Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po raz trzeci w tym tygodniu Ziemia ustanawia nieoficjalny rekord ciepła

Po raz trzeci w tym tygodniu Ziemia ustanawia nieoficjalny rekord ciepła

Chłopiec w tęczowym parasolu ociera pot podczas wizyty w Zakazanym Mieście w upalny dzień w Pekinie, 7 lipca 2023 r.

Andy Wong/AP

Chłopiec w tęczowym parasolu ociera pot podczas wizyty w Zakazanym Mieście w upalny dzień w Pekinie, 7 lipca 2023 r.

Średnia temperatura na Ziemi ustanowiła w czwartek nowy nieoficjalny rekord, trzeci kamień milowy w ciągu tygodnia, który już został uznany za najgorętszy w historii.

Średnia planetarna wyniosła 17,23 stopnia Celsjusza, przekraczając 17,18 stopnia ustawionego we wtorek i równego środowemu, zgodnie z danymi z Instrumentu Analizy Klimatu Uniwersytetu Maine, narzędzia, które wykorzystuje dane satelitarne i symulacje komputerowe do pomiaru stanu świata.

Ta średnia obejmuje miejsca, które są poważnie niedogrzewane – takie jak Jingxing w Chinach, gdzie odnotowano prawie 43,3°C – oraz niezwykle ciepłe miejsca, takie jak Antarktyda, gdzie temperatury na większej części kontynentu były o około 4,5°C powyżej normy. tydzień.

Piesza osłania się parasolem w Hawanie, Kuba, 5 lipca 2023 r.

Ramon Espinosa / AP

Piesza osłania się parasolem w Hawanie, Kuba, 5 lipca 2023 r.

Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) w czwartek (czasu lokalnego) wydała ostrzeżenie dotyczące ustaleń instrumentu Maine, mówiąc, że nie może potwierdzić danych, które wynikają częściowo z modelowania komputerowego.

„Chociaż NOAA nie może zweryfikować metodologii ani wyniku analizy przeprowadzonej przez University of Maine, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w ciepłym okresie z powodu zmian klimatu” – powiedział NOAA.

Jednak dane z Maine są powszechnie postrzegane jako kolejna niepokojąca oznaka zmian klimatu na całym świecie. Niektórzy klimatolodzy powiedzieli w tym tygodniu, że nie byli zaskoczeni widząc nieoficjalne dane.

1 aktualności

Urzędnicy ostrzegają, że temperatura będzie nadal rosła, gdy powróci wzór pogodowy El Niño.

Rządy i sektor prywatny „nie są tak naprawdę zaangażowane w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym” – powiedział Robert Watson, naukowiec i były przewodniczący Międzyrządowego Zespołu ONZ ds. Zmian Klimatu. Powiedział, że nie są obywatelami.

„Proszą o tanią energię i tanią żywność i nie chcą płacić prawdziwych kosztów żywności i energii” – powiedział Watson.

READ  Kryzys wyborczy na Samoa: Szybka partia wygrywa, ponieważ sąd odrzuca apelację o dodatkowe miejsce