Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierścień niespodzianki Samsung Galaxy: kto może go nosić?

Pod koniec zeszłomiesięcznego wydarzenia Unpacked firma Samsung przedstawiła urządzenie do noszenia Galaxy Ring jako kolejny gadżet w swojej ofercie urządzeń mobilnych. Bez daty premiery i ceny debiut był niczym więcej niż wskazówką dotyczącą planów Samsunga dotyczących produktu zdrowotnego i dobrego samopoczucia, co prowadzi nas do pytania – dla kogo jest Galaxy Ring?

Ta historia jest częścią Wydarzenie Samsungazbiór wiadomości, porad i poradników CNET dotyczących najpopularniejszych produktów firmy Samsung.

Innymi słowy, Galaxy Ring to kolejne urządzenie w sieci, które przesyła dane do aplikacji Samsung Health. „Myślę, że powinieneś spojrzeć na pierścień jako na jeden z wielu kroków w kierunku zaangażowania wielu urządzeń” – powiedział Lisie Eadicicco z CNET, wiceprezes Samsunga i szef zespołu ds. zdrowia cyfrowego w dziale rozwiązań mobilnych.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon 2024 roku

Jest to więc kolejny sposób śledzenia typów danych przesyłanych do aplikacji Samsung Health: snu, odżywiania, aktywności i stresu. W szczególności jest to produkt dla osoby, która może nie chcieć zegarka Galaxy Watch lub innego urządzenia do noszenia na nadgarstku, ale nadal chce monitorować swoje zdrowie osobiste, a noszenie pierścionka może wydawać się mniej uciążliwe.

„Pierścionek może być mniej inwazyjny niż zegarek, a palec zapewnia lepszą fizjologiczną lokalizację w przypadku niektórych wskaźników zdrowotnych niż nadgarstek” – powiedział CNET Avi Greengart, prezes i główny analityk w firmie Techsponential, której również zaprezentowano za pośrednictwem Samsung Pak.

Greengart powiedział, że Samsung przewiduje, że niektórzy konsumenci będą chcieli mieć pierścionek i zegarek jednocześnie, inni zaś wybiorą jedno lub drugie. Niektórzy mogą sięgnąć po pierścionek, bo podoba im się jego wygląd, który Eadicicco określił jako prostą, elegancką obrączkę przypominającą solidny metalowy pierścionek pana młodego (czujniki są umieszczone wewnątrz).

READ  Samsung zorganizuje wydarzenie Galaxy Unpacked Part 2 20 października

Samsung zaprezentował Galaxy Ring podczas wydarzenia Galaxy Unpacked.

SAMSUNG

„Osobiście jestem bardzo podekscytowany tym urządzeniem, ponieważ sam przyglądałem się pierścionkom i wiele z nich jest dość nieporęcznych, a Galaxy Ring może być dla mnie idealny, zwłaszcza, że ​​używam już klasycznego Galaxy Watch 6.” powiedział Anshil Saj, główny analityk w Moor Insights and Strategy.

Biorąc pod uwagę wyświetlacz i matrycę czujników smartwatcha, Sag nie widzi możliwości całkowitego zastąpienia go opaskami fitness. Zamiast tego uzupełnią luki, aby dostarczyć dane dotyczące stanu zdrowia, gdy zegarki nie są noszone, na przykład podczas ładowania w ciągu nocy. Co więcej, Galaxy Ring po prostu działa bez wielu ustawień i Sag uważa, że ​​prawdopodobnie nie będzie potrzebował nowej aplikacji na telefony Samsung i będzie dobrze integrował się z innymi danymi dotyczącymi zdrowia.

Podczas gdy entuzjaści smartwatchów domagają się wyraźniejszych i jaśniejszych wyświetlaczy zapewniających lepszą interakcję, istnieje inna grupa użytkowników technologii, którzy zadowalają się urządzeniami, które robią wszystko cicho w tle. Galaxy Ring może spodobać się tym, którzy chcą śledzić dane dotyczące swojego zdrowia, ale nie chcą, aby ich uwagę przykuwał kolejny mały gadżet telefoniczny.

Samsung-galaxy-ring-cleanSamsung-galaxy-ring-clean

Patrz na to: Samsung Galaxy Ring: Pierwsze wrażenia

„Idea tych pierścieni nie polega na tym, że są tańsze niż smartwatche, ale na tym, że są znacznie mniejszym, osobnym urządzeniem do zastosowań takich jak śledzenie snu” – powiedział Brian Ma, wiceprezes ds. badań urządzeń w IDC.

Galaxy Ring może być również przeznaczony dla ograniczonej grupy osób, które chcą monitorować swój stan zdrowia za pomocą firmowej aplikacji Samsung Health, ale posiadają iPhone'a i dlatego nie mogą połączyć się z nowocześniejszymi urządzeniami do noszenia i zegarkami Samsunga. (Linia Galaxy Watch jest dostępna wyłącznie z systemem Android, odkąd firma nawiązała współpracę z Google w 2021 r. w celu korzystania z oprogramowania Wear OS 3).

Samsung nie opublikował cen ani nie podał żadnych wskazówek, ile będzie kosztować Galaxy Ring ani jakie rodzaje funkcji zdrowotnych będzie oferować w porównaniu z innymi urządzeniami do noszenia na ciele. Trudno zatem przewidzieć, w jaki sposób Galaxy Ring będzie się wyróżniał i przyciągał swoją podstawową bazę użytkowników – jednak patrząc na rynek, możemy spekulować, kto będzie najchętniej zamawiał kolejny gadżet Samsunga.

Oura-smartring.jpgOura-smartring.jpg

Pierścień Oura po prawej stronie w porównaniu do metalowej opaski po lewej stronie.

Olliego Keskinena

Co rynek czeka na Galaxy Ring

Dużym problemem jest to, że istnieją inne pierścienie monitorujące stan zdrowia, w szczególności Oura i Evie firmy Monavo, które zostały przyjęte przez celebrytów i sportowców, ale nie przyjęły się jeszcze powszechnie wśród ogółu społeczeństwa. Samsungowi nie będzie łatwo konkurować, ale firma ma przewagę skali i istniejący ekosystem innych urządzeń, które powinny zapewnić jej elastyczność, powiedziała CNET wiceprezes Forrester i główna analityk Julie Ask.

„Nasza firma zaczynała jako sprzęt. Teraz oferuje subskrypcję, dzięki której możesz płacić za więcej pomysłów” – powiedział Ask. „Samsung może po prostu sprzedać te urządzenia… po niższej cenie niż Oura”.

Jak w przypadku każdego innego narzędzia technologicznego, cena decyduje o przyjęciu i ludzie potrzebują więcej przekonania, aby kupić drogie produkty – zwłaszcza te należące do stosunkowo nowej kategorii na rynku. Łatwo jest porównać Samsunga Galaxy Watch 6, którego cena zaczyna się od 300 dolarów, z Apple Watchem 9 za 400 dolarów lub Garminem Venu 2 za 450 dolarów, ale trudniej jest porównać go z zegarkiem Oura, którego cena zaczyna się od 300 dolarów.

Ask powiedział, że cena, jaką Samsung ustala za Galaxy Ring, jest ważna. Jeśli jego cena mieści się w przedziale 100–200 dolarów, entuzjaści technologii mogą być bardziej skłonni do zakupu i wypróbowania, nawet jeśli po kilku miesiącach wyląduje w szufladzie. Jeśli wartość przekracza 300 dolarów, przed zakupem będą musieli poznać jej wartość.

Konsumenci będą bardziej przekonani, gdy zobaczą go w akcji, a spodziewamy się, że usłyszymy znacznie więcej o Galaxy Ring, gdy Samsung będzie przygotowywał się do jego premiery. Ale poza ceną i specyfikacjami technicznymi Samsung będzie musiał udowodnić konsumentom, że Galaxy Ring jest łatwy w użyciu. Większość konsumentów polega na strategii zaangażowania – pomyśl o tych irytujących, ale skutecznych przypomnieniach, aby wstać – które wzmacniają różne motywacje, takie jak zabawa, rywalizacja, trening, wspieranie itp., mówi Ask.

Firma Samsung potwierdziła, że ​​aplikacja Samsung Health otrzyma nową funkcję o nazwie Booster Cards, która zapewnia wgląd w odczyty stanu zdrowia. Jeśli Twoja ocena snu jest niska, karta może poinformować Cię, że dzieje się tak na przykład wskutek przewracania się i przewracania.

W tym tkwi szansa firmy Samsung na przyciągnięcie segmentu konsumentów, którzy dbają o swoją kondycję i chcą urządzenia do noszenia, które jest intuicyjne, łatwe w obsłudze i dostarcza dokładniejsze informacje o stanie zdrowia niż rozwiązania, które mamy obecnie.

Pierścień Samsunga w Samsungu Galaxy Unpacked 2024Pierścień Samsunga w Samsungu Galaxy Unpacked 2024

Samsung/Zrzut ekranu z CNET

Dostosuj się do AI i zdobądź przyczółek na rynku

Ponieważ urządzenia do noszenia Health Ring gromadzą dane o stanie zdrowia na telefonach, a Samsung używa aplikacji Samsung Health na telefonach jako narzędzia łączącego dane dotyczące kondycji i zdrowia, rozsądne jest oczekiwanie, że Galaxy Ring zrobi to samo. Drugie pytanie dotyczące nowego gadżetu Samsunga dotyczy tego, w jaki sposób wykorzysta on postępy w sparowanych telefonach – co w 2024 r. oznacza generatywną sztuczną inteligencję.

Telefony Samsung Galaxy S24 wprowadzone na rynek w połowie stycznia oferują funkcje generatywnej sztucznej inteligencji, takie jak Circle to Search i Generatywna edycja, a wszystko to w pakiecie o nazwie Galaxy AI. Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje sztucznej inteligencji ogłoszone dla Snapdragona 8 Gen 3 napędzającego serię S24, sensowne byłoby posiadanie niektórych z tych funkcji w aplikacji Samsung Health i praca z danymi zebranymi przez Galaxy Ring.

Czytaj więcej: Jak funkcje AI Galaxy AI firmy Samsung konkurują z Google i Apple

Po raz kolejny zwiastun Samsunga na temat Galaxy Ring jest tak skąpy, że nie ma możliwości uzyskania potwierdzenia funkcji generatywnych AI ani wywarcia wpływu na wcześniej ogłoszone funkcje Galaxy AI w serii S24. Biorąc jednak pod uwagę inwestycje Samsunga w tym obszarze, sensowne byłoby wykorzystanie większej ilości danych zebranych przez Galaxy Ring.

„[The Galaxy Ring] „Musi poszerzać rynek, jednocześnie łącząc się z rozwijającym się ekosystemem urządzeń AI” – powiedział CNET analityk Gartnera, Ranjit Atwai.

I choć Apple nie ogłosił jeszcze funkcji śledzenia stanu zdrowia AI, Google przygotowuje się do wykorzystania w swoich urządzeniach Fitbit statystyk zdrowotnych dostarczanych przez sztuczną inteligencję, kiedy jeszcze w tym roku uruchomi Fitbit Labs. Sztuczna inteligencja może nie być tylko cechą wyróżniającą Galaxy Ring, ale może stanowić absolutne minimum, którego potrzebuje, aby nadążać za nadchodzącymi funkcjami tegorocznych urządzeń do noszenia na ciele.

Forrester’s Ask zauważył, że Samsung będzie potrzebował czegoś więcej niż tylko smartwatcha i pierścionka, aby zdobyć silną pozycję w kategorii urządzeń do noszenia na ciele. Będą musieli edukować ludzi i budować ten rynek. Zaczyna się od przekonania ich o przydatności Pierścienia Galaktyki.

„Będą potrzebowali najwyższej jakości rozwiązań cyfrowych, które ułatwią wdrożenie, zapewnią niesamowite spostrzeżenia i doświadczenie, które sprzyja znaczącej interakcji z konsumentami” – powiedział Ask. „[That’s] Trudno to zrobić.”

Samsungi Galaxy S24 i S24 Plus pięknie wyglądają w aluminium

Zobacz wszystkie zdjęcia