Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska, Irlandia i Wielka Brytania znajdują się na czele listy przywracających obłożenie hoteli w Europie

Najnowsze dane STR, które dostarczają poufne dane i analizę rynku dla globalnego przemysłu hotelarskiego, ujawniły, że Wielka Brytania, Polska i Irlandia to trzy kraje europejskie, które osiągnęły wskaźniki obłożenia na poziomie 80 procent, co oznacza, że ​​są lepsze niż w okresie wczesne poziomy pandemii.

W oświadczeniu wydanym 2 maja STR zapowiedział, że dane te zostaną również zaprezentowane na Międzynarodowym Forum Inwestycji w Hotelarstwo (IHIF), SchengenVisaInfo.com raporty.

Według STR, Wielka Brytania wykazała 28-dniową powtarzalność na poziomie 87 proc. na podobnym poziomie do 2019 r., podczas gdy od 23 lutego indeks tego kraju utrzymuje się stale powyżej 80.

Ponadto Polska i Irlandia znalazły się wśród krajów o najwyższym wskaźniku obłożenia, z Polską na poziomie 84,5%, a Irlandia z 81,3%.

„Ale pomimo posiadania drugiego najwyższego wskaźnika obłożenia, poziomy w Polsce spadły w ostatnich tygodniach po tym, jak indeks osiągnął szczyt 94 w dniu 29 marca. Jak wspomniano w W poprzedniej analizie STR, Polska doświadczyła wzrostu okupacji w wyniku przyjmowania uchodźców w pierwszych dniach wojny rosyjsko-ukraińskiej, Oświadczenie ujawnia.

W związku z tym dyrektor zarządzający STR, Robin Rossmann, wskazał, że ożywienie w hotelach w Europie w zeszłym miesiącu przyspieszyło do 70 procent tego, co było przed pandemią.

„Ogólnie rzecz biorąc, rynki napędzane rekreacją były najbardziej na czasie, ale ostatnio pojawiły się zachęcające sygnały, że życie wraca do miast-bramek, które są bardziej uzależnione od popytu korporacyjnego. Dane o obłożeniu w naszych księgach pokazują, że wiele kluczowych rynków powinno powrócić do 90-100 procent poziomów 2019 do połowy maja” Dodano również.

Wcześniej, 24 marca, STR wydał oświadczenie, że stosując standardową metodologię, która wyklucza tymczasowe zamknięcia z pandemii, obłożenie hoteli w Europie nie spadło poniżej 53 procent w ciągu siedmiu dni.

Istotny wyjątek zaobserwowano na Ukrainie na poziomie krajowym, gdzie i tak już niska częstotliwość spadła wśród hoteli z próby STR, które nadal przekazywały dane. STR podkreślił również, że w Rosji nastąpiło także spowolnienie odbudowy okupacji hotelowej.

READ  Polscy pływacy z Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostali odesłani do domu; Kraj wysłał wielu

Poza tym sąsiedzi Ukrainy w większości odnotowali wzrost liczby hoteli przyjmujących dużą liczbę uchodźców z Ukrainy.

STR ustalił, że Polska podskoczyła z mniej niż 50 procent pod koniec lutego do 72 procent 12 marca.

Ponadto Urząd Statystyczny w Berlinie-Brandenburgii wykazał, że w ostatnich latach ustanowiono nowe rekordy liczby noclegów w Berlinie.

Statystyki wykazały, że w latach 2001-2019 liczba noclegów rosła średnio o 6,2 proc. rocznie, co oznacza, że ​​w 2019 roku odnotowano ją trzykrotnie więcej niż w 2001 roku.

Dodatkowo, W 2020 roku liczba gości w stolicy pozostała na poziomie 4,9 mln jak w 2001 roku i 64,6% niższy niż w 2019 roku.

Dotyczy to również Chorwacji, gdzie publikują to statystyki Chorwacki Urząd Statystyczny wykazał, że w drugim miesiącu 2022 r. liczba przyjazdów turystów i noclegów w kraju nadal rosła..

Według tych danych w lutym 2022 r. w komercyjnych obiektach noclegowych odnotowano 226 tys. przyjazdów i 570 tys. noclegów turystycznych, co odpowiada 121 tys. przyjazdów turystów i 324 tys. noclegów turystycznych więcej niż w lutym 2021 r.