Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska rezygnuje z odrębnych zasad dla fanów Man UTD

LONDYN: Polskie władze zniosły izolowane zasady dla kibiców Manchesteru United udających się na finał Ligi Europy w Gdańsku.

Drużyna Ole Gunnera Soulskeijera udaje się 26 maja na stadion w Gdańsku, mając nadzieję na zdobycie pierwszego trofeum po wygraniu turnieju w 2017 roku.

Pojemność stadionu na finał będzie ograniczona do 25% ze względu na przepisy Govt-19, a United otrzyma 2000 biletów na mecz rozegrany przed 9500 widzami.

Obecność na bursztynowej liście polskiego rządu oznacza, że ​​kibice będą musieli izolować się po powrocie do Wielkiej Brytanii, aktualizacja strony gdańskiego lotniska potwierdza potrzebę izolacji po przylocie do miasta.

„Każdy, kto ma bilet na finał Ligi Europy w Gdańsku z Wielkiej Brytanii, nie musi meldować się po przylocie” – czytamy w oświadczeniu.

„Według polskich urzędników na imprezie może uczestniczyć 9 500 kibiców. Większość z nich przyjedzie z zagranicy. Podróże lotnicze podlegają wielu ograniczeniom ze względu na infekcję koronawirusem. ”

Dodał: „Aby ułatwić przyjazd brytyjskich kibiców do finałów Ligi Euro, polski rząd zmienił zasady i zezwolił na ich przyjazd do Wielkiej Brytanii z jazdą próbną.

Nie ma więc potrzeby izolowania kibiców United, którzy przyjeżdżają do Gdańska po przyjeździe, mają dowód, że test Anglii jest negatywny i mają bilet na finał.

READ  Polska skutecznie obroniła drużynowych mistrzów Europy na własnym terenie