Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polak Daniel Maciol wygrywa polską grę bilardową dynamiczną z 10 otwartymi piłkami – Aktualności

Polak Daniel Maciol wygrywa polską grę bilardową dynamiczną z 10 otwartymi piłkami – Aktualności

Danielle Maciol

Daniel Masiol przyniósł chwałę ojczyźnie wygrywając Mistrzostwa Polski Open 10-Ball w Bilardie Dynamicznym. W półfinale Masiol pokonał Estończyka Denisa Grabe 8:4. W finale musiał zmierzyć się z ekscytującym Sanginem Pelivanoviciem, który w poprzedniej rundzie pokonał Finlandczyka Petriego Makkonena 8:6. Polak pochodzący z Bośni i Hercegowiny świetnie spisał się w finale, który zakończył się wynikiem 8-7 na korzyść Daniela Masiola. DaSo Team Dekada Sosnowiec zwyciężył, nawet po przewadze w meczu 7:3!

To był „ogromny rollercoaster” – skomentował Daniele Maceo, który w drodze do finału znokautował siedmiu zawodników. „Przede wszystkim był to mecz na bardzo wysokim poziomie i cieszę się, że taki mecz odbył się w finale. Dodał: Sangin zagrał świetnie, ja słabo przegrałem, ale udało mi się odrobić stratę i wygrać.

Marcin Krzemiński, Prezes Rady Bilardowej Europy Wschodniej i Dyrektor Mistrzostw Polski Open 10 Ball w Bilardie Dynamicznym – KIELCE 2024, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu sportowego i organizacyjnego. Mamy podwójny sukces. Goście, zawodnicy i nasi wszyscy pracownicy organizacji są zadowoleni z przebiegu imprezy. Otrzymaliśmy informację zwrotną z wielu krajów: „Świat chwali wysiłki włożone w Polsce w organizację Pucharu Świata. Odnieśliśmy także sukcesy sportowe”.

Turniej odbył się w dniach 14-17 marca w Hotelu Grand Kielce. To tutaj 128 zawodników z ponad 30 krajów z całego świata rywalizowało o pulę nagród wynoszącą 80 000 dolarów.

Głównym sponsorem turnieju był Dynamic Billard.

Partnerzy: Województwo Świętokrzyskie, Miasto Kielce, Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sponsorzy: NOSAN, Targi Kielce, Predator, Kamui, CUETEC i Hotel GRAND.

Organizatorzy: Polski Związek Bilardowy, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe, Rada Bilardowa Europy Wschodniej, Mak Marketing.

Patronat medialny: TVSPORTS.PL, SPORTKLUB Polska, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Radio EM, Radio ESKA, CKsport.pl, Telewizja Świętokrzyska, wKielcach, Magazyn Touch, BILLIARD.TV, PRO9.CO.UK, 77 Billiards, AZBILLIARDS.

READ  Polska i Korea Południowa planują wkrótce przeprowadzić w Polsce wspólne ćwiczenia wojskowe

Turniej był sankcjonowany przez WPA i liczony w światowych rankingach.

Idź dyskutować…