Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostrzeżenie o Norowirusie, gdy błędy rozprzestrzeniają się w Anglii po złagodzeniu blokady | Norowirus

Eksperci ds. zdrowia publicznego w Anglia Ostrzegają przed wzrostem liczby przypadków wymiotów norowirusa po osiągnięciu przez nie poziomów ostatnio obserwowanych przed pandemią COVID-19.

Oficjalne dane pokazują, że wysoce zaraźliwy wirus rozprzestrzenia się znacznie częściej niż zwykle w miesiącach letnich. W ciągu ostatnich kilku tygodni szczególnie szybko rozprzestrzenił się wśród przedszkolaków w żłobkach i placówkach opieki nad dziećmi, które przenoszą wirusa do domu, powodując jego rozprzestrzenianie się we wszystkich grupach wiekowych.

Oficjalne oświadczenia opinii publicznej Zdrowie Anglia (PHE) wykazała, że ​​w ciągu ostatnich pięciu tygodni zgłoszono 154 epidemie, w porównaniu do średniej 53 przypadków w podobnym pięciotygodniowym okresie w czerwcu w poprzednich pięciu latach. Wskaźniki były szczególnie niskie podczas pandemii ze względu na zasady dotyczące dystansu społecznego i ludzi zwracających większą uwagę na higienę, ale wzrosły, odkąd ograniczenia zaczęły łagodzić na początku kwietnia.

„Norowirus, powszechnie znany jako zimowy błąd wymiocin, był na niższym niż normalny poziomie podczas pandemii, z mniejszą szansą na rozprzestrzenianie się między ludźmi w społeczności, ale wraz z złagodzeniem ograniczeń zaobserwowaliśmy wzrost przypadków we wszystkich grupach wiekowych ”, prof. Suhair Al-Gharbiyye, zastępca dyrektora Państwowej Służby Zakaźnej w PHE.

Epidemie enterowirusów, głównie norowirusów, podwoiły się ze 105 do 236 między 31 maja a 4 lipca, przy czym dwie trzecie (65%) w żłobkach lub szkołach, a jedna trzecia (30%) w domach opieki.

PHE ostrzegł, że w nadchodzących miesiącach mogą nastąpić nietypowe wzrosty po dalszym złagodzeniu środków kontroli Covid, powtarzając Poznaj Nową Południową Walię w Australii.

PHE ostrzegło społeczeństwo, aby podjęło działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się norowirusa, w tym mycie rąk, unikanie przenoszenia poprzez pozostanie w domu do 48 godzin po pojawieniu się objawów oraz dokładne czyszczenie wszelkich powierzchni lub materiałów, które miały kontakt z zarażoną osobą i jej wymiociny.

READ  Nowe odkrycia dotyczące wsparcia i barier w zwalczaniu gruźlicy w krajach o dużym obciążeniu

Wytyczne zalecają mycie rąk mydłem i wodą, ponieważ w przeciwieństwie do Covid, żele alkoholowe nie zabijają norowirusa. Osoby wykazujące objawy powinny unikać wizyt w lokalnej klinice i zamiast tego powinny skontaktować się z الاتصال NHS lub GP przez telefon.

Norowirus powoduje wymioty i biegunkę, ale zwykle mija w ciągu kilku dni. Łatwo przenosi się poprzez kontakt z zarażonymi osobami lub skażonymi powierzchniami. Objawy obejmują nudności, wysoką temperaturę, ból brzucha i ból kończyn.