Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zdobędzie pierwsze złoto przed rozpoczęciem wyścigów o medale • Live Sail Die

Polka Agata Barwińska zdobyła pierwsze złoto na 53. Semaine Olympique Française de Hyères – TPM dzięki mistrzostwom w słabym wietrze, sprintach meczowych i matematyce w ILCA Women’s 6. Dominic Bocsack i Szymon Verzebke, którzy zajęli 49. miejsce z 17 punktami, powinni przodować. Jutro dwa złote dla Polski. Mężczyźni z ILCA 7 spędzą zupełnie inny czas w zapowiadającym się najcięższym wyścigu o medale w sobotę.

To był kolejny wspaniały dzień niekończącego się błękitnego nieba w Heyer, ale zmiana z 6 do 8 węzłów na Morzu Północno-Wschodnim na silniejszą bryzę południowo-zachodnią nie zmaterializowała się, a wielu walczyło o spójność, obserwując, jak ich miejsca na platformie znikają .

Wszyscy w jutrzejszych wyścigach medalowych będą z niepokojem obserwować pogodę z mocną zachodnią prognozą po południu po bardzo lekkich warunkach rano, więc czy zdążą na czas?

ILCA 6 i 7 – (pojedyncza łódź damska i męska)
wczesne złoto Polski

ILCA dla kobiet 6

Polka Agata Barwińska dzień wcześniej zdobyła złoto! Francuzka Marie Parr prowadzi z 21 punktami i jest niepokonana w wyścigu o medale. Barwińska, która rozpoczęła dzień z 35-punktową przewagą, ukończyła dziś 20 i 14 wyścigów w dwóch wyścigach, ale w obu kryła rywalki i zrobiła to, co musiała zrobić. Belgijka Emma Plasschaert, czwarta na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zajęła 21. miejsce w pierwszym wyścigu, a zwycięzca Palma Sarah Douglas zajęła 30. Barwińska następnie przeniosła się do Barrue.

Agata Parwińska (mówiła przed potwierdzeniem klasyfikacji generalnej): „Naprawdę nie mogę się doczekać jutra!

„To był dla mnie przeciętny dzień, ale dla mnie chodziło o obserwowanie innych, ponieważ byłem daleko do przodu. W pierwszym wyścigu obserwowałem Belgię i Kanadę, a w ostatnim wyścigu chodziło o obserwowanie Mary Barr. My skończone bardzo blisko, więc powinno być dobrze, ale dla ostatecznej kolejności.”

Cztery łodzie, trzy punkty lub Brytyjczycy nadchodzą!

© Sailing Energy / FFVOILE

Mężczyźni ILCA 7

READ  Rekrutacja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Almeida wygrywa tournée po Polsce

Po lekkim wietrznym dniu tabela liderów była luźno połączona z zaledwie trzema punktami oddzielającymi cztery łodzie. To walka zwycięzca bierze wszystko o pierwszą trójkę od Philipa Balla, Pavlosa Contidesa z remisem na punkty i Michaela Becketta, który ma dwa punkty straty.

Sfrustrowany w czwartek Brytyjczyk Beckett powrócił w imponującym stylu, aby wygrać oba wyścigi i pozostawić po sobie kilka wielkich nazwisk. A kolega Brytyjczyk, Elliot Hanson, skończył 3 i 2 bardzo blisko dystansu uderzeń, jeden punkt za Beckettem.

Mistrz Niemiec z 2020 roku Philipp Paul miał najtrudniejsze do tej pory dni w regatach, kończąc 29 i 19. Ale australijski mistrz olimpijski Matt Wern nie wykorzystał szansy w wieku 14 i 15 lat. Jest szósty, 16 punktów za Paulem. . Ale jeśli przednia czwórka jest w wyścigu meczowym, nie pisz Wearn o wspinaniu się na podium. Kontides, pierwszy Cypryjczyk, który zdobył medal olimpijski (srebro w Londynie 2012) i najbardziej doświadczony w kwartecie, będzie fantazjował o swoich szansach.

Michael Beckett: „Wczoraj nie czułem, że robię coś złego, popełniałem małe błędy, które okazały się bardzo kosztowne. Dzisiaj udało mi się popełnić te małe błędy i nagle wszystko się ułożyło i było świetnie.

„Zacząłem trochę lepiej, za każdym razem trafiłem do mety w czołowej 10. W pierwszym wyścigu myślę, że byłem dziewiąty, aw drugim prowadziłem całą rundę.

„Na początku jest o wiele łatwiej; najgorszy scenariusz jest taki, że trochę przegrasz i nadal jesteś na piątym miejscu, podczas gdy dwa błędy w XX wieku mogą sprawić, że będziesz dosłownie na 40. miejscu. To bezwzględne”.

„Nie mogę się doczekać jutrzejszego wyścigu medalowego. Elliott (Hanson) Mój kolega z drużyny też miał wspaniały dzień. Ścigałem się z nim przez cały dzień. „

Philip Ball: „To nie był wspaniały dzień, zwłaszcza jeśli twoje błędy były słuszne na początku. Pomaga to utrzymać się na dobrej drodze przez pięć minut, a nawet dwie”.

READ  Śmierć kobiety w ciąży wywołała kontrowersje wokół zakazu aborcji w Polsce

Czytaj więcej

„Jeśli spojrzysz na wyniki w ciągu tygodnia, wydaje mi się, że mam kontrolę, ale wiesz, że dwa inne wyścigi są tak samo cenne jak poprzednie wyścigi. Wiedząc, jak szybko może się nie udać, możesz zrobić jeden wyścig, a potem dwa do dwóch przeciętnych wyścigów, zawsze byłem realistyczny Totally. Oczywiście miałem nadzieję, że wyjdę lepiej niż jeden i przeciętny.

Ale myślę, że nadal mam dobry tydzień i nadal jestem w grze”.

470 (mieszany dupleks)

Gdy wiatr słabł, możliwy był tylko jeden wyścig, Szwed Anton Dahlberg (srebrny medalista zeszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio) i Lovisa Carlson utrzymali prowadzenie, ale zauważyli, że spadli do zaledwie trzech punktów, zanim medal zdobyli Francuzi Hippolyte Macchetti i Alois Returnaz. Wyścig. Szwedzi zajęli piąte miejsce w wyścigu, a Francuzi trzecie, a Austriacy Lara Vadlau i Lucas Maher zajęli trzecie miejsce, siedem punktów za Szwedami. Największymi przegranymi dnia byli Niemki Louise Wanser i Philip Otenrith, którzy zajęli 13. miejsce w ostatnim wyścigu w czwartek wieczorem, a także 13. w piątek. Dla niektórych bardzo pechowe. Mają teraz 14 punktów straty do Szwedów.

49er (męska i damska dwuręczna łódź o wysokich osiągach)

Damskie 49er FX

Wszyscy patrzyli przez ramię i mówili: „Brazylijczycy nadchodzą!” Cóż, przybyli w piątek, aby zdobyć tabelę liderów, kończąc 2, 1, 2 w swoich trzech wyścigach, gdy ich przeciwnicy podzielili się wokół nich w lekkich warunkach.

Złoci medaliści olimpijscy dla Brazylii (Rio 2016 i Tokio 2020 (21), Martin Grill i Kahina Konzi, wydają się mieć pełną kontrolę nad swoją łodzią i regatami teraz, gdy w pierwszym dniu zerwał się silny wiatr.

Mają dziewięć punktów przewagi nad szwedzkim duetem Velmą Bobek i Rebeccą Netzler, kapitanami wieczoru, którzy zajęli 8., 5. i 8. miejsce w ciągu dnia, a zamiast tego, patrząc w przyszłość, prawdopodobnie stoczy jeszcze większą walkę o utrzymanie srebrnego medalu. Amerykanki Stephanie Robb i Margaret Shea (6, 9, 7) tracą trzy punkty do Szwedów zajmujących trzecie miejsce, podczas gdy liderki Helen Noyes i Marie Röningen mają osiem punktów straty.

READ  Rozbudowany Terminal B otwarty w Katowice Airport, Polska

Martin Grill: „Wyścigi medalowe są zwykle trochę trudne, ponieważ kiedy są podwójne punkty, nie jest to tylko pierwszy wyścig za tobą, musisz się martwić również o inne wyścigi. Tak więc mamy dwie łodzie, które wciąż mogą do nas dotrzeć. Jest ciężko, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo dzisiaj był dla nas dobry dzień.

„Mieliśmy kombinację dobrych startów i dobrej prędkości łodzi, co dało nam możliwości na torze wyścigowym, co jest dziś bardzo ważne, ponieważ z jednej strony nie było to spójne. Po obu stronach występowały ogromne różnice ciśnień.”

„Przybyliśmy dzień przed wyścigiem bez żadnego treningu. A nie mieliśmy żagla treningowego, więc dla nas pierwszy dzień przy silnym wietrze był nie lada wyzwaniem, bo pierwsze pływanie na delikatnym wietrze było prawdziwym wyzwaniem. wyzwanie. Tak więc mieliśmy kilka inwersji, a nie. Nasze nastroje były bardzo wysokie. Potem powoli mieliśmy dobry wyścig tu i tam i nabraliśmy pewności siebie, gdy znaleźliśmy się w tabeli liderów.