Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OX2 sprzedaje farmę wiatrową o mocy 20 MW w Polsce za 680 mln SEK

OX2 sprzedaje farmę wiatrową o mocy 20 MW w Polsce za 680 mln SEK

Farma wiatrowa Bejsce, która będzie składać się z sześciu turbin, powstanie w południowo-wschodniej części Polski. Budowa rozpocznie się we wrześniu 2023 r., a oddanie do użytku zaplanowano na drugą połowę 2025 r. Roczna moc farmy wiatrowej wynosi około 65 GWh, co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez 20 000 gospodarstw domowych.

– Miło nam ogłosić tę transakcję i nie możemy się doczekać realizacji projektu elektrowni wiatrowej w Bejscach. Polska jest bardzo dynamicznym rynkiem i będziemy nadal rozwijać naszą organizację i portfel projektów, przyczyniając się tym samym do promowania transformacji energetycznej” – mówi Paul Stormoen, dyrektor generalny OX2.

– Farma wiatrowa Bejsce to kolejny projekt OZE, który w ostatnich tygodniach nabył Enea. Zwiększamy nasze moce odnawialne, zarówno w energetyce słonecznej, jak i wiatrowej, aby przyczynić się do transformacji sektora energetycznego – mówi Paweł Majewski, Prezes Zarządu Enea SA.

Po uruchomieniu OX2 będzie odpowiedzialna za zarządzanie techniczne i handlowe projektu, optymalizację produkcji i nadzorowanie jej operacji.

*kurs EUR/SEK 11,90

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Henrik Vikström, dyrektor ds. relacji inwestorskich OX2
+46 709 528 006
[email protected]

Edwarda Linda
Komunikacja OX2
telefon. +46 (0)72 727 11 17
[email protected]

READ  Ryanair uruchamia sprzedaż za 15 funtów do Hiszpanii, Portugalii, Łotwy i Polski w ramach umów z marca 2023 r