Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Plażowicze są zmuszeni współpracować z kłusownikami i wandalami środowiskowymi

Plażowicze są zmuszeni współpracować z kłusownikami i wandalami środowiskowymi

Władze lokalne w całym kraju są sfrustrowane tym, że kierowcy łamią zasady obowiązujące na plażach, zagrażając ludziom i dzikiej przyrodzie.

Technicznie plaże są klasyfikowane jako aleje. Wiele z nich jest niedostępnych dla pojazdów, z wyjątkiem zezwoleń lub ze specjalnych powodów, ale wielu Kiwi ma dość dzielenia plaży z kłusownikami i eko-wandalami.

Sarah Freeman-Goode, mieszkanka Kapiti Coast, ma nieruchomość w Pica Pica i powiedziała, że ​​pojazdy na plaży „wymknęły się spod kontroli”.

„Mamy ten lek od 1988 roku i jest coraz gorzej”.

Czytaj więcej:
* Muriwai Beach w Auckland ponownie otwiera się dla samochodów, kierowcom przypomina się o „szacunku”
* „Uprawniony, arogancki, arogancki”: Kłopoty na wydmach Foxton Beach
* Zakazane samochody i motocykle regularnie korzystają z Kapiti Beach, aby ominąć tłumy

Pojazdy mogły korzystać z bliskiego odcinka plaży, a ich zachowanie podczas jazdy było często rażące, powiedział FreemanGood.

„To samochody, które zjeżdżają i ścigają się nocą… i pojazdy na plaży palące pączki i ciasteczka”.

Powiedziała, że ​​motocykle są zabronione na plaży lub na wydmach, ale to jej nie powstrzymało.

„Byłem obiektem wielu słownych nadużyć. Jeden z facetów mnie bił, więc zrobiło się naprawdę źle.”

Sarah Freeman-Goode, lokalna mieszkanka Kapte Coast, jest zaniepokojona niebezpiecznymi i nielegalnymi pojazdami na plaży Pica Pica.

Monique Ford / Rzeczy

Sarah Freeman-Goode, lokalna mieszkanka Kapte Coast, jest zaniepokojona niebezpiecznymi i nielegalnymi pojazdami na plaży Pica Pica.

Mieszkaniec Waikana, Roger Smith, często odwiedzał ten obszar, aby fotografować dziką przyrodę i był zszokowany wpływem, jaki pojazdy miały na ekosystem rzadkich ptaków, takich jak czarnoczelny Dottrell.

„Niestety, ich gniazda są zakłócane przez ludzi z psami i końmi, ale także quadami, motocyklami i innymi pojazdami”.

Smith widział w pobliżu zrujnowane gniazda wata i urwiska. „W tym roku spotkałem ludzi jeżdżących quadami po wydmach, gdzie były pisklęta”.

Niebezpieczeństwa i szkody wyrządzane przez pojazdy na plażach od dawna budzą niepokój, powiedział Steve Bilby, strażnik społeczności w Departamencie Ochrony Środowiska.

READ  Turyści są zszokowani ogromem Australii i odległością dotarcia do różnych miejsc

„Serce społeczności Kāpiti boli, gdy pojazdy wjeżdżają na tereny lęgowe lub zagrażają ludziom na plażach, dlatego chętnie ich wspieramy”.

Mieszkaniec Waikana, Roger Smith, jest zaniepokojony wpływem pojazdów na plaży Pica Pica na rzadkie ptaki, takie jak czarnoczelna rodzina Dutrell.

Roger Smith / Dostarczone

Mieszkaniec Waikana, Roger Smith, jest zaniepokojony wpływem pojazdów na plaży Pica Pica na rzadkie ptaki, takie jak czarnoczelna rodzina Dutrell.

Jazda po plaży została zakazana w Te Horo od 2009 roku, ale nadal jest dozwolona na odcinku między północnym krańcem plaży Waikanae a południowym krańcem plaży Te Horo.

Andy Mackay z Rady Okręgowej Kapte Coast powiedział, że regularnie otrzymują skargi na samochody na plaży Te Horo.

„Słyszymy, że ludzie czują się niepewnie potrąceni przez samochody i motocykle i martwimy się szkodami dla wrażliwych ekosystemów”.

Rada nie była upoważniona do zatrzymywania ruchu pojazdów, które musiały być zgłaszane policji.

Większa Rada Regionalna Wellington określa zasady dotyczące pojazdów na plażach w przybrzeżnym obszarze morskim.

Abigail Dougherty/Personel

Rosną obawy dotyczące zachowania ludzi jadących na Muriwai Beach w północno-zachodnim Auckland. (pierwsza publikacja grudzień 2020 r.)

Jazda po plażach podlegających jego jurysdykcji była dozwoloną czynnością poza interesującymi miejscami, takimi jak ważne obszary Mana Qinhwa i te o ważnych wartościach rodzimej różnorodności biologicznej.

W 2022 r. Rada Regionalna otrzymała cztery skargi dotyczące pojazdów na plażach: dwie w zatoce Titahi, jedną w zatoce Bokerua i jedną w Parimata.

Radny miasta Wellington, Ben McNulty, odwiedził ostatnio plażę Waitarire w regionie Horohenoa i był zaniepokojony pojazdami jadącymi w pobliżu flag pływackich, na których bawiły się rodziny.

Zrobił komentarz na Twitterze: „Ryzykując obrazę całego regionu Horowhenua, Waitārere Beach jest klejnotem, ale kultura samochodowa na plaży to czyste śmieci.

„Ostatnią rzeczą, o którą muszę się martwić, budując z synem zamki z piasku na plaży, jest to, że uderza w nadjeżdżający pojazd”.

READ  Sześciu zabitych, gdy stary samolot rozbija się w powietrzu na pokazie lotniczym w USA

Ściśle współpracowali z policją i strażnikami Waitari Beach, aby monitorować i patrolować ten obszar jako środek odstraszający od zachowań aspołecznych, powiedziała Monique Davidson, dyrektor naczelna Rady Hrabstwa Horohenoa.

„Większość osób w pojazdach na plaży przestrzega przepisów… ale zdajemy sobie sprawę, że istnieje niewielka mniejszość, która ignoruje nasze komunikaty dotyczące bezpieczeństwa”.

Davidson powiedział, że ograniczenie prędkości na plaży wynosi 30 kilometrów na godzinę, ale „zdecydowanie zachęcają ludzi do wolniejszej jazdy, szczególnie gdy podróżują obok innych, aby obszar był przyjemny i bezpieczny dla wszystkich użytkowników”.

Ze swoimi odcinkami plaż i wieloma plażami, Rada Miasta Auckland ma surowe zasady dostępu dla pojazdów, ale nadal można znaleźć kierowców łamiących zasady.

Zabrania się poruszania pojazdami po plażach zgodnie z ich wewnętrznymi przepisami, z wyjątkiem: opuszczania lub wyciągania łodzi, w nagłych przypadkach lub za zgodą Rady.

Zarejestrowane pojazdy z zezwoleniami mogą jeździć po Te Oneone Rangatira/Muriwai Beach i Karioitahi Beach.

Graham Lowther zrobił to zdjęcie samochodu terenowego wijącego się przez wydmy na plaży Muriwai, na północ od Auckland, w zeszłym roku.

Grahama Lutra/Personel

Graham Lowther zrobił to zdjęcie samochodu terenowego wijącego się przez wydmy na plaży Muriwai, na północ od Auckland, w zeszłym roku.

Muriwai było zamknięte dla ruchu kołowego od 30 grudnia do 16 stycznia, ale w tym czasie doszło do kilku nielegalnych incydentów.

Specjalista rady ds. parków regionalnych, Stephen Bell, powiedział, że pomimo wyraźnie ogłoszonego okresu zamknięcia, niektóre pojazdy ignorowały znaki i bariery, aby dostać się na plażę.

„Śledzimy zarejestrowanych właścicieli wielu pojazdów, które przejechały terenowymi buggy i motocyklami przez krawężniki i na plażę”.

Powiedział, że plaża Kariwetahi była traktowana jako droga, a korzystanie z pojazdów z punktu widzenia zgodności było prowadzone przez policję.

Tego lata policja ustanowiła regularne punkty kontrolne na drodze do Kariwetahi, aby przypominać kierowcom o zasadach i trzymać z daleka niezarejestrowane pojazdy, takie jak motocykle terenowe, które przyczyniają się do większości problemów zgłaszanych przez innych użytkowników plaży.

READ  Izrael stoi w obliczu nowych wezwań do rozejmu po zabiciu zakładników
Wydmy Waimakariri są często atakowane przez pojazdy z napędem na cztery koła.

dostarczone

Wydmy Waimakariri są często atakowane przez pojazdy z napędem na cztery koła.

Plaże i ekosystemy wydm na Wyspie Południowej również znalazły się pod podobną presją.

Rada dystryktu North Canterbury Wimacareri stwierdziła, że ​​większość osób jeżdżących po plażach zachowywała się dobrze, ale obszary wydmowe czasami były wykorzystywane.

To frustrujące, że wypadki wciąż zdarzają się tam, gdzie są ludzie Jeździł po wydmach Powoduje znaczne szkody w środowisku i zagraża gnieżdżącym się ptakom.

Byli również ograniczeni w sposobie stosowania regulaminu i rozważali nowe ramy prawne nakładania grzywien.