Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polscy pływacy z Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostali odesłani do domu; Kraj wysłał wielu

Sześciu zawodników z Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostało odesłanych do domu po tym, jak zostali zgubieni przez reprezentację Polski w pływaniu.

Polska wybrała 23 pływaków, ale musiała zmienić swój skład do 17 zgodnie z przepisami kwalifikacyjnymi Międzynarodowej Federacji Sportów Wodnych FINA.

Sportowcy byli oburzeni.

Na Igrzyskach w Londynie 2012 i Rio Games 2016 Olimpijczyk Alija Doors rozgniewał się na Facebooku z powodu błędu Polski.

„Wyobraź sobie poświęcenie pięciu lat swojego życia i dążenie do kolejnego startu w najważniejszym sportowym wydarzeniu, porzucenie życia osobistego i pracy, w sumie stracisz rodzinę i efekty swojego zaangażowania” – napisał na Facebooku.

Nie przegap ani jednego medalu: Zapisz się teraz do naszego biuletynu olimpijskiego

Czy w Tokio powinny być sceny? Zapisz się na Igrzyska Olimpijskie, aby uzyskać wyłączny dostęp do Igrzysk

Alija Dors z Polski był jednym z sześciu polskich pływaków, którzy musieli wrócić z Japonii przed rozpoczęciem igrzysk po tym, jak Polski Związek Pływacki (PZP) wysłał kilku zawodników z powodu błędu administracyjnego.

Powell Slominsky, prezes Polskiego Związku Pływackiego (PZP), przeprosił i zrozumiał oburzenie pływaków na kadrę narodową kraju.

„Jestem głęboko zasmucony, zasmucony i zgorzkniały z powodu tej sytuacji” – powiedział Slominsky w oświadczeniu. “Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Rozumiem i uzasadniam reakcję pływaków, ich emocje, atak na Polski Związek Pływacki.”