Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski pisarz oskarżony o nazwanie prezydenta „Maranem” |  Polska

Polski pisarz oskarżony o nazwanie prezydenta „Maranem” | Polska

Za obrazę prezydenta polskiego pisarza grozi kara więzienia Andrzej Duda Nazywając Joe Bidena „złym facetem” za jego komentarze na temat jego zwycięstwa w wyborach w USA.

W ślad za popularnym serialem telewizyjnym Blinded by the Lights and Belfer scenarzysta Jacob Culczyk powiedział, że prokuratorzy na podstawie artykułu w Kodeksie karnym zarzucili mu obrażanie głowy państwa w poście na Facebooku.

„Wątpię, czy jestem pierwszym pisarzem w tym kraju, który został osądzony za to, co napisał od bardzo dawna” – powiedział na Facebooku.

Żulczyk w swoim poście z 7 listopada ubiegłego roku skomentował ciekawy tweet, w którym Duda gratulował Pitie „udanej kampanii prezydenckiej”, ale powiedział, że czeka na „nominację do kolegium wyborczego”.

Duda, wspierany przez populistyczną prawicową partię Prawo i Sprawiedliwość (Biz), był bliskim sojusznikiem poprzednika Bidena, Donalda Trumpa, który przegrał wybory.

Rzeczniczka Prokuratorów Okręgowych w Warszawie Aleksandra Skrginiars powiedziała w poniedziałek polskiej agencji prasowej BAP, że postawiono mu zarzuty, nazywając go „Jacob Z”.

„Oskarżony został oskarżony o publiczne obrażanie republikańskiego prezydenta na portalu społecznościowym 7 listopada ubiegłego roku. Polska„Używając słowa powszechnie uznawanego za pogardę” – powiedział rzecznik.

Powiedział, że akt oskarżenia został wniesiony na początku tego miesiąca, a podejrzany był przesłuchiwany, ale „nie przyznał się do winy i nie udzielił wyjaśnień”.

„Wskazał, że ten raport stworzył ważną ocenę działań prezydenta” – powiedział.

W swoim poście opublikowanym wkrótce po wyborach 3 listopada Ulsek powiedział, że nie ma czegoś takiego jak „powołanie do kolegium wyborczego”, a zatwierdzenie Bidena na prezydenta USA jest „tylko formalnością”.

„Andrzej Duda to zły facet” – głosi post.

Polska była wielokrotnie krytykowana za różne obraźliwe przepisy, w tym prawo obrażające uczucia religijne oraz prawo dotyczące profanacji flag Polski lub innych krajów.

READ  Polska ogłasza stan wyjątkowy, Białoruś otwiera śluzy | Polityka | Aktualności