Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zaszczepi Ukrainę preparatem AstraZeneca w maju-czerwcu

(Menafn – Ukrainianform) Polski rząd odpowiedział na prośbę ukraińskiego reportera, że ​​Polska planuje dostarczyć na Ukrainę w maju lub czerwcu 1,2 mln dawek szczepionki AstraZeneca Covit-19.

„Konkretny termin szczepień na Ukrainie w dużej mierze zależy od dynamiki dostaw Astrogenega (a także dostaw szczepionek od innych producentów) do Polski. Praca wymaga integracji aspektów prawnych i technicznych stron zainteresowanych zakupem. Biorąc pod uwagę, termin przekazania szczepionki stronie ukraińskiej może przypadać na okres od maja do czerwca ”- podało biuro prasowe Rady.

Zapowiedziała, że ​​strona polska będzie się starała zapewnić, aby szczepionka dotarła na Ukrainę „w ciągu najbliższych dwóch miesięcy”, chociaż podaż AstraZeneca do Polski została ograniczona ze względu na „znaczenie tego procesu w stosunkach dwustronnych”.

Jednocześnie polski rząd nie rozważa obecnie zwiększenia dawki szczepionki AstraZeneca lub szczepionek innych producentów, które będą odsprzedawane na Ukrainę. Z raportu wynika, że ​​została określona wielkość szczepionki AstraZeneca dla Ukrainy, czyli nadwyżka dla Polski.

Polska nie wyklucza jednak w przyszłości pomocy Ukrainie w procesie szczepień.

„Od tego czasu nie da się zaprzeczyć, że ze względu na dostawy szczepionek i proces szczepień w Polsce będą rozważane scenariusze dalszej pomocy naszym sąsiadom” – powiedział polski rząd.

Ponad 10,7 mln osób w Polsce zostało już zaszczepionych przeciwko COVID-19, a ponad 2,7 mln otrzymało już dwie dawki szczepionki.

Ann

MENAFN28042021000193011044ID1101996749

Zastrzeżenie: Menafn udostępnia informacje „tak jak są” bez żadnej gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, zawartość, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność ani autentyczność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi związane z tym artykułem, skontaktuj się z dostawcą powyżej.