Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polskie testy ŻABKA całkowicie elektrycznego pojazdu dystrybucyjnego

Polski sklep Żabka jest Testy Ciężarówka elektryczna Scania 25P, która posłuży do dostarczania towarów do sklepów zlokalizowanych w Warszawie i okolicach.

Detalista dąży do unowocześnienia swojej logistyki wokół idei inteligentnych i zielonych miast poprzez wdrożenie cichego i bezemisyjnego transportu miejskiego.

Samochody dostawcze Scania

Scania 25P B4X2NB to ciężarówka elektryczna o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 19 ton.

Jego bezemisyjny silnik elektryczny pozwala na jednorazową podróż do 250 km.

Wózek posiada pakiet dziewięciu akumulatorów o łącznej pojemności 300 kWh, których ładowanie zajmuje mniej niż 100 minut.

Dodatkowo akumulatory są ładowane podczas jazdy w okresie rekonwalescencji.

Ponieważ samochód jest cichszy niż konwencjonalne ciężarówki, można nim jeździć przez tzw. „tereny zielone” i wykorzystywać do większego transportu w nocy, odciążając infrastrukturę drogową w ciągu dnia.

Kabina pojazdu została specjalnie zaprojektowana do użytku w mieście, ponieważ jest nisko zawieszona, co zapewnia lepszą widoczność na ruchliwych ulicach.

Wojciech Rowiński, prezes Scania Polska SA, powiedział: „Bardzo się cieszymy, że firmy takie jak Żabka, których działalność polega na częstym i terminowym dostarczaniu produktów do sklepów, podejmują obecnie konkretne kroki w celu testowania i odchodzenia od pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi. .

„W Scania stale rozwijamy najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania transportowe, w tym biopaliwa, oszczędne silniki i pojazdy elektryczne. W przyszłości cały transport będzie mógł przejść na elektryczny, również w Polsce, dlatego wspieramy klientów w proces, oferując im kompleksowe usprawnienia: w pełni elektryczną ciężarówkę z systemami ładowania i analizą tras transportowych, które umożliwią misje ruchu miejskiego i regionalnego.”

Czytaj więcej: ŻABKA wprowadza do floty bezemisyjną ciężarówkę elektryczną

Żabka w walce ze zmianami klimatu

Adam Manikovsky, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska, dodał: „Zwalczanie zmian klimatycznych to globalne wyzwanie. .

„To nasz kolejny krok w kierunku ochrony środowiska i zmniejszenia naszego śladu węglowego, co jest bardzo ważne na obszarach miejskich i obszarach szczególnie narażonych na zanieczyszczenie powietrza – takich jak Warszawa i okolice, gdzie pojazd będzie testowany przez najbliższe dwa tygodnie. ”

READ  Polska gospodarka rozwinęła się w pierwszym kwartale

Oprócz samochodu, Żabka otrzyma również mobilną ładowarkę DC Plug Charger Go firmy Scania, opracowaną przez Ekoenergetykę-Polska S.A.

Ładowarka może służyć do ładowania wszystkich pojazdów elektrycznych (150-1000V) i posiada funkcję regulacji mocy ładowania.

Pojazdy dostawcze o zerowej emisji

Od 2019 roku sieć testuje bezemisyjne samochody dostawcze, a w 2021 roku wprowadziła całkowicie elektryczny pojazd dystrybucyjny z zabudową chłodniczą, który dostarcza towary do sklepów na Śląsku.

Żabka zainwestowała również we własne stacje ładowania pojazdów elektrycznych w swoich centrach logistycznych w Nadarzynie i Plewiskach oraz w swojej centrali.

Seria sukcesywnie unowocześnia także swoją flotę samochodową oraz prowadzi testy zastępowania samochodów spalinowych pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi.

© 2022 Europejski magazyn supermarketów – Twoje źródło najnowszych Dostawcy Biuletyn Informacyjny. Artykuł autorstwa Conora Farrelly’ego. Kliknij Subskrypcja Aby się zarejestrować ESM: europejski magazyn supermarketów.