Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski parlament głosuje za zablokowaniem zagranicznej własności mediów

Po długich debatach izba niższa polskiego parlamentu przegłosowała projekt ustawy ograniczającej pozaeuropejską własność polskich mediów.

W środę ustawa została przyjęta 228 głosami za, 216 przeciw i 10 głosami. Musi teraz zostać uchwalony w izbie wyższej parlamentu, aby stał się prawem. Odkrycie Zaapelował do Izby Wyższej i polskiego prezydenta, aby temu zapobiec.

Jeśli stanie się to prawem, Discovery Inc. będzie wiodącym partnerem polskiej sieci telewizja Zmuszony do sprzedaży udziałów w wartej 3 miliardy dolarów firmie. Grupa, a zwłaszcza kanał informacyjny TVN24, jest powszechnie uważany przez wielu Polaków za wiodące źródło niezależnych programów informacyjnych.

„DGN / Discovery jest bardzo zaniepokojony wynikiem głosowania w pościgu [lower house of parliament] Republiki Polska W nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, ale prawa Polaków i ochrona biznesu TVN są mocno ugruntowane – głosiło odkrycie w oświadczeniu. Przez to referendum Polska bezpośrednio podważa wartości związku Polski z Europą, podważa podstawy stosunków polsko-amerykańskich i ogranicza prawo polskiego parlamentu do wyboru i dostępu do wiarygodnych i niezależnych informacji polskiej publiczności.

„Wzywamy Izbę Wyższą polskiego parlamentu – Senat RP – i Prezydenta RP Andrzeja Dudę, aby sprzeciwili się temu planowi i nie dopuścili do tego, by stał się prawem.” Mamy nadzieję, że jeśli będzie szansa na to.

Polska opozycja w debatach tego dnia mówiła, że ​​głównym celem projektu jest jedynie zmniejszenie wpływów TVN przez prawicową koalicję rządzącą.

TVN to największa amerykańska inwestycja w Polsce. Oczekuje się, że ustawa, jeśli zostanie uchwalona, ​​osłabi stosunki handlowe i polityczne między Stanami Zjednoczonymi a Polską, na co wskazywało kilku opozycyjnych deputowanych podczas debaty.

Discovery połączy się z Warner Media w ramach dużej umowy, która ma zakończyć się w połowie 2022 r. – 18 miesięcy temu złożyła wniosek o odnowienie obecnej dziesięcioletniej licencji medialnej TVN. Ale wciąż czeka na akceptację Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Licencja wygasa 26 września 2021 roku.