Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boohoo Links Program nagród w wysokości 150 milionów funtów za zmiany w warunkach fabrycznych | Boho

Boho Uległ presji akcjonariuszy i połączył 150 milionów funtów premii dla swoich najwyższych menedżerów z poprawą warunków w wykorzystywanych przez siebie fabrykach.

Firma podała, że ​​zarząd będzie miał możliwość obniżenia wynagrodzeń do 15 kluczowych menedżerów, w tym współzałożycieli Carol Kane i Mahmoud Kamani, jeśli program zmian grupy nie zostanie w pełni wdrożony. Zmiany obejmują stworzenie systemu zgłaszania nieprawidłowości i odpowiedzialnego planu zaopatrzenia, a także publikację nazw wszystkich wcześniej wykorzystywanych fabryk Boho na całym świecie.

Pod Kontrowersyjny schemat W zeszłym roku Kamani i Kane mają otrzymać 50 milionów funtów, jedną trzecią całkowitej premii, jeśli wycena rynkowa Boohoo – obecnie 4 miliardy funtów – osiągnie nieco ponad 7,5 miliarda funtów do czerwca 2023 roku.

Wydaje się również, że komisja przyznała, że ​​błędem było wdrożenie kosztownego programu premiowego w zeszłym roku bez uzyskania zgody akcjonariuszy, co jest posunięciem, które naruszyło brytyjskie prawo dotyczące ładu korporacyjnego. Chociaż nie było wymogu uzyskania zgody, zdaniem komisji, Komisja stwierdziła: „Z perspektywy czasu zdajemy sobie sprawę, że uzyskanie zgody akcjonariuszy przed wdrożeniem planu byłoby bardziej spójne z naszą filozofią przejrzystości i otwartości akcjonariuszy”.

Osobny plan premiowy dla CEO Johna Little’a, w ramach którego zrobi Uzyskaj premię w wysokości 50 milionów funtów, jeśli wartość rynkowa firmy osiągnie 6 miliardów funtów do 2024 rokuPonadto roczny system wynagrodzeń dyrektorów został powiązany z usprawnieniami w kontaktach z dostawcami.

Komitet ds. Nagród Boohoo powiedział w środę, że komentarze akcjonariuszy były „pomocne w informowaniu o zmianach, które wprowadziliśmy” i będzie nadal analizować premie.

Boohoo obiecał poprawić warunki w łańcuchu dostaw, który napędzał imperium handlu elektronicznego w zeszłym roku Ujawnianie wynagrodzeń i złych warunków Zwłaszcza w Leicester, gdzie około 40% kostiumów pochodzi z kolekcji.

Reforma łańcucha dostaw Boohoo jest monitorowana przez firmę konsultingową KPMG i Emerytowany sędzia Sir Brian Levison.

READ  Firma Ricka Steina za stratę pieniędzy wini rosnące koszty i brak gości

Grupa opublikowała pełną listę brytyjskich producentów odzieży, z którymi współpracuje w marcu po zerwaniu więzi z setkami firm. Fascynująca recenzja Ostatni rok jej łańcucha dostaw przez Alison Levitt QC w 2020 roku. We wrześniu planowane jest opublikowanie szczegółowych informacji o swoich zagranicznych dostawcach.