Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Podła” opiekunka obsypana śmieciowym jedzeniem, gdy wątła 60-letnia kobieta umierała z głodu

„Podła” opiekunka obsypana śmieciowym jedzeniem, gdy wątła 60-letnia kobieta umierała z głodu

KOBIETA ukradła dziesiątki tysięcy pieniędzy bezbronnemu mężczyźnie, którym miała się opiekować, wydając je na Amazon Prime, Netflix, sklepy bukmacherskie, biżuterię i dania na wynos.

Rachel Dawes, znana również jako Rachel Evans, włamywała się na konto bankowe Gary'ego Stewarta przez trzy i pół roku, gdy miała się nim opiekować jako opiekunka w Sage Care Ltd z siedzibą w Wirral. Matka dwójki dzieci . z Kingsway South w Warrington ukradł 30 765,30 funtów „bezbronnemu” 60-latkowi, który miał trudności z nauką, w okresie od września 2017 r. do marca 2021 r., pozostawiając go w banku zaledwie 65,95 funtów i 38 pensów na koncie.

Jednak jej plan słabnie, gdy zostaje zawieszona w pracy za nieuzupełnienie dokumentacji dotyczącej opieki i nie umożliwienie agentom odwiedzania jej domu. Doprowadziło to do wizyty innej opiekunki, Wendy Beckett, u pana Stewarta w dniu 26 marca 2021 r. Była zszokowana, gdy zobaczyła go żyjącego w warunkach „nienadających się do zamieszkania”, bez jedzenia i z jedynie 38 pensami awaryjnych pieniędzy na liczniku. Zabrała go, żeby kupił jedzenie, ale stwierdziła, że ​​na jego koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby za nie zapłacić.

Dołącz do grupy WhatsApp, aby otrzymywać najważniejsze historie i najświeższe informacje Kliknij ten link.

Prokurator Ben Stanley powiedział dziś przed sądem koronnym w Liverpoolu: „Pani Beckett przejrzała niektóre jego wyciągi bankowe. Pan Stewart stwierdził, że wyciągi bankowe nie są otwarte, ponieważ pozwany (Dawes) wrzasnąłby na niego, gdyby je otworzył bez nich. Było też „więcej danych” Bankowość ukryta pod dywanikiem w skarbcu, o której pan Stewart nie miał pojęcia. „Badając wyciągi bankowe, pani Beckett zauważyła nieprawidłowe płatności, w tym regularne płatności na rzecz apteki i szkół”.

Zaniepokojona pani Beckett skontaktowała się z Sage Care, a dalsze dochodzenie wykazało długi ciąg nietypowych płatności z konta pana Stewarta. Obejmowały one abonamenty na usługi telefonii komórkowej i telewizji, Amazon Prime i Netflix. Nie zabrakło także płatności za zakupy na Amazonie, Ebayu, transakcji PayPal, zakładów Ladbrokes i obiadów na wynos, a także regularnych wypłat gotówki.

READ  Za trzy miesiące w Niemczech skończy się gaz, jeśli Putin zakręci kurki

W sumie Dawes dokonała 53 płatności na swoje konto Amazon, cztery zakupy w Argos, cztery płatności na rzecz Brighthouse za sofę, pralkę i telewizor, dwie płatności za ubezpieczenie samochodu, 48 regularnych płatności na rzecz swojej firmy energetycznej, 16 płatności na rzecz punktów bukmacherskich, i dwie płatności. do Warrington Vets4Pets, 19 płatności do aptek, sześć zakupów za pośrednictwem PayPal i eBay oraz dwie płatności do sklepu jubilerskiego Pandora.

Tymczasem pan Stewart został bez prądu, ciepła i jedzenia. W październiku 2020 roku sąsiadka zgłosiła, że ​​do jej drzwi zapukał 60-letni mężczyzna, twierdząc, że nie ma gazu ani prądu i marznie. Tydzień później przyszedł ponownie i oznajmił, że jest głodny, zmarznięty i nie ma co jeść.

READ  Ekonomiści twierdzą, że „trudna” gospodarka Wielkiej Brytanii musi odzyskać energię

READ  Dom w Greater Manchester wystawiony na sprzedaż za 120 000 funtów „ofertą stulecia”