Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Peckhamplex: Wysokie koszty podnoszą cenę „najtańszego biletu do kina”.

Peckhamplex: Wysokie koszty podnoszą cenę „najtańszego biletu do kina”.

Skomentuj zdjęcie,

Peckhamplex opisuje siebie jako „prawdopodobnie najtańsze kino w Londynie”

  • autor, Jessa Warrena
  • Rola, wiadomości BBC
W skrócie

  • Peckhamplex sprzedaje bilety do kina za 4,99 funtów przez 13 lat
  • Wielokrotnie nagradzany obiekt ucierpiał z powodu rosnących kosztów eksploatacji
  • Reżyser Simon Brown powiedział, że kino „niechętnie” podniosło ceny biletów o 1 funta

Wielokrotnie nagradzane kino w południowo-wschodnim Londynie „niechętnie” po raz pierwszy od 13 lat podniosło ceny ze względu na rosnące koszty eksploatacji.

Peckhamplex, które określa się jako „prawdopodobnie najtańsze kina w Londynie”, słynęło z podstawowej ceny biletu, która niezależnie od dnia i godziny utrzymywała się na poziomie 4,99 funta.

W piątek Rye Lane podwyższyło tę kwotę do 5,99 GBP.

Dyrektor Simon Brown powiedział, że koszty operacyjne „wzrosły dość dramatycznie” od 2010 roku.

„Naszą polityką zawsze było wypłacanie pracownikom wynagrodzeń powyżej płacy wystarczającej na utrzymanie” – powiedziała Brown.

„Dlatego niechętnie podnosimy naszą cenę podstawową o 1 GBP do 5,99 GBP, która obowiązuje przez cały dzień, każdego dnia.

„Pomoże nam to w dalszym ciągu oferować szeroką gamę filmów w przystępnych cenach”.

Działające od ponad 25 lat sześciosalowe kino niezależne jest regularnie rekomendowane przez Time Out London.

Na początku tego roku odbyła się tu brytyjska premiera komedii romantycznej Rye Lane, której akcja rozgrywa się w Peckham i okolicach.

Więcej o tej historii

Phil de Semlin, międzynarodowy montażysta filmowy Time Out, powiedział, że mieszkańcy południowego Londynu „przysięgają” na Peckhamplex.

„To naprawdę wyjątkowe kino: niezależne kino przy głównej ulicy, w którym można obejrzeć najnowsze duże filmy za nieco ponad pięć dolarów” – powiedział BBC w Londynie.

„Zajmuje także wyjątkowe miejsce w sercu miasta, a jego stałymi gośćmi są dobrzy mieszkańcy, tacy jak John Boyega i reżyserka Ray Lane Vivian Opara”.

Preston Benson, dyrektor zarządzający Peckham Levels Arts Centre, określił kino jako „integralną część oferty kulturalnej Peckham”.

„Jako ich sąsiedzi bardzo dobrze rozumiemy, jak rosnące koszty i kryzys kosztów życia zmusiły ich do podjęcia trudnej decyzji o podwyżce cen biletów” – powiedział.

Zwiększona presja na kina

Brytyjskie Stowarzyszenie Filmowe, które reprezentuje kina w całym kraju, stwierdziło, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy kina odnotowały „ogromny wzrost” kosztów bieżących.

„Ponieważ budynki muszą być oświetlone, ogrzewane lub chłodzone przez cały czas ich funkcjonowania, a także wymagają zaawansowanego sprzętu audiowizualnego, aby zapewnić rozrywkę publiczności, większość obiektów została szczególnie dotknięta skokami napięcia” – powiedział dyrektor generalny Phil Clapp. cenami, jednocześnie borykając się z szeregiem innych rosnących kosztów, zarówno związanych z innymi dostawami, jak i personelem.

„To niefortunne, że nieuniknione jest, że niektórzy nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko przenieść część tych zwiększonych kosztów na klientów, jeśli mają zachować rentowność”.