Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska odrzuca Massej Repos na Mistrzostwa Świata z powodu transferu Spartaka Moskwa

Polska zapowiedziała, że ​​nie wybierze obrońcy Macieja Reposa na tegoroczny Puchar Świata po tym, jak zdecydowała się dalej grać ze swoją drużyną w Rosji.

32-latek, który zaliczył 66 występów, dołączył w tym miesiącu do Spartaka Moskwa po spędzeniu pięciu lat z miejskim rywalem Lokomotivem.

Większość innych zagranicznych graczy opuściła Rosję po tym, jak kraj najechał na Ukrainę w lutym.

Grzegorz Krychowiak, po lewej, i Maciej Rybus przygotowują się przed meczem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata z Anglią na Wembley w marcu 2021 r. (Katherine Eiffel/PA)

W oświadczeniu wydanym przez Polski Związek Piłki Nożnej czytamy: „(trener) Czesław Micniewicz po zakończonym w zeszłym tygodniu zgrupowaniu reprezentacji Polski rozmawiał z Maciejem Reposem, który obecnie przebywa w Polsce.

Trener poinformował zawodnika, że ​​ze względu na jego obecną sytuację w klubie nie zostanie powołany na wrześniowe zgrupowanie kadry narodowej i nie będzie brany pod uwagę dla drużyny, która wystartuje w mundialu w Katarze. „

Polska odmówiła gry z Rosją w półfinale eliminacji mistrzostw świata w marcu. Następnie, po zawieszeniu Rosji, pożegnali się z finałem i zakwalifikowali się do Kataru po wygranej ze Szwecją.

READ  Polska zdobywa dwa złote medale na Mistrzostwach FISU w Łyżwiarstwie Szybkim