Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska prezentuje premierę międzynarodowych Oscarów “Wenecja nie zostawia śladów”

z wyjątkiem: Polska Jako pierwszy kraj europejski przesłał swój oficjalny raport do Międzynarodowa Nagroda Oskara Wyścig w tym roku z Janem P. Matuszyńskim Nie zostawiaj śladów Został wybrany do rywalizacji.

Film miał premierę w Wenecja Festiwal Filmowy 8 września. Akcja rozgrywa się w Polsce w 1983 roku, kiedy krajem wstrząsa sprawa Grzegorza Przemyka, gimnazjalista pobitego na śmierć przez milicję. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię Jurika, jedynego świadka pobicia, który z dnia na dzień staje się wrogiem numer jeden narodu. Represyjny reżim wykorzystał cały swój aparat – wywiad, milicję, media i sądy – do wywarcia presji na York i inne osoby bliskie sprawie, w tym jego rodziców i matkę Przymeca, Barbarę.

Więcej terminu

Zdjęcie wykonali Leszek Bodzak i Aneta Cebula-Hickinbotham. New Europe Film Sales zajmuje się prawami globalnymi. Obejrzyj zwiastun na dole tej strony.

Przewodnicząca Polskiego Komitetu Oskarowego Ewa Buczyńska wyjaśniła: „W wyniku rozmowy o wszystkich nadesłanych filmach komisja skupiła się na dwóch tytułach: Nie zostawiaj śladów Wyreżyserowane przez Jana Matusińskiego i gwizdanie Reżyseria Piotr Domalewski. Decyzja nie była łatwa. Oba filmy poruszają globalny problem ucisku obywatela przez państwo, sprzeciwu obywatelskiego oraz walki o prawdę i sprawiedliwość. Oba filmy oddziałują emocjonalnie. Ostatecznie Komisja uznała, że ​​tegorocznym nominowanym do Polskiej Akademii Filmowej jest film Jana Matuzińskiego Nie zostawiaj śladów.”

Polska była nominowana w dwóch z trzech ostatnich międzynarodowych Oscarów (zimna wojna I ciało Chrystusa). Ubiegłoroczna nagroda powędrowała do Kolejna runda z Danii.

Jak dotąd w tym roku Ekwador zaprezentował dramat Alfredo Leona Leona po hiszpańsku podwodny do akademii.

Oto zwiastun dla Nie zostawiaj śladów:

Najlepszy termin

rekord dla Ostateczny termin biuletynu. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Serwis społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.

READ  Erika Jayne z ROBH została odrzucona przez zespół prawników po wydaniu The Housewife and the Hustler Hulu