Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Płacenie podatku franczyzowego za „e-sabong”

Płacenie podatku franczyzowego za „e-sabong”

Sposoby i środki przewodniczącej Komisji Izby Reprezentantów i wiceprzewodniczącej Albay Joy Salceda nalegają na wprowadzenie podatku ulgowego od „e-sabongu”, aby zinstytucjonalizować walki kogutów, które są obecnie nieformalnym przemysłem, a tym samym generują „nieoptymalne” dochody dla rządu.

W prezentacji Salcida powiedział, że nałożenie 5-procentowego podatku franczyzowego w oparciu o wpływy z gry brutto, prowizje od agentów netto, wraz z przejściem na zakłady cyfrowe, pozwoliłoby na przejrzystość, jednocześnie wspierając ściąganie podatków dla rządu.

Salsida zauważył, że obecnie państwowa filipińska korporacja rozrywki i gier (Pagcor) pobiera opłatę regulacyjną w wysokości zaledwie 12500 peso za walkę lub 75 milionów pesos miesięcznie, w zależności od tego, która z tych kwot jest wyższa.

’Szara strefa’

„Pagcor poddaje branżę ubezpieczeniu AMLA, chociaż nie ma wyraźnej zasady egzekwowania w tym celu … Agenci i operatorzy współpracują już z BIR (Office of Inland Revenue), aby wypełniać zobowiązania pomimo braku jasnych ram podatkowych”, Salcida powiedziany.

Nie pomogło to, że „szara strefa” w prawie samorządowym zezwalająca miastom i gminom na licencjonowanie i licencjonowanie walki kogutów nie obejmowała niedawnego pojawienia się elektronicznych zakładów bukmacherskich.

„Działania te nie podlegają wyraźnej jurysdykcji rządowych agencji gier, takich jak Pagcor, filipińskie biuro charytatywne i biuro loterii” – dodał Salsida.

Według Saledy, „nieformalny charakter walki z kogutem [along with the lack of receipts for bets made in such games] Generuje nieoptymalne dochody dla rządu krajowego. „

Salcida zauważył, że w 2019 r.BIR zebrał tylko 13,7 miliona pesos podatków z 18-procentowego podatku od rachunków z kokpitu, nawet jeśli Rada Gier i Rozrywki szacuje, że branża walk kogutów na miejscu wynosi 50 miliardów pesos rocznie.

W związku z tym Salsida powiedział: „Przejście na cyfrowe transakcje i zakłady, wraz z zakazem fizycznych spotkań, daje rządowi krajowemu możliwość stworzenia bardziej przejrzystego i odpowiedzialnego systemu”.

READ  Światowe giełdy wydają sceptyczny werdykt w sprawie trzeciej kadencji Xi

Systemy

Salceda zdefiniował całkowite proponowane wpływy z gier jako „wszystkie wpływy, w tym dochód uzyskany z„ plasady ”lub prowizję netto z działalności, prowizje agenta netto i wydatki marketingowe autoryzowane przez tę franczyzę.

„Przychody muszą być przekazywane bezpośrednio do BIR. Podatki nie mogą zastępować podatków samorządowych i opłat regulacyjnych nakładanych na taką działalność. Działalność nieobjęta zakresem koncesji podlega opodatkowaniu według zwykłych stawek lub stawek mających zastosowanie do tych czynności. Podatek 5-procentowy stawka nie obejmuje agentów ”- powiedział Salcida.

Zgodnie z propozycją Salceda, system franczyzowy e-sabong miałby obowiązywać przez 25 lat, w tym pięcioletni okres „ piaskownicy ”, tak aby Pagcor – jako proponowana wiodąca agencja regulacyjna – i BIR mogły nadal dostosowywać przepisy przed dopuszczeniem nowych franczyz .

Salceda powiedział, że franczyzobiorca byłby upoważniony do prowadzenia zakładów poza siedzibą lub online w dowolnym miejscu w kraju, nawet jeśli lokalizacje i bitwy zostały wcześniej zatwierdzone przez jednostki samorządu terytorialnego, aby zachować zgodność z prawem władz lokalnych.

„Proponowany system jest zgodny z propozycją zatwierdzoną przez Izbę Reprezentantów dotyczącą podatku e-sabong, która nie otrzymała sprzeciwu ze strony Ministerstwa Finansów” – twierdzi Saleda.

Przeczytaj następujące

Nigdy nie przegap najnowszych wiadomości i informacji.

udział w Zapytaj więcej Aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i ponad 70 nagłówków, udostępnij do 5 gadżetów, posłuchaj wiadomości, pobierz wcześnie rano i udostępniaj artykuły w mediach społecznościowych, zadzwoń pod numer 896 6000.

READ  Kombi nowego Mercedesa klasy E jest teraz jeszcze większe

W przypadku opinii, skarg i zapytań, zadzwoń do nas.