Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski Chezny wspiera Lewandowskiego w mundialu

Wydane w: Średnia:

Doha (AFP) – Polski bramkarz i Wojciech Szczęsny wierzy, że Robert Lewandowski rozwali kaczkę na mundialu w Katarze, gdy jego kraj dąży do awansu do fazy pucharowej po raz pierwszy od 1986 roku.

Lewandowski jest historycznym najlepszym strzelcem Polski z 76 golami w 134 meczach, ale gwiazda Barcelony nie trafiła do bramki cztery lata temu w Rosji, ponieważ Polacy odpadli w fazie grupowej.

34-latek strzelił 25 goli w dwóch ostatnich kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, ale jeszcze nie otworzył swojego konta na finały.

„Myślę, że zdobycie gola jest dla niego zdecydowanie ważne” – powiedział Szczęsny dziennikarzom w przeddzień meczu otwarcia Polski z Meksykiem.

– Był bardzo podekscytowany przed mundialem. Nikt nie ma wątpliwości, że Robert jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Po ośmiu rekordowych sezonach w Bayernie Monachium, Lewandowski był płodny w swoim pierwszym sezonie w Barcelonie – strzelając 18 bramek w 19 meczach.

„Na pewno chciałby, aby jego ambicje zostały zrealizowane, nie tylko na poziomie klubowym, ale także w reprezentacji. To bardzo ważny turniej.

Myślę, że dzięki temu, co robi w Katarze, dopiszemy Roberta Lewandowskiego do listy wielkich nazwisk w polskiej piłce nożnej.

Polska nie wyszła poza fazę grupową w ostatnich trzech meczach mistrzostw świata, z których ostatni Szczęsny ukarany został za faul w pierwszym meczu z Senegalem.

Bramkarz Juventusu miał szereg wpadek w poprzednich dużych turniejach, w tym został wyrzucony z boiska w meczu otwarcia Euro 2012, kiedy Polska była współgospodarzem.

Chesney nie zagrał dalszej roli w Euro 2016 po kontuzji w pierwszym meczu grupowym. Stracił też bramkę samobójczą, gdy Polska rozpoczęła kampanię w Mistrzostwach Europy 2020 od porażki ze Słowacją.

„Myślę, że każdy turniej ma swoją historię” – powiedział 32-letni Chesney, który potwierdził, że będą to jego ostatnie mistrzostwa świata.

READ  Robert Lewandowski awansuje z trzeciego kręgu Polski na najlepszego gracza na świecie

„Nie myślę o jutrzejszym meczu, wracając do poprzednich turniejów. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać pierwszego meczu”.

Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską w drugim meczu w grupie C 26 listopada, a cztery dni później z Argentyną pod wodzą Lionela Messiego.