Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pociągi odwołane niedawno: podróż po Wielkiej Brytanii została zakłócona po pożarach i rekordowych temperaturach

Pociągi odwołane niedawno: podróż po Wielkiej Brytanii została zakłócona po pożarach i rekordowych temperaturach

Po wczorajszych rekordowo wysokich temperaturach awaria kolei trwa do dziś.

Ciężkie warunki pogodowe doprowadziły do ​​pożarów na całym południowym wschodzie, a główne linie kolejowe zostały uszkodzone w pożarach.

Główna linia East Coast, łącząca londyńską stację King’s Cross z Yorkshire i Szkocją, została dziś rano zamknięta na południe od Peterborough.

LNER, wiodący operator linii, powiedział: „Z powodu pilnych napraw kolejowych między King’s Cross a Peterborough wszystkie linie są zablokowane.

„Proszę nie jeździć dzisiaj do lub z King’s Cross.”

Wczoraj pożar w pobliżu linii kolejowej na południe od Peterborough spowodował poważne uszkodzenia sprzętu sygnalizacyjnego.

„Network Rail pracuje nad naprawą tego tak szybko, jak to możliwe, ale zakres szkód oznacza, że ​​usługi będą niedostępne dzisiaj, w środę, 20 lipca” – dodał LNER.

Tymczasem ze stacji St Pancras nie jeżdżą żadne pociągi, a usługi na głównej linii West Coast z Euston są poważnie zakłócone.

1658335923

Turbulencje w Beccles w Suffolk spowodowane pożarem

Straż pożarna została wezwana do części toru kolejowego między stacjami Beccles i Oulton Broad South w Suffolk, donosi Greater Anglia.

Nowość: Z powodu pożaru obok toru pomiędzy #harabski Linia Oulton Broad South jest zamknięta. Połączenia kolejowe przejeżdżające przez te stacje mogą być opóźnione lub zmienione. Zakłócenia spodziewane do odwołania” – napisał na Twitterze operator.

„Strażacy są na miejscu, aby zająć się pożarem”, dodali, wyjaśniając: „Lokalne autobusy obsługiwane przez First między Beckles i Westofft przejeżdżają posiadaczy biletów Greater Anglia”.

1658335597

Turbulencje między Earlswood i Gatwick spodziewane do 20:30

Turbulencje trwają nadal na linii między Earlswood i Gatwick, Salfords i Gatwick, po naprawie toru dzisiejszego popołudnia. National Rail Enquiry ostrzegło klientów w mediach społecznościowych, że ma trwać co najmniej dwie i pół godziny.

READ  Polski urzędnik gardzi „autorytarną” notatką Obamy - Pierwsze wiadomości

„Pilne naprawy torów między Earlswood a Gatwick oznaczają, że linia do Redhill jest zamknięta. Pociągi między tymi stacjami mogą zostać odwołane lub opóźnione. Zakłócenia są spodziewane do 20:30.

Dotyczy to usług w Redhill.

1658332455

Główna linia East Coast jest już otwarta, ale pasażerowie zostali poproszeni o „unikanie podróży, jeśli to możliwe”

Pociągi znów kursują na całej długości głównej linii kolejowej w Wielkiej Brytanii, głównej linii East Coast z Londynu Kings Cross do Yorkshire, północno-wschodniej Anglii i Szkocji.

Po całkowitym zamknięciu linii kolei podmiejskiej we wtorek, operatorzy kolejowi mieli nadzieję na wznowienie usług w środę – od 5.45 rano z Lumo Express odjeżdżającym z King’s Cross do Edynburga.

Ale ten pociąg, wraz ze wszystkimi innymi porannymi odjazdami i przylotami na londyński dworzec, został odwołany z powodu uszkodzenia infrastruktury w wyniku pożaru w South Peterborough.

Główny operator, LNER, powiedział: „Po złej pogodzie i wysokich temperaturach we wtorek 19 lipca pożar w pobliżu linii kolejowej na południe od Peterborough spowodował znaczne uszkodzenia sprzętu sygnalizacyjnego.

Przez pozostałą część dnia usługi do iz londyńskiego Kings Cross będą ograniczone.

„Zaleca się, aby loty do iz Londynu Kings Cross dzisiaj, w środę 20 lipca, były unikane tam, gdzie to możliwe, ze względu na powagę zakłóceń”.

Bilety można wykorzystać w czwartek lub piątek w dowolnym pociągu LNER.

(Simon Calder)

1658331199

Pociągi kursujące na głównej linii West Coast – ale z dużymi opóźnieniami

Obecnie doniesiono, że pociągi kursują na głównej linii West Coast między Preston i Carlisle, aby przywrócić połączenie między Szkocją a Londynem na głównej trasie z Glasgow przez północno-zachodnią Anglię.

Ale wiele pociągów ma duże opóźnienia.

Avanti West Coast powiedziało, że pociągi „mogą zostać odwołane, opóźnione do 180 minut lub przekierowane”.

Uszkodzenie przewodów napowietrznych w regionie West Midlands oznacza, że ​​Sandwell & Dudley – zwykle stacja międzymiastowa między Birmingham New Street i Wolverhampton – nie będzie obsługiwana.

„Zakłócenia są oczekiwane do końca dnia” – mówi Avanti West Coast.

Bilety z poniedziałku 18 lipca, wtorku 19 lub środy 20 lipca będą przyjmowane na przejazd przez cały dzień jutrzejszy (czwartek 21 lipca) lub piątek 22 lipca do godz.

Alternatywnie podróżni mogą ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy.

Pendolino zachodnie wybrzeże Avanti

(Stuart Walker)

1658327199

Pasażerowie wyjechali „zmartwieni” i „zmartwieni” z powodu odwołania pociągu

Pasażerowie stają się „martwieni” i „niespokojni” po tym, jak dziesiątki połączeń kolejowych zostały odwołane z powodu upału.

Lee Paul próbował podróżować z żoną Libby i 10-letnią córką Amelie z ich domu w Derwich w hrabstwie Worcestershire do London Euston w ramach wycieczki do Brukseli na koncert Eda Sheerana.

46-latek powiedział, że ich pociąg z Druitwich do Birmingham New Street został odwołany z mniej niż 30 minutowym wyprzedzeniem, więc udali się do Birmingham International, gdzie czekali godzinami.

Powiedział: „Jestem na nogach od 4:30 rano, niespokojny, próbując uzyskać odpowiedź z dowolnego miejsca. Oglądałem dziś rano pociągi z Birmingham New Street do Londynu Euston i jeden został dosłownie odwołany po pięciu minutach ’ zauważyć.”

Dodał, że komunikaty z firm kolejowych są „przerażające”.

„To ogromne, ogromne zmartwienie” – powiedział. „Nie mogę spać, jest czwarta rano, martwię się, żeby zobaczyć, czy są jakieś aktualizacje”.

26-letnia Nicole Dixon opuściła pogrzeb swojego wujka w Carlisle po tym, jak wszystkie dostępne pociągi z Euston zostały odwołane.

„Jestem bardzo zdenerwowany, sfrustrowany i trochę wyczerpany” – powiedział PA Special.

„Powiedziano mi, że jest mało prawdopodobna szansa na wysiadanie z pociągu (wczoraj), ale (dziś) będzie to 100 procent. Wyjaśniłem (personelowi), że rano muszę wrócić do domu na pogrzeb.

„Byłem dziś rano naprawdę zdenerwowany, ponieważ upewniłem się, że uda mi się dotrzeć na pogrzeb”.

Alex Davies, filantrop z Crewe, powiedział, że był „fizycznie i psychicznie wyczerpany”, próbując zorganizować swoją podróż do domu z Portsmouth przez London Euston.

28-latek powiedział: „Jestem autystą i potrzebuję dużej pomocy mojej żony, ale nie mogła dostać wolnego od pracy, aby podróżować ze mną, więc cała historia była dla mnie bardzo trudna. Muszę wiedzieć plany z góry i walka o adaptację.” Ze zmianami, konfliktem z komunikacją itp. „

1658324486

Merceryl ustala „harmonogram strajków”

Merserarail poinformował, że pasażerowie na Merseyside będą mogli podróżować pociągiem w najbliższą środę pomimo strajku pracowników Network Rail.

Członkowie związku RMT pracujący jako sygnaliści lub personel konserwacyjny mają strajkować od 2 nad ranem 27 lipca na 24 godziny.

Chociaż żaden pracownik Merseyrail nie wycofał się, ograniczone usługi będą dostępne na liniach wskazanych przez pracowników i kierownictwo niezrzeszonych.

Operator pociągu twierdzi, że będzie oferował usługę co godzinę od 7.30 do 18.30 27 lipca, „aby pomóc pasażerom w odbyciu niezbędnych podróży”.

Wszystkie linie kolejowe bazują na lotach do iz Liverpool Central:

  • Southport przez Crosby
  • Ormskirk przez Aintree
  • Kirkby przez Kirkdale
  • Moorfields i Liverpool Central.
  • The Rock Ferry przez Hamilton Square i Birkenhead Central
  • New Brighton przez Hamilton Square i Birkenhead Park
  • West Kirby przez Hamilton Square i Birkenhead Park.

W czwartek 28 lipca niektóre wczesne pociągi zostaną odwołane.

Andy Heath, dyrektor zarządzający Mercerrail, powiedział: „Chciałbym zapewnić tych, którzy planują podróż 27 lipca, że ​​usługi będą odbywać się co godzinę, obsługując tylko ograniczoną liczbę stacji i prawdopodobnie będą bardzo zatłoczone”.

1658319378

„Grupa Robocza ds. Odporności” Network Rail

Ponieważ miliony pasażerów kolei borykają się z odwołaniami, opóźnieniami i niepewnością w związku z upałami, Network Rail powołała „elastyczną grupę zadaniową”.

Właściciel infrastruktury i operator twierdzi, że grupa kierowana przez ekspertów „skoncentruje się na zbieraniu informacji z innych krajów i dokonywaniu porównań z międzynarodowymi sieciami kolejowymi najczęściej używanymi do radzenia sobie z ekstremalnymi temperaturami i wahaniami temperatury”.

Andrew Haines, dyrektor generalny Network Rail, powiedział: „Pogoda, którą widzieliśmy w tym tygodniu, wywarła ogromną presję na naszą infrastrukturę, nasz personel i naszych pasażerów, a wraz z coraz częstszym występowaniem poważniejszych zdarzeń pogodowych wraz ze zmianą klimatu, musimy zrób wszystko, aby nasza szyna była jak najbardziej wytrzymała.”

Simon Lane, były dyrektor naczelny kolei odpowiednio w Nowej Południowej Walii, „zbada standardy, zasady i praktyki operacyjne, które mogą pozwolić usługom na bezpieczną eksploatację i bez poważnych ograniczeń prędkości w ekstremalnych temperaturach”.

Anthony Smith, dyrektor generalny niezależnej organizacji monitorującej transport, Transport Focus, przeanalizuje, w jaki sposób Network Rail komunikuje się z pasażerami w okresie poprzedzającym i podczas trudnych warunków pogodowych, a także podczas planowania zdarzeń zakłócających.

1658317022

Naprawiono problem z sygnałem między Stratford i St Pancras

Problem sygnalizacji między Stratford International a St. Pancras został rozwiązany, mówi Southern Rail. Operator ostrzega, że ​​opóźnienia mogą być trwałe.

„Praca jest zakończona, a linia jest ponownie otwarta. Proszę uwzględnij dodatkowy czas na lot, ponieważ pracujemy nad sprowadzeniem usług i załogi z powrotem do ich właściwych lokalizacji.”

Bilety liniowe są akceptowane w pociągach Tube, DLR i Fastrack.

1658315861

Ciągłe przerwy w całej sieci kolejowej

Firma Network Rail zgłosiła ciągłe przestoje na różnych trasach do co najmniej 13:00.

  • Turbulencje między Virgina Water a Wokingham/Frimley (dotyczy osób podróżujących do Ascot)
  • Przestój między Stratford International a London St Pancras International
  • Opóźnienie między Earlsud a lotniskiem Gatwick

Dodatkowo linie zostały ponownie otwarte po poważnym uszkodzeniu napowietrznych przewodów elektrycznych między Lancaster i Carlisle. Pociągi kursujące między tymi stacjami mogą zostać odwołane, opóźnione lub zmienione na czas powrotu usługi.

Uszkodzenie napowietrznych przewodów elektrycznych między Windermere a Krainą Jezior Oxenholme spowodowało również przerwanie podróży przez te stacje. Przeprowadzono wymianę kolei między Windermere i Oxenholme Lake District.

1658311933

Przejazd kolejowy topi się w upale

Zdjęcia opublikowane przez Network Rail pokazują, że urządzenia sygnalizacyjne na przejazdach kolejowych dosłownie stopiły się po wczorajszych rekordowych temperaturach, które wywołały pożary na południowym wschodzie.

„Prosimy o sprawdzenie swoich lotów przed podróżą główną linią East Coast dzisiaj, ponieważ spodziewamy się poważnych zakłóceń” – napisał na Twitterze obok zdjęć.

„Naprawiamy linię po wybuchu pożaru na drodze między Peterborough a londyńskim Kings Cross”.