Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska narusza sąd UE, odmawiając zamknięcia Big Brown Coleman  Węgiel

Polska narusza sąd UE, odmawiając zamknięcia Big Brown Coleman Węgiel

Rząd polski naruszył dodatkowy nakaz Unia Europejska Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie dużej kopalni węgla brunatnego, co może wstrząsnąć systemem energetycznym kraju i doprowadzić do utraty tysięcy miejsc pracy – poinformowali urzędnicy.

Minister rozwoju kraju Jaroswa Govin powiedział Polska Nie zamknęła kopalni węgla brunatnego w Dru, na granicy Niemiec i Czech, ale podjęła „bardzo poważne wysiłki dyplomatyczne i prawne” w celu ochrony nieprzerwanej pracy 7% kopalni i podłączonej do niej elektrowni. Energia Polski.

W piątek sąd UE nakazał natychmiastowe zawieszenie kopalni, powołując się na skargi z Pragi, że wyrzuciła ona wody podziemne z terytorium Czech i że Polska niedawno przedłużyła licencję bez odpowiedniej oceny wstępnej. Jest to środek tymczasowy i oczekuje się na wydanie pełnego wyroku sądu.

Kovin powiedział, że uważa orzeczenie sądu za „oszczerczo nieodpowiednie” do sytuacji, która może doprowadzić do „utraty dziesiątek tysięcy miejsc pracy i najpoważniejszych zakłóceń w systemie energetycznym Polski” oraz ograniczenia prądu w milionach domów.

Polski premier Matos Moravsky zapowiedział, że przeprowadzi rozmowy z polską Pragą i przedstawi nowe kwestie przed sądem UE, aby wyjaśnić sytuację i uniknąć „katastrofy”.

W poniedziałek spotkał się ze swoim czeskim przeciwnikiem Andrzejem Babikiem przed szczytem UE w Brukseli.

Moraweki powiedział dziennikarzom w Polsce, że orzeczenie sądu jest „bardzo niebezpieczne z punktu widzenia możliwych zagrożeń dla środowiska, ale także zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski i zatrudnieniu 5000 osób”.

Odniósł się do Czech I Niemcy W pobliżu polskiej granicy działały kopalnie i elektrownie węgla brunatnego.

Czeski minister środowiska Richard Probek powiedział, że wysocy rangą przedstawiciele czeskiego i polskiego rządu oraz inni urzędnicy już spotykali się, aby omówić sytuację w Troi.

„W tej chwili przedstawiamy nasze poglądy i plany na temat tego, co strona polska chce zrobić lub co ma nam do zaoferowania” – powiedział. „Jesteśmy gotowi do negocjacji. Mówiliśmy to od wielu lat. ”

READ  Skuteczność Giannisa Antetokumbu prowadzi Grecję do łatwego zwycięstwa nad Polską / Aktualności

„Nigdy nie otrzymaliśmy jasnych pisemnych zapewnień, jak Polska zareaguje negatywnie. [the mine] Dotyczy obywateli Czech ”- powiedział Probek.

Dążąc do realizacji ambitnych celów UE w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla, Polska stopniowo emituje swoje główne paliwo, węgiel kamienny, ale nadal bazuje na węglu brunatnym. Krytycy twierdzą, że odpływ z węgla i wprowadzanie czystej energii jest zbyt powolne.

W najnowszym planie energetycznym stwierdzono, że ostatni Coleman zostanie zamknięty do 2049 r., Ale krytycy twierdzą, że nastąpi to wkrótce, ponieważ polska produkcja węgla jest nieefektywna i generuje ogromne koszty wchodzące w skład budżetu państwa.

UE chce do 2030 roku co najmniej 32% odnawialnych źródeł wytwarzania energii elektrycznej w 27 krajach, ale plan Polski zakłada, że ​​23% będzie stanowić zieloną energię, a 56% węgiel w swoim składzie energetycznym.

Węgiel stanowi 65% polskich źródeł energii, z czego 17% to węgiel brunatny, a 25% energii w kraju pochodzi ze źródeł odnawialnych i biopaliw. Kolejne 10% pochodzi z gazu i innych źródeł.

Stałe uzależnienie Polski od węgla wywołuje napięcia w Unii Europejskiej, która dąży do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i realizacji ambitnych celów, jakim jest powstrzymanie globalnego ocieplenia.