Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

P3 kupuje czwartą działkę w południowej Polsce

P3 Logistic Parks z siedzibą w Pradze zakupiło działkę o powierzchni ponad 22 hektarów w Dębieńsku na Śląsku, około 35 km na południowy zachód od Katowic, aby zbudować około 110 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

To już czwarta sztuka w portfolio P3 firmy Polska Południowa w ostatnich miesiącach. Znajduje się przy autostradzie A1, 25 km od Węzła Sośnica, który łączy autostrady transeuropejskie A1 i A4, a także drogę krajową nr. 44.

Zakupione w ubiegłym roku działki na południu Polski w gminach Czerwionka-Leczczyny i Kąty Wrocławskie oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco powiększają i uzupełniają portfel parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w Polsce. Zapewnią naszym klientom ponad 300 000 metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej na Dolnym i Górnym Śląsku. Tereny te pozwolą nam również zaoferować klientom chcącym pracować w tym rejonie Polski wysokiej jakości obiekty, które będą w pełni dostosowane do ich wymagań.
Bartomig Hoffmann, Dyrektor Zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce

Na nowo nabytej działce P3 planuje budowę wielkopowierzchniowych magazynów zawierających około 110 000 metrów kwadratowych powierzchni z certyfikatem BREEAM „Premium”. Rozpoczęcie prac budowlanych na terenie planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Kancelaria prawno-podatkowa Act BSWW P3 doradzała przy tej transakcji.

READ  Lewandowski wysyła Polskę na mundial, Szwecja przegrywa | Krajowy