Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Peggy ciągle powtarzała: „Czy to tam rzucają ciała?” – Najlepsze zdjęcie Erica Johnsona | Sztuka i projektowanie

jaPochodzę z Newark w stanie New Jersey, ale w wieku 13 lub 14 lat jeździłem do Nowego Jorku i przesiadywałem w sklepach z książkami i płytami, oglądając zdjęcia w książkach i na okładkach albumów. Miałem obsesję na punkcie surowego stylu obrazów Blondie lub sceny punkowej w Wielkiej Brytanii i ogólnie pociągała mnie kultura uliczna. Niedaleko mnie była szkoła, na której na zewnątrz kłóciły się wszystkie twardziele w świetnych ubraniach. Chciałabym chodzić do takiej szkoły, ale moje ciotki, które mieszkały w tej okolicy, mówiły: „Absolutnie nie. To okropna szkoła”.

Byłem artystycznym dzieckiem i zacząłem robić zdjęcia moim kolegom z liceum. Około 1987 weszła w życie Hip hop I zacząłem fotografować dzieciaki, które poznałem w klubach. Uderzałem do magazynów, pokazywałem im swoje prace, przeglądałem okładki płyt, dzwoniłem do wytwórni płytowych i pytałem, czy mógłbym spotkać kogoś z działu artystycznego. Kiedy więc zaczął eksplodować hip-hop, w tym samym czasie zostałem zachwycony.

Na początku lat 90. byłem dobrze znany w społeczności hip-hopowej i zacząłem pracować z magazynami, takimi jak wibracjaspełniające potrzeby tej publiczności. Biggie, AKA the Notorious BIG, był w radiu – był tak gorący, że brzmiało to tak, jakby co piąta piosenka była jego. Byłam seksowną fotografką, więc kiedy Vibe poprosił mnie, żebym zrobiła mu zdjęcie i sfotografowała Faith Evans, dopasowanie było idealne. Niedługo po ślubie byli złotą parą hip-hopu. Spotkałem kiedyś Faith, kiedy fotografowałem ją dla magazynu wywiadów. Pochodziła z Newark, tak jak ja.

Vibe zadzwonił do mnie i powiedział, że chcą, żebym zrobił coś ważnego lub kreatywnego. Pokazali mi książkę z najlepszymi okładkami albumów w historii, aby pokazać klasyczny wygląd, jakiego chcieli. Większość zdjęć na okładkę była w pomieszczeniach, więc pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zabranie ich na zewnątrz. Jak Brooklyn Biggie, więc pomyślałem, że fajnie byłoby zastrzelić go pod Brooklyn Bridge, mając za sobą panoramę Nowego Jorku. Odebrałem Cadillaca z miejsca, w którym wynajmowano samochody do kina. Myślę, że to było w Opowieść o Bronksie.

Kiedy para przybyła po raz pierwszy, chcieli więcej ubrań, więc podpuchli [Sean “Puff” Coombs AKA Puff Daddy, Bad Boy record label boss] Zabierz je na zakupy. Włóż faceta tak dużego jak Biggie w garnitur, a wyglądałby jak facet, miał twardą osobę publiczną, ale miał 23 lata, kiedy go zastrzeliłem, i faktycznie był bardzo chłopięcy i lubiany. Zaglądał pod most i pytał: „Czy to tam porzucają ciała?”

Zdjęcie zostało zrobione na kliszy 120 Ektachrome i wykorzystano połączenie naturalnego światła i lampy błyskowej, dzięki czemu nie ma cieni. Jeśli chodzi o zdjęcie, oboje dali mi taki wygląd, jakiego można się spodziewać, siedząc z tyłu tego samochodu, połączeni ze sobą, ale kiedy była w samochodzie, a jego nie było, byli o wiele bardziej zabawni . Faith Evans również zaczęła się dziać i oboje byli zakochani. To był dla nich naprawdę dobry czas.

Później zrobiłem kilka zdjęć Peggy w samochodzie samotnie w nocy, co teraz, jak mówią mi ludzie, wygląda naprawdę przerażająco. tam było Jedno ujęcie z sesji uśmiechu Biggie, którego wytwórnia płytowa wykorzystała później jako jednoosobową okładkę. Jego matka powiedziała, że ​​lubiła to zdjęcie, ponieważ zwykle nie widziała, jak się uśmiecha.

Vibe i wszyscy uwielbiali zdjęcia Biggie i Faith, ale wschodnie/zachodnie wybrzeże? biegacz hip-hopowy To się działo i ktoś powiedział mi, że faceci z Zachodniego Wybrzeża byli na mnie zmartwieni, ponieważ myśleli, że zdjęcie burzy kulturę samochodową Zachodniego Wybrzeża. Dwa lata później The Face miał polecieć ze mną do Los Angeles, żebym znowu zastrzelił Biggie’ego, ale powiedzieli mi, że nie mogą go zlokalizować w Los Angeles, bo grożono mu śmiercią. Powiedzieli poczekaj, aż będzie mógł gdzieś potwierdzić. To wtedy został zabity.

Erica Johnsona.

Biografia Erica Johnsona

Chłopiec: East Orange, Nowy Jork.
stażysta: Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku i stażystka fotografki martwej natury Constance Hansen.
Efekty: „Sceny, kultury, spotkania z ludźmi. Są wspaniali fotografowie, tacy jak Helmut Newton i Janet BeckmanAle bardziej interesują mnie historie”.
wysoka temperatura: „obudowa Zniekształcenie Lauren Hill To było moje największe, ale kręcenie Shygirl w zeszłym roku było niesamowite”.
niski punkt: „Aresztowany za pielenie na Jamajce, kręcenie okładki albumu „Tropical Storm” Benny Mana i siedzenie z tyłu radiowozu podczas kręcenia filmu.
Najważniejsza wskazówka: „Zwróć uwagę na energię, którą rozpraszasz. Ludzie będą z tobą pracować, jeśli będą chcieli spędzać z tobą czas.”

READ  Księżna Kornwalii i hrabina Wessex biorą udział w kolacji Rifles Awards w Londynie