Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pełniący obowiązki polskiego posła proponuje przystąpienie Tajwanu do „Inicjatywy Trzech Mórz” w celu wzmocnienia relacji w Europie Środkowej |  Wiadomości z Tajwanu

Pełniący obowiązki polskiego posła proponuje przystąpienie Tajwanu do „Inicjatywy Trzech Mórz” w celu wzmocnienia relacji w Europie Środkowej | Wiadomości z Tajwanu

Taipei (Taiwan News) – Bartosz Reis, p.o. szefa polskiego biura w Taipei, zasugerował, że Tajwan mógłby zacieśnić współpracę z Polską i sąsiednimi krajami Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego w handlu, infrastrukturze i energetyce poprzez udział w „Inicjatywa Trójmorza. “

Reis zauważył, że Tajwan jest „żywą demokracją z kwitnącą gospodarką” i jest wiodącym na świecie producentem półprzewodników. Dla Polski i krajów regionalnych sprawia to, że Tajwan jest idealnym partnerem w handlu, biznesie, technologii, kulturze i edukacji, CNA Cytat Pełniąc obowiązki szefa, jak mówi.

Po tym, jak Litwa ogłosiła swój plan utworzenia przedstawicielstwa na Tajwanie, polskie biuro w Tajpej natychmiast z zadowoleniem przyjęło ten ruch, mówiąc, że zwiększy prestiż i widoczność tego kraju w Europie Środkowo-Wschodniej.

Reis powiedział, że Tajwan mógłby zwiększyć współpracę z Polską i krajami sąsiednimi poprzez przystąpienie do „Inicjatywy Trzech Mórz”. Ponieważ Polska jest położona w centrum Europy i posiada duży rynek krajowy oraz ogromną wykwalifikowaną siłę roboczą, jest to idealna baza dla tajwańskich firm zainteresowanych przeniesieniem linii produkcyjnych lub działalności do Europy.

Ponadto Polska w ostatnich latach dokładała wszelkich starań, aby promować rozwój branży pojazdów elektrycznych (EV) i jest obecnie największym producentem akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Europie. Reis powiedział, że oba kraje mają duże możliwości współpracy w powiązanych dziedzinach.

Aby pogłębić więzi gospodarcze i zająć się kwestiami geopolitycznymi w Europie Środkowej, prezydent Polski Andrzej Duda, a następnie prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović uruchomili w 2015 roku „Inicjatywę Trzech Mórz”. Bartosz Reis stwierdził, że kraje lub firmy, które podzielają podstawowe wartości i zasady z UE można ubiegać się o przyłączenie lub nawiązanie partnerstw z państwami członkowskimi w celu realizacji konkretnych projektów.

Ta 12-osobowa organizacja obejmuje Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Węgry, Łotwę, Litwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Słowenię.