Podsumowanie eliminacji do Euro 2024: zwycięstwo Polski i Gruzji w rzutach karnych oraz zwycięstwo Ukrainy nad Islandią, pełny skład na Euro – Home of Irish Football

W tę noc pełną dramatyzmu obsadzone zostały trzy ostatnie miejsca w tabeli Euro 2024. W dwóch z trzech finałów barażowych odbyły się rzuty karne, a Ukraina odrobiła straty i pokonała Islandię.

We wczesnej fazie meczu – finale toru C – Gruzja wygrała 4:2 w rzutach karnych po tym, jak mecz zakończył się bezbramkowym remisem po 120 minutach, co dało jej pierwszy występ w dużym turnieju.

Zespół prowadzony przez Willy'ego Sagnola zagra tego lata w grupie F w Niemczech z Portugalią, Turcją i Czechami.

W Cardiff w finale A-track również nie udało się rozdzielić drużyn po dodatkowych 30 minutach gry po zdobyciu 90 bramek bez punktów.

W kolejnej serii rzutów karnych Polska zwyciężyła 5:4 po obronie decydującego rzutu karnego przez Daniela Jamesa, bronionego przez Wojciecha Szczęsnego. Polacy w turnieju zagrają w grupie D z Holandią, Francją i Austrią.

Ukraina została rozstawiona do gry u siebie w finale toru B przeciwko Islandii, ale mecz został rozegrany we Wrocławiu ze względu na rosyjską inwazję na ich ojczyznę.

Przegrali po pół godzinie, gdy Albert Gudundsson strzelił czwartego gola w dwóch meczach. Wiktor Cygankow wyrównał, a zwycięskiego gola strzelił Mychajło Modrić na sześć minut przed końcem.

Ukraińcy zagrają w grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.