Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski Luger: Katastrofa samolotu w Pekinie mogła być „tragedią”

Saneczkarstwo – Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pyeongchang – Zawody Jedynki Mężczyzn – Olimpijski Ośrodek Narciarski – Pyeongchang, Korea Południowa – 10 lutego 2018 – Mateusz Suchowicz z Polski. Zdjęcie: Edgar Sue/Reuters

(Reuters) – Polak Mateusz Suchowicz Luger powiedział, że jego wypadek podczas poniedziałkowego treningu na torze olimpijskim pod Pekinem mógł doprowadzić do „tragedii”, gdyby nie podjął wymijających kroków, aby uniknąć zamkniętej bariery.

Suchovic złamał lewe kolano i przeciął prawą nogę do kości po uderzeniu w przeszkodę w Narodowym Ośrodku Narciarskim Yanqing, który będzie używany podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w lutym.

25-latek, który reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018, powiedział, że reakcja zespołu lekkoatletycznego była powolna i spędził pół godziny na lodzie, zanim został zabrany do szpitala na operację.

Jak powiedział polskiemu portalowi Onet: „Dostałem zielone światło, więc ruszyłem do przodu. Po raz pierwszy udało mi się spokojnie przejechać te dwa trudne zakręty. Nagle zobaczyłem zamkniętą bramkę na torze”.

„Potem wypuściłem sanki spod siebie i przyjąłem pozycję jak łyżwiarz zjazdowy.

„Szkoda, że ​​nie mogłem tak szybko przeskoczyć bariery, ale wszystko działo się tak szybko i nie miałem czasu się odbić.

„Dlatego złamałem nogi, a nie resztę ciała. Gdybym nie zareagował, mogłoby to doprowadzić do tragedii”.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIL) przyznała, że ​​w poniedziałkowe popołudnie doszło do „wypadku poślizgowego”, który doprowadził do hospitalizacji Sochovicha.

Reuters poprosił o komentarz FIL i Komitet Organizacyjny Pekin 2022 (BOCOG).

„Zespół torowy wykazał się dużą niekompetencją” – dodał Sochovic.

„W ogóle nie wiedzieli, co robić. Ktoś podszedł do mnie i próbował dotknąć rękawicą moich (odsłoniętych) kości. Działy się tam sceny w stylu Dantego”.

Mimo kontuzji Suchovic powiedział, że nie zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich w lutym po raz drugi.

READ  Stan pochodzenia 2021: Cameron Smith nie przepada za trenerem Queensland Maroons, Billym Slaterem, imprezą Jonathana Thurstona

„Jeszcze się nie odwołałem”, powiedział Onetowi. „Mam nadzieję, że wystartuję w Pekinie. Jeśli FIL da mi dziką kartę i będę mógł po prostu skupić się na odzyskaniu sił, może jest szansa”.

„Jednak jest jeszcze większy problem. Nie wiem, czy uda mi się odbudować psychicznie. Nie wiem, czy będę w stanie podążać tą ścieżką, będę się bał, że coś na mnie czeka w okolicy róg.”

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010 w Vancouver Gruzin Nodar Kumaritashvili zginął podczas treningu w wyścigu bobslejowym po utracie kontroli przy dużej prędkości i rzuceniu na boczną ścianę toru i na stalowy słup wsporczy.

(Sprawozdawczość Nicka Mulvaneya, redagowanie przez Petera Rutherforda)

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.