Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thales wprowadza do Polski biometryczne karty płatnicze

Dzięki współpracy Thales, MasterCard i Banku Postowie do Polski trafiły biometryczne karty płatnicze. Ta ostatnia oferuje teraz swoim klientom korporacyjnym kartę do skanowania linii papilarnych, która może uwierzytelniać płatności biometryczne bez limitu ilości pieniędzy przetwarzanych w danej transakcji.

Po pięciu miesiącach prac rozwojowych z udziałem Fiserv Polska SA, premiera oficjalnie rozpoczęła się 20 grudnia. Thales opracował kartę biometryczną i odpowiadał za jej pakowanie i dystrybucję.

Polska wersja pojawia się po wprowadzeniu przez firmę Thales karty biometrycznej Na Bliski Wschód Jesienią 2021 r. MasterCard i Jordan nawiązały współpracę z Kuwait Bank. Thales wcześniej opracował karty biometryczne z technologią czytnika linii papilarnych Z kart odcisków palców, Ale Thales nie wspomniał wprost o takim związku w ostatnich zapowiedziach premier swoich kart.

W komunikacie Banku Pocztowego Thales zauważył, że płatności kartowe stanowią 62 proc. wszystkich transakcji w Polsce, powołując się na bezpieczeństwo rozwiązania biometrycznego, które następnie aktywuje mniej istotne transakcje zbliżeniowe. Firma podkreśliła, że ​​jej rozwiązanie biometryczne „uniemożliwia korzystanie z karty osobom trzecim” oraz, że dane biometryczne użytkowników są przechowywane na karcie i nigdy nie są przekazywane do zewnętrznego serwera, terminala POS czy bankomatu.

Bank Pocztowy w tym miesiącu ogłosi nową kartę dla małych i średnich przedsiębiorstw i planuje rozszerzyć ofertę o kolejnych klientów.

Marcin Ledworowski, członek Zarządu Banku Pocztowego ds. Biznesu i Technologii Informacyjnych, powiedział, że współpraca z Thales i Mastercard „pozwala nam osiągnąć kolejne kamienie milowe na ścieżce cyfryzacji sektora bankowego i umożliwić klientom dostęp do wygodnych i bezpiecznych rozwiązań”. kontynuacja projektu w naturze.”

3 stycznia 2022 r. – Napisany przez Alexa Berla

READ  Gareth Bale i Wales trenują, by zmierzyć się z Polską w Lidze Narodów