Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad milion osób powyżej 65. roku życia woli kontynuować pracę, niż cieszyć się wygodną emeryturą

Ponad milion osób powyżej 65. roku życia woli kontynuować pracę, niż cieszyć się wygodną emeryturą

Coraz więcej osób w wieku powyżej 65 lat woli kontynuować pracę niż cieszyć się wygodną emeryturą.

Według badania co najmniej jedna osoba na dziewięć osób po 65. roku życia nadal pracuje, w porównaniu z jedną na 20 w 2000 r.

Analiza wykazała, że ​​w 2000 r. ich liczba wynosiła 457 tys., a obecnie wzrosła do 1,43 mln.

Pracownicy w wieku 65 lat i starsi to przeważnie osoby samozatrudnione lub pracujące w niepełnym wymiarze godzin, ale coraz większa ich liczba nadal pracuje w pełnym wymiarze godzin, aż do osiągnięcia wieku emerytalnego i później.

Doktor Karen Hancock, specjalistka ds. badań i polityki w Centre for Aging Better, które przeprowadziło badanie, powiedziała: „Te liczby pokazują rosnące znaczenie starszych pracowników w gospodarce w uzupełnianiu niedoborów siły roboczej i umiejętności”.

Z badania wynika, że ​​co najmniej jedna na dziewięć osób po ukończeniu 65. roku życia nadal pracuje, w porównaniu z jedną na 20 w 2000 r. (zdjęcie archiwalne)

Około połowa znacznego wzrostu liczbowego wynika z demografii i wzrostu liczby osób starszych.

Nie bez znaczenia było także podniesienie państwowego wieku emerytalnego.

„Ale wzrost obejmuje również wzrost liczby starszych pracowników, którzy czują się na tyle dobrze, aby kontynuować pracę i którzy chcą w dalszym ciągu czerpać korzyści finansowe i zdrowotne wynikające z pozostania w pracy”.

W raporcie podano, że prawie 80 000 pracowników ze starszej grupy wiekowej było zatrudnionych w tym roku na podstawie umów zerogodzinowych i dodano: „Praca po przekroczeniu wieku emerytalnego staje się coraz bardziej powszechna, ale musi być wyborem”.

READ  Na żywo: Droga zamknięta i powszechna reakcja na numer 999 po zderzeniu samochodu z barierą, w wyniku której osoba zostaje „uwięziona”