Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska dochodzi do porozumienia z rolnikami w sprawie zniesienia blokady na przejściu granicznym z Ukrainą – Politico

Polska dochodzi do porozumienia z rolnikami w sprawie zniesienia blokady na przejściu granicznym z Ukrainą – Politico

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że rozwiązania „zostaną wdrożone po zakończeniu procesu legislacyjnego i uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej”. Powiedział.

Pomimo odwołania blokady protestujący rolnicy twierdzili, że… Najważniejsza prośba. Teraz „ogranicza przepływ towarów z Ukrainy”. Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski Powiedzieć Polskie media podały w piątek, że będzie domagał się ogólnounijnych ograniczeń na towary takie jak cukier, jaja i drób pochodzące z Ukrainy.

„Import ten rośnie w sposób zagrażający konkurencyjności unijnego sektora, w tym produkcji drobiu i polskiego cukru” – dodał. Polski komisarz już to zrobił zderzyłem się z innymi członkami Komisji Europejskiej w sprawie pełnej liberalizacji handlu z Ukrainą, którą władza wykonawcza UE ma zalecić już w przyszłym tygodniu.

„Ukraina to kraj, w którym chcą po prostu brać, brać, brać i nie dawać nic w zamian” – powiedział w czwartek telefonicznie Politico Roman Kondro, jeden z liderów protestów, ostrzegając przed niebezpieczeństwami związanymi z dopuszczeniem kraju do przyłączenia się do UE. Unia Europejska. Unia Europejska bez ograniczeń.

Tymczasem polscy kierowcy ciężarówek w dalszym ciągu protestują, chcąc, aby rząd zakończył porozumienie UE-Ukraina, które zliberalizowało zasady transportu drogowego, próbując pomóc ukraińskiej gospodarce, sparaliżowanej przez rosyjską inwazję.

Relacje obu grup potwierdzają scenariusze zagłady dotyczące wpływu pewnego dnia Ukrainy do Unii Europejskiej na Polskę. Na grudniowym szczycie przywódcy Unii Europejskiej zgodzili się na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą.

READ  Zobacz World Athletics Continental Tour Lekkoatletyka z Solav, Polska