Polska pokonuje Buckfielda w południowych kwalifikacjach

POLSKA – Rozstawiona z szóstą drużyną Polska od samego początku zdominowała wtorkowe eliminacje koszykówki dziewcząt klasy C South, wygrywając 58-39 z rozstawionym z jedenastego Buckfieldem i awansując do kolejnej rundy play-offów.

Polska (13-6) zmierzy się z trzecim rozstawionym Richmond (16-2) w ćwierćfinale, który odbędzie się 20 lutego w Augusta Civic Center.

W zeszłym roku Knights zakończyli sezon 0-18 z bilansem 0-18, a seniorka Thea Thornton powiedziała, że ​​jest to pierwsza runda play-off Knights od 2018 roku. Trener Polski Jake Webb powiedział, że był to „ogromny zwrot” w drużynie i że musi trenerka „największej grupy młodych kobiet na świecie”.

„To jedno z najbardziej niesamowitych uczuć, jakich doświadczyłem od dłuższego czasu” – powiedział Thornton. „Przeszliśmy z 0-18 (w zeszłym sezonie) do 12-6 (obecnie 13-6) i jedziemy do Civic Center. Nie mogłem sobie tego wyobrazić w zeszłym roku i cały zespół jest bardzo podekscytowany. To niesamowite Najlepsze uczucie.”

Polka Charlotte Grenier zachwyciła kibiców gospodarzy już w pierwszej kwarcie, zdobywając kolejne trzy punkty.

„Charlotte jest bardzo utalentowaną zawodniczką ofensywną” – powiedział Webb. „Jest nową uczennicą i nadal robi to, co powinna, a także wszystko, o co ją poprosimy, w sposób obelżywy”.

Trójki Greniera były jednymi z wielu przykładów ofensywnej dominacji Rycerzy na początku gry. W pierwszej połowie zdobyli 17 punktów do czterech Buckfielda, a wszystkie zdobyła Sarai Defoe.

W drugiej kwarcie Bucks (9-10) ponownie mieli trudności z odzyskaniem dynamiki w ofensywie, wyrównując wyniki z pierwszej kwarty czterema punktami.

Trener Buckfield Troy Eastman powiedział, że Bucks „nigdy wcześniej nie byli na meczu play-off”, co przyczyniło się do napięcia na początku meczu.

„Jest tu dużo ludzi i panuje dobra atmosfera, więc myślę, że na początku byli trochę niepewni i zdenerwowani” – powiedział Eastman. „Myślę, że ostatecznie zamieniło się to w mecz koszykówki, a oni pozwolili, aby ich refleks i atletyzm przejęły kontrolę i (przestali) myśleć”.

READ  Mołdawia wraca do Polski po gaz wśród napięć z Rosją

Tymczasem Polska zamieniła przechwyty i straty na punkty.

Grenier dodała swoją trzecią trójkę w meczu i prawie każdy zawodnik Knights, który trafił na boisko, miał statystyczny wpływ.

Addison Smith i Maya Balkier odnotowały przechwyt, a Balkier stwierdziła, że ​​skupiała się na „tylko zdobyciu piłki”, wiedząc jednocześnie, że jej koledzy z drużyny będą ją wspierać, jeśli nie wykorzysta przechwytu.

„W defensywie zagraliśmy świetnie” – powiedział Webb. „Jesteśmy całkiem niezłą drużyną w defensywie. W trzeciej kwarcie mieliśmy małą przerwę, kiedy nasza intensywność spadła, a oni przyspieszyli… a potem włączyliśmy to – to było jak przełączenie przełącznika w czwarta kwarta, a oni wrócili i zaczęli dostawać przestoje”.

Thornton powiedział, że Rycerze są pewni, że będą w stanie rozegrać cały mecz przed wtorkowym meczem.

„Kiedy weszliśmy, mogłem powiedzieć, że każdy z naszych kolegów z drużyny był gotowy do działania” – powiedział Thornton. „To ogromna rzecz, jeśli chodzi o naszą grę. Jesteśmy bardzo pewni siebie, jesteśmy bardzo podekscytowani i wiemy, że teraz możemy grać dobrze, na wyższym poziomie”.

Rodzice Thornton pracowali w polskiej regionalnej szkole średniej i ona pamięta, jak Natalie Theriault, absolwentka z 2018 r., i Rycerze grali w play-offach. Dlatego gra po sezonie z tegoroczną drużyną wiele znaczy dla Thorntona.

Buckfield przeprowadził skuteczną dyskusję w przerwie i zdobył 19 punktów w trzeciej kwarcie. DeVoe zdobył 11 z tych punktów i zakończył mecz z 22 punktami.

Trener Polski Jake Webb powiedział, że Bucks nigdy nie przestali grać i pochwalił przyspieszenie ataku w drugiej połowie.

Rycerze zdobyli w tej kwarcie zaledwie 10 punktów, w tym 3 od Thorntona, ale nadal prowadzili 39-27.

Polska obrona wyróżniała się, podobnie jak jej akcja, a Thornton zbierała zbiórki po własnym strzale, a Nicole Ryu wyróżniała się w defensywie, wykonując kilka rzutów obronnych po wyjściu poza boisko.

Polska zazwyczaj gra w 10-osobowym składzie, ale wszyscy zawodnicy z wyjątkiem kontuzjowanej Gretchen Paradis stawili się w czwartek na korcie, powiedział Webb. Głębokość gry i umiejętność zdobywania punktów przez Rycerzy była równie widoczna, jak ich spójność na boisku, którą utrzymywali przez wszystkie cztery kwarty.

READ  ForFarmers NV: ForFarmers rozwija się w Polsce wraz z przejęciem Piast Pasze Sp. ogród zoologiczny

Balkir powiedziała, że ​​w czwartej kwarcie trenerzy spojrzeli na nią na ławce rezerwowych i powiedzieli: „Idziemy do Augusta Civic Center” i wtedy zrozumiała, co oznacza ten sezon.

Belquer powiedziała, że ​​jest również dumna z powracających zawodników, którzy po wszystkim, przez co zespół przeszedł w zeszłym roku i po wszystkich trudnych porażkach, mecz po meczu, wrócili i udało im się przetrwać w tym sezonie.

Buckfield również zaliczył znaczną poprawę w tym sezonie, wygrywając dziewięć meczów po zaledwie dwóch wygranych w zeszłym roku.

Pomimo wtorkowej porażki Eastman powiedział, że jest dumny z Bucksów, że nigdy się nie poddali, nawet w obliczu 20-punktowego deficytu.

„Byłem z nich dumny. Myślę, że mieli wybór: «Czy będziemy konkurować, czy wypadniemy dobrze w tym roku?»” – powiedział Eastman. „Podoba mi się, że pierwszy zespół grał ciężko i miał tam dobrego przywództwa. Postanowili rywalizować, co moim zdaniem było naprawdę dobre.

Eastman powiedział, że Bucksom najbardziej będzie brakować w klasie seniorskiej wysiłku i odporności podczas trudnych meczów, a także wzajemnego wspierania się na boisku i poza nim. Powiedział, że seniorzy pokazali drużynie, jak podejmować ryzyko i że warto walczyć, bo podejmując ryzyko, szanse na sukces tylko rosną.

Thornton był najlepszym strzelcem Polski z 14 punktami. Grenier i Brianna Bartlett zdobyli po dziewięć punktów.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek był jak gwiazda serialu” – powiedział Belquer. „Mam wrażenie, że zazwyczaj mamy kilku zawodników, którzy błyszczą lepiej lub zdobywają więcej punktów w meczach, ale mam wrażenie, że wszyscy równo rozdzieliliśmy pracę i wysiłek”.

Patrząc w przyszłość na następny mecz, Webb powiedział, że „będzie się tym jutro martwić” i przez całą noc będzie się cieszył zwycięstwem.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy podasz adres e-mail swojego konta, wyślemy Ci wiadomość e-mail z kodem resetującym.

„Były

INSIDE TRACK: McKenna Drouin z Lewiston ustanawia rekord, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie KVAC A