Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polityk z Banku Anglii powiedział, że Brexit doprowadził do wyższych cen żywności w Wielkiej Brytanii i kryzysu kosztów życia w Wielkiej Brytanii

Brexit przyczynia się do wyższych cen żywności, podobnie jak kraj w kierunku recesjiostrzegł starszy decydent w Banku Anglii.

Swati Dhingra — najnowszy członek Komitetu Polityki Pieniężnej (MPC) banku, który ustala stopy procentowe — również wykorzystał wywiad z obserwator Aby zasygnalizować, że kolejna runda podwyżek stóp procentowych przez bank centralny powinna osiągnąć szczyt poniżej 4,5%, poziomu oczekiwanego przez niektórych inwestorów miejskich. Być może rynek nie docenia wyrządzonych szkód [level of interest rates] Spowodowało to gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Dhingra twierdzi, że bardziej agresywne posunięcia w celu podniesienia kosztów pożyczek z obecnego poziomu 3% mogą zaostrzyć spowolnienie gospodarcze Wielkiej Brytanii.

Komitet Polityki Pieniężnej podejmie kolejną decyzję w sprawie stóp procentowych 15 grudnia, po ośmiu kolejnych podwyżkach w ciągu roku w celu kontrolowania inflacji.

„Myślę, że wszyscy musimy się tym martwić” – powiedział Dhingra. „Czy skończymy na wydłużeniu i pogłębieniu recesji, jeśli zaostrzenie będzie kontynuowane w takim tempie?”

Ekspert biznesowy w London School Ekonomia (LSE), która wielokrotnie ostrzegała przed szkodami spowodowanymi Brexitem przed dołączeniem do Banku w sierpniu, powiedziała, że ​​istnieją wyraźne oznaki, że UE napędza wyższe ceny i przeciąża gospodarkę. Powiedziała, że ​​ludzie „muszą być świadomi kosztów ekonomicznych”.

Powiedziała, że ​​chociaż inwazja na Ukrainę i skutki COVID-19 były znacznie ważniejszymi czynnikami szoku związanego z kosztami utrzymania w Wielkiej Brytanii, ważne było podkreślenie szkód wyrządzonych przez Brexit. „Nie zamierzam składać jej oświadczenia na temat wyboru politycznego”, powiedziała, ale dodała: „Jeśli jest to wybór polityczny i wiąże się z pewnymi kosztami ekonomicznymi, ludzie powinni być świadomi kosztów ekonomicznych. To, czy zmienią zdanie, czy nie, to inna sprawa”.

Naukowcy z LSE Center for Economic Performance ostrzegał w zeszłym tygodniu Brexit dodał prawie 6 miliardów funtów do brytyjskich rachunków za żywność w ciągu dwóch lat do końca 2021 r., a opóźnienia na granicach, biurokracja i inne koszty zwiększają ceny żywności o około 3% rocznie.

Dhingra powiedział, że trzy czwarte brytyjskiego importu pochodziło z UE, co oznacza „oczywiście, jeśli zaczną się tam pojawiać bariery pozataryfowe, zobaczymy to – nie do końca, ale dość wyraźnie – w cenach żywności”.

„Bez względu na rodzaj analizy, na którą spojrzysz”, dodała, „Brexit miał minimalny wpływ gospodarczy w wysokości 2% PKB z samych efektów handlowych”. Można to dodatkowo spotęgować kosztami wynikającymi ze słabych inwestycji biznesowych, niższych bezpośrednich inwestycji zagranicznych i niższej produktywności.

Dhingra to najnowsza z serii Bank Anglii Osobistości przerwały milczenie na temat negatywnych skutków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dla gospodarki.

Najnowsza ankieta nt obserwator Pokazuje, że dwie trzecie wyborców (66%) uważa teraz, że Brexit „był zły”, podczas gdy tylko 22% uważa, że ​​poszło dobrze. Nawet konserwatywni wyborcy są dość równo podzieleni: 51% twierdzi, że poszło dobrze, a 39%, że poszło źle.

Spośród wszystkich głosujących 59 proc. chciałoby wrócić do UE (34 proc.) lub nawiązać bliższy związek pozostając poza blokiem (25 proc.). Tylko 15% chce status quo, a 14% chce mieć jak najmniej wspólnego z UE. Około 63% uważa, że ​​Wielka Brytania powinna mieć stosunki, które pozwolą jej odzyskać dostęp do jednolitego rynku UE, podczas gdy 14% jest przeciwnych temu pomysłowi.

Na znak, że ludziom coraz bardziej nie podoba się rzeczywistość kontroli granicznych, 57% popiera usunięcie wszystkich kontroli dokumentów i tożsamości (takich jak kontrole paszportów i dokumentów w eksporcie i imporcie), podczas gdy 21% nie.

Dhingra powiedziała, że ​​spadek funta po referendum w 2016 roku był największym spadkiem spośród czterech głównych walut świata od 1944 roku. w postaci spadku płac.” Realnych, jak i poprzez wzrost cen „wraz ze wzrostem kosztów importu.

Tymczasem niepewność co do polityki gospodarczej Wielkiej Brytanii od czasu głosowania przyczyniła się do „stagnacji w zakresie inwestycji biznesowych”, powiedziała. Handel Wielkiej Brytanii z UE gwałtownie spadł po zakończeniu okresu przejściowego 31 grudnia 2020 r., a Dhingra powiedział, że istnieją oznaki, że brexit nadal zbiera swoje żniwo. „Z napływających teraz danych jasno wynika, że ​​nastąpiło spowolnienie”.

READ  Airbnb obejmuje pracę w domu z wykorzystaniem modelu równości wynagrodzeń dla osób niewidomych | Airbnb