Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziś wieczorem zaczynają się „dramatyczne” deszcze meteorów – oto jak zobaczyć brytyjskie Perseidy do 23 sierpnia | nowości naukowe i technologiczne

Dziś wieczorem rozpoczyna się jeden z najbardziej „dramatycznych” deszczów meteorów roku, dający obserwatorom gwiazd na półkuli północnej szansę zobaczenia dziesiątek szybkich i niezwykle jasnych meteorów.

Jeśli masz problemy ze snem w weekendowym upale – Prawdopodobnie w niedzielę osiągnie 32 stopnie Celsjusza Pociesz się w tym, że możesz zajrzeć pod niesamowity prysznic Perseid (Per-see-id).

Spektakl rozpoczyna się 16 lipca i będzie zwiększał intensywność do 12 sierpnia, a następnie zmniejszy się około 23 sierpnia.

Chociaż każdy meteor często nie jest większy niż ziarnko piasku, nadal wytwarza uderzający strumień światła na niebie, gdzie płonie, gdy uderza w atmosferę z prędkością około 130 000 mil na godzinę.

obrazek:
Cyfrowa kompozycja 50 obrazów meteoru Perseid

Wytwarzane każdego roku, gdy Ziemia przedziera się przez kurz pozostawiony przez kometę Swifta-Tuttle’a, upalne temperatury mogą osiągnąć od 1648 °C (2998.4 °F) do 5537 °C (998,6 °F).

Królewskie Muzea Greenwich (RMG) Zebrałem przewodnik Dla tych, którzy chcą wziąć udział w obserwowaniu gwiazd, czas „jednej z najbardziej dramatycznych rzeczy do zobaczenia na nocnym niebie” jest idealny dla młodzieży, która może zostać do późna, jak podczas letnich wakacji.

Oto kilka ważnych wskazówek:

  • Nie odrywaj wzroku od telefonu — danie oczom czasu na przystosowanie się do ciemności pomoże ci dostrzec słabe meteoryty.
  • Nie polegaj na lornetkach – ograniczą one widoczność nieba, podobnie jak teleskopy.

RMG opisuje deszcz Perseidów – nazwany, ponieważ meteory wydają się wyrzucać z konstelacji Perseusza, na cześć bohatera greckiej mitologii – jako „po prostu jeden z najlepszych deszczów meteorów roku”.

Według NASA, Perseidy są jednymi z najliczniejszych deszczów meteorów, jakie ludzie mogą obserwować, z 50-100 meteorami widzianymi na godzinę.

Znane są również jako kule ognia – większe eksplozje światła i koloru, które mogą trwać dłużej niż przeciętna smuga meteorów.

READ  Naukowcy twierdzą, że małe dinozaury żyjące na pustyni miały „niezwykłe” widzenie w nocy i słuch przypominający sowy

NASA wyjaśnia: „Wynika to z faktu, że kule ognia pochodzą z większych cząstek materii kometarnej”.