Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska potwierdza udział w Junior Eurowizji 2022

Po zajęciu drugiego miejsca w konkursie w Paryżu w 2021 r. Polska potwierdziła swój udział w Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów 2022. Będzie to dziewiąty udział Polski i siódmy od powrotu w 2016 roku.

Polska strona internetowa Dziennik Eurowizyjny Potwierdził wiadomość To sprawiło, że Polska jako jeden z pierwszych krajów ogłosiła swój udział w konkursie w tym roku. Proces selekcji dla Polski na rok 2022 nie został jeszcze potwierdzony, choć w ostatnich latach ich wejście zostało wybrane poprzez Szansę na sukces.

Polska zadebiutowała w turnieju w 2003 roku, rywalizując w dwóch pierwszych meczach. W obu konkursach zajęli ostatnie miejsce – odpowiednio 16 i 17. Mimo dwóch lat słabych wyników i podpisania trzyletniego kontraktu z TVP EBU, Polska zdecydowała się na wycofanie z konkursu w 2005 roku.

Pomimo plotek o powrocie nadawcy w 2008 roku, kraj nie powrócił do konkurencji aż do 2016 roku. Kiedy wrócili w 2016 roku, Polska wysłała Olivię Vysorek z piosenką „Nie zapomnij”, która zajęła 11. lokatę z 60 punktami.

W ostatnich latach Polska odniosła większe sukcesy w rywalizacji, wygrywając dwukrotnie w 2018 i 2019 r. z „Kim chcę być” i „Superbohaterem”. TVP była gospodarzem i gospodarzem zarówno Turnieju 2019 (w Gliwicach-Śląsku), jak i Turnieju 2020 (w Warszawie).

W zeszłym roku reprezentująca Polskę Sarah James „Sampati” zajęła 2. miejsce z 218 punktami – zaledwie sześć punktów za zwycięzcami Armenii. Polska zajęła drugie miejsce zarówno w jury, jak i w internetowym plebiscycie.

O Eurowizji Juniorów 2022

W grudniu 2021 r. Armenia wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Juniorów z „Kami Kami” Maleny. Po zwycięstwie EBU potwierdziło, że Armenia będzie gospodarzem turnieju 2022 w przyszłym roku. Armenia była gospodarzem turnieju 2011 w Erewaniu.

Erywań był gospodarzem swojej pierwszej Eurowizji 10 lat temu, po zwycięstwie Władimira Arzumaniana z „Mamą” na turnieju w 2010 roku w Mińsku na Białorusi.

Dziesięć lat później trofeum wróciło do Armenii po spektakularnym zwycięstwie Maleny. EBU potwierdziło, że będzie współpracować z ARMTV przy organizacji 20. dorocznej edycji Eurowizji Junior w przyszłym roku!

Sześć krajów, w tym Armenia, Gruzja i Holandia, wstępnie potwierdziło swój udział w turnieju w 2022 roku.

Chcesz zobaczyć, jak Polska znów radzi sobie lepiej w 2022 roku? Powiadom nas! Bądź na bieżąco TwitterESCXTRA na Twitterze, @Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Również śledź nas Na Spotify i Światło internetowe Zobaczcie nasze reakcje na wieści z Turynu do 2022 roku!

READ  ElectroMobility w Polsce opóźnia produkcję pierwszego modelu do 2025 roku