minutę, a przez nagranie dźwiękowe słychać ciche brzęczenie.

Podróże twórcze są trudne z powodu warunków tak odmiennych od ziemskich – najważniejsza z nich jest rozluźniona atmosfera, która stanowi mniej niż 1 procent naszej gęstości.

Utrudnia to możliwość przechwytywania czystego dźwięku na czerwonej planecie.

„ To bardzo dobra niespodzianka ” – powiedział David Mimoun, profesor planetologii w Institut Supérieur de l’Aéronautique et de l’Espace (ISAE-SUPAERO) w Tuluzie we Francji i pionier naukowy mikrofonu SuperCam Mars. .

READ  Naukowcy ze Stanford identyfikują „odcisk palca” genu starzenia się mózgu

Przeprowadziliśmy testy i symulacje, które pokazały nam, że mikrofon ledwo rejestruje dźwięki helikoptera, ponieważ marsjańska atmosfera silnie tłumi propagację dźwięku. Mieliśmy szczęście zarejestrować helikopter z tej odległości.

To nagranie będzie kopalnią złota dla naszego zrozumienia marsjańskiej atmosfery.

Naukowcy sprawili, że dźwięk, który jest nagrywany w trybie mono, jest łatwiejszy do usłyszenia, izolując dźwięk łopaty helikoptera przy 84 Hz, redukując częstotliwości poniżej 80 Hz i powyżej 90 Hz oraz zwiększając rozmiar pozostałego sygnału, NASA również podzieliła się w oświadczeniu.

Niektóre częstotliwości są dostrajane, aby emitować dźwięk helikoptera, który jest najgłośniejszy, gdy helikopter przelatuje przez pole widzenia kamery.

„ To jest przykład tego, jak różne zestawy ładunków uzupełniają się wzajemnie, tworząc synergię informacyjną ” – powiedział Suren Madsen, dyrektor wytrwałego rozwoju ładunku w Jet Propulsion Laboratory NASA w południowej Kalifornii.

Podczas lotu łopatki helikoptera obracają się z prędkością 2537 obr./min, a w klipie dźwiękowym słychać ciche brzęczenie

Podczas lotu łopatki helikoptera obracają się z prędkością 2537 obr./min, a w klipie dźwiękowym słychać ciche brzęczenie

Zręczność ma dostosować kroki czwartego lotu, wznosząc się na 16 stóp i kierując się na południe 423 stopy (129 metrów), ale zamiast obracać się i cofać, helikopter wzniesie się do nowego rekordu 33 stóp (10 metrów).  Na zdjęciu zdjęcie wykonane przez Ingenuity podczas czwartego lotu

Zręczność jest ustawiona tak, aby dostosować kroki czwartego lotu, wspinając się na 16 stóp i kierując się na południe 423 stopy (129 metrów), ale zamiast obracać się i cofać, helikopter wzniesie się do nowego rekordu 33 stóp (10 metrów). Na zdjęciu zdjęcie wykonane przez Ingenuity podczas czwartego lotu

Laboratorium Napędu Odrzutowego zbudowało wytrwałość, kreatywność i obie te umiejętności.

„W tym konkretnym przypadku mikrofon i wideo pozwalają nam monitorować helikopter tak, jakbyśmy tam byli, a dodatkowe informacje, takie jak przesunięcie Dopplera, potwierdzają szczegóły toru lotu”.

Po tym pierwszym, Ingenuity wykona kolejny występ później, kiedy osiągnie nowy rekord wysokości i wyląduje w innym miejscu na Marsie.

Josh Ravitch, szef działu inżynierii mechanicznej innowacyjnego helikoptera marsjańskiego w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, powiedział: „Piąty lot innowacyjny zaplanowano na piątek 7 maja. Jak zwykle (przynajmniej na razie) nasz docelowy czas startu jest 12:33 czasu lokalnego (15:26 czasu EST lub 12:26 czasu PDT), a dane docierają o godzinie 19:31 czasu wschodniego (16:31 czasu wschodniego).

READ  Astronauta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej robi zdjęcie błyskawicy uderzającej w górę

„Zręczność wystartuje na Polu Braci Wright – w tym samym miejscu, w którym helikopter wystartował i wylądował we wszystkich innych lotach – ale wyląduje gdzie indziej, co jest kolejnym precedensem dla naszego samolotu obrotowego”.

NASA w marcu 2020 r .: W misji zobaczą PERSEVERANCE ROVER i INGENUITY HELICOPTER w poszukiwaniu życia

Misja NASA Mars 2020 będzie poszukiwać śladów starożytnego życia na Czerwonej Planecie, aby pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak ewoluowało życie na Ziemi.

Nazwany z powodu wytrwałości, główny samochód wielkości łazika to eksploracja starożytnej delty rzeki w kraterze Jezero, która była wypełniona jeziorem głębokim na 1600 stóp.

Uważa się, że region był siedliskiem życia drobnoustrojów od około 3,5 do 3,9 miliarda lat temu, a łazik będzie skanował próbki gleby w poszukiwaniu dowodów na istnienie życia.

NASA Mars 2020 (wrażenie artysty) szuka śladów starożytnego życia na Marsie, starając się pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak życie ewoluowało na naszej planecie.

NASA Mars 2020 (wrażenie artysty) szuka śladów starożytnego życia na Marsie, starając się pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak życie ewoluowało na naszej planecie.

Sonda kosmiczna o wartości 2,5 miliarda dolarów (1,95 miliarda funtów) z marca 2020 r. Wystrzelona 30 lipca z łazikiem i helikopterem w środku – i pomyślnie wylądowała 18 lutego 2021 r.

Wytrwałość wylądowała w kraterze i zbierze próbki, które ostatecznie zostaną zwrócone na Ziemię w celu dalszej analizy.

Druga misja poleci na planetę i zwróci próbki, prawdopodobnie pod koniec 2020 r. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

Ta koncepcja techniczna przedstawia łazik w marcu 2020 r., Gdy ląduje na Czerwonej Planecie za pośrednictwem systemu „dźwigów powietrznych” NASA.

Ta koncepcja techniczna przedstawia łazik w marcu 2020 r., Gdy ląduje na Czerwonej Planecie za pośrednictwem systemu „dźwigów powietrznych” NASA.