Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pamiętasz paszporty? To jest twój najlepszy

Paszport japoński pozostaje paszportem uniwersalnym "Najpotężniejszy".

123RF

Japoński paszport pozostaje „najsilniejszym” na świecie.

Podróże międzynarodowe mogą wydawać się dziwnym wspomnieniem w dzisiejszych czasach, ale nie powstrzymało to grup strażników paszportowych przed tworzeniem prawie regularnych list „najpotężniejszych na świecie”.

Plik Indeks paszportowy Henley Przedstawił swoje najnowsze wyniki i na szczycie nie ma żadnych zmian. Japonia ponownie została nazwana paszportem, z bezwizowym lub bezwizowym dostępem do 193 miejsc docelowych.

Oceny nie uwzględniają tymczasowych ograniczeń granicznych, ale są oparte na informacjach z Międzynarodowa Organizacja Transportu Lotniczego.

Indeks wskazywał, że „przy ciągłych ograniczeniach dotyczących podróżowania po całym świecie, każdy poziom międzynarodowej swobody podróżowania pozostaje teoretyczny”.

Czytaj więcej:
* To najpotężniejszy paszport na świecie
* Nowa Zelandia jest obecnie najpotężniejszym paszportem na świecie
* Nowa Zelandia awansuje w rankingu siły paszportów, ale pandemia koronawirusa sprawia, że ​​wyniki są „ bez znaczenia ”

„ To nieco paradoksalne, że Japonia zajmuje pierwsze miejsce – co w praktyce oznacza, że ​​jej obywatele są najbardziej mile widziani na świecie – Jednak ostatnio podjęto trudną decyzję o zakazaniu widzom z zewnątrz udziału w przełożonych igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio 2020., Rozpocznie się teraz w lipcu. Ale wraz z uruchomieniem kompleksowych programów szczepień w niektórych bogatych i rozwiniętych gospodarkach, takich jak Unia Europejska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, dla niektórych wkrótce znów będzie możliwa globalna mobilność.

Singapur zajmuje drugie miejsce z 192 punktami bezwizowymi / wizowymi przy przyjeździe. Niemcy i Korea Południowa zajmują trzecie miejsce i mają dostęp do 191 miejsc docelowych.

Nowa Zelandia pozostaje niezmieniona od ostatniego sondażu Na wspólnym siódmym miejscu (lub szesnastym, w zależności od tego, jak chcesz widzieć stół), z wynikiem 187, wraz z Belgią, Szwajcarią, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

Najnowsze wyniki Henley Passport pokazują również największą lukę w wolności podróżowania od czasu wprowadzenia indeksu w 2006 roku.

READ  szczęśliwego Nowego Roku! Pokaz świetlny w Auckland wita 2022

Posiadacze paszportów japońskich mogą dotrzeć do 167 miejsc więcej niż obywatele Afganistanu, którzy mogą odwiedzić tylko 26 miejsc na całym świecie bez wcześniejszego uzyskania wizy.

Indeks paszportowy Henley nie jest jedyną miarą „siły” paszportu. Indeks paszportowy Stosuje nieco inną metodologię i sprawdza paszporty 193 państw członkowskich ONZ i sześciu terytoriów. W pewnym momencie ubiegłego roku Nowa Zelandia zajęła najsilniejsze miejsce Według jej danych. Mała czarna książka spadła teraz na piąte (lub dwudziestą drugą, znowu w zależności od tego, jak czytasz w tabeli), przed Niemcami, Finlandią, Hiszpanią i Szwajcarią.

Paszporty nowozelandzkie pojawiły się w wiadomościach w zeszłym tygodniu po tym, jak A. Znaczący wzrost popytu na Przed ogłoszeniem bańki przez Tasmana.

Około 400 000 kiwi pozostaje na nieaktualnych paszportach od czasu zamknięcia granic przez Covid-19 na całym świecie w marcu ubiegłego roku.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, że liczba wniosków paszportowych wzrosła we wtorek w zeszłym tygodniu o 45 procent, z 672 wnioskami w porównaniu z 463 we wtorek we wtorek, podczas gdy ruch na stronie paszportów wzrósł prawie trzykrotnie, poinformowała premier Jacinda Ardern. Owoce kiwi mogą podróżować do Australii bez kwarantanny w drodze powrotnej od 19 kwietnia.

Najpotężniejsze paszporty na świecie

 1. Japonia (193 kierunków)
 2. Singapur (192)
 3. Niemcy i Korea Południowa (191)
 4. Finlandia, Włochy, Luksemburg i Hiszpania (190).
 5. Austria, Dania (189)
 6. Francja, Irlandia, Niderlandy, Portugalia i Szwecja (188).
 7. Nowa Zelandia, Belgia, Szwajcaria, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone (187)
 8. Republika Czeska, Grecja, Malta i Norwegia (186).
 9. Australia, Kanada (185)
 10. Węgry, Litwa, Polska i Słowacja (183).

Najmniej silny:

 1. Afganistan (26)
 2. Irak (28)
 3. Syria (29)
 4. Pakistan (32)
 5. Jemen (33)
 6. Somalia (34)
 7. Terytoria Palestyńskie (37)
 8. Nepal (38)
 9. Korea Północna (39)
 10. Kosowo, Libia (40)