Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska i Hiszpania będą gospodarzami Hokejowego Pucharu Narodów Afryki 2023-24

Polska i Hiszpania będą gospodarzami Hokejowego Pucharu Narodów Afryki 2023-24

Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH) ma przyjemność ogłosić, że Polska i Hiszpania będą gospodarzami drugiej edycji FIH Hockey Nations Cup w 2024 roku. Zwycięzcy dołączą do sezonu 2024-25 FIH Hockey Pro League.

Gniezno w Polsce będzie gospodarzem męskiej imprezy, w której wezmą udział jedne z najlepszych drużyn na świecie: Polska, Korea, Malezja, Francja, RPA, Pakistan, Kanada i Austria – również zdegradowane z sezonu 2022-23 FIH Hockey Pro League – Nowa Zelandia.

Ponieważ polska reprezentacja na podstawie rankingów FIH nie zakwalifikowała się do tegorocznego Pucharu Narodów IFJ, wyjątkowo w turnieju weźmie udział 9 drużyn. Będzie trwał od 31 maja do 9 czerwca 2024 roku.

Gniezno nie jest obce turniejom międzynarodowym, gdyż w 2018 roku było gospodarzem Hockey Series Open i EuroHockey Championship II w 2021 roku.

Kobieca impreza odbędzie się w Hiszpanii od 3 do 9 czerwca 2024 r. Miasto zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Imponujący skład obejmuje Hiszpanię, Japonię, Koreę, Irlandię, Chile, Kanadę, Włochy i Nową Zelandię.

FIH Hockey Nations Cup został uruchomiony w 2021 roku w celu zaoferowania najlepszych rozgrywek drużynom, które nie biorą udziału w FIH Hockey Pro League, i umożliwienia zwycięskiej drużynie awansu do FIH Hockey Pro League w następnym sezonie.

Indie (kobiety) i RPA (mężczyźni) wygrały pierwszą edycję FIH Hockey Nations Cup w 2022 roku.

– powiedział prezydent FIH Tayeb Ikram: „W imieniu Międzynarodowej Federacji Hokejowej chciałbym serdecznie podziękować federacjom hokejowym Polski i Hiszpanii. Mamy dwóch wspaniałych gospodarzy na dwa wspaniałe turnieje! Liczę na emocjonujące mecze w świetnej atmosferze!”.

„Byłem zaszczycony on spotyka Niedawno przyjechał prezydent Gniezna Michał Powałowski i był pod wrażeniem zaangażowania miasta. Prezydent FIH dodał: Chciałbym mu osobiście podziękować.

#FIHNationsCup
#HockeyInvites
# Hokej