Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biotechnologia Oxford Covid planuje zaoferować 2,4 mld funtów na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych | IPO

Oxford Nanopore, którego technologią był Covid-19 Podjęte przez rząd Wielkiej Brytanii Służy do globalnego śledzenia wariantów wirusów i planuje Float na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych W jednym z największych występów w Londynie w tym roku.

Firma, start-up z Uniwersytetu Oksfordzkiego, została wyceniona na 2,4 miliarda funtów w rundzie zbierania funduszy w maju. Ma na celu ograniczenie strat do progu rentowności w ciągu najbliższych pięciu lat.

Oczekuje się, że flotacja zmieni się w Trzech założycieli w milionerów. Firma została założona w 2005 roku, finansowana przez IP Group, przez trzech naukowców, którzy spotkali się na Uniwersytecie Oksfordzkim: Gordona Sangira, CEO; Spike Wilcox, dyrektor ds. rozwoju biznesu; oraz Hagan Bailey, profesor biologii chemicznej na uniwersytecie.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Chociaż firma twierdzi, że sekwencjonowanie Covid jest częścią znacznie szerszego zestawu zastosowań dla jej technologii, opisała miniony rok jako kluczowy, kiedy losy zmieniły się z powodu pandemii.

Od wybuchu choroby Kontrakty wygrane Warta 144 miliony funtów od brytyjskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, została przyznana bez konkurencyjnej licytacji z powodu sytuacji awaryjnych. Ta kwota przewyższa jej przychód w 2019 roku wynoszący 52 miliony funtów.

READ  Pierwszy wegański targ w Rochdale pojawi się w ten weekend