Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opisanie, w jaki sposób CBT i CBT online pomagają w leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym

Opisanie, w jaki sposób CBT i CBT online pomagają w leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym

Na początku XX wieku liderami psychologii byli tacy pionierzy jak behawiorysta John B. Jednak pierwsze udane próby z użyciem CBT nie zostały przeprowadzone przez dr Aarona Becka z University of Pennsylvania aż do lat 60. XX wieku. Terapia poznawczo-behawioralna wynika z połączenia psychologii behawioralnej i praktyk terapii poznawczej, aby pomóc pacjentom wyjść poza negatywne myśli i osobiste wyzwania, z naciskiem na dobre samopoczucie i pozytywne zdrowie psychiczne. Terapia poznawczo-behawioralna opiera się na założeniu, że twoje myśli, uczucia, odczucia i działania są ze sobą powiązane i że czasami negatywne myśli i uczucia mogą uwięzić cię w błędnym kole. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) ma na celu pomóc pacjentom radzić sobie z problemami na dużą lub dużą skalę w bardziej pozytywny sposób, dzieląc je na mniejsze kawałki. Terapeuta CBT często obraca plany leczenia wokół każdego indywidualnego pacjenta, przy czym pacjent ujawnia swoje mocne i słabe strony, jednocześnie wyznaczając cele na przyszłość. 6 do 12 sesji CBT to zwykle norma dla maksymalnych korzyści dla pacjentów z lękiem i depresją, ale może się to różnić w zależności od pacjenta i decyzji lekarza prowadzącego w każdym przypadku.

CBT jest stosowana nie tylko w leczeniu i leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym – badania wykazały również jej skuteczność w leczeniu problemów ze zdrowiem fizycznym, takich jak cukrzyca, choroby serca, przewlekły ból, w tym bóle stawów i bóle głowy, a także bezsenność. Jest też wiele obietnic w zakresie postęp nauki Od CBT po potrzeby konkretnych grup ludności, takich jak młodzież i mniejszości etniczne, a także skupienie się na konkretnych emocjach, takich jak zazdrość.

W związku z ostatnimi traumatycznymi wydarzeniami, takimi jak masowe strzelaniny, niesprawiedliwość rasowa i nierówność oraz utrzymujący się wpływ globalnej pandemii, coraz więcej światła rzuca się teraz na narastający kryzys zdrowia psychicznego w Stanach Zjednoczonych. dane Pokazuje, że 19,86% dorosłych w Stanach Zjednoczonych, czyli około 50 milionów Amerykanów, cierpi obecnie na choroby psychiczne. Te same dane wykazały również, że wśród dorosłych w Stanach Zjednoczonych z chorobami psychicznymi 56% nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Ponadto dostęp do zindywidualizowanego leczenia w zakresie zdrowia psychicznego jest wyzwaniem ze względu na brak lekarzy i wysokie koszty opieki psychiatrycznej. W ostatnich tygodniach amerykański lekarz naczelny dr Vivek Murthy podświetlony Pilna potrzeba zajęcia się problemem wypalenia zawodowego pracowników służby zdrowia, który wynika z niedoboru kadr, a także długiego czasu oczekiwania na wizyty osobiste.

READ  Dziś wieczorem zaczynają się „dramatyczne” deszcze meteorów – oto jak zobaczyć brytyjskie Perseidy do 23 sierpnia | nowości naukowe i technologiczne

Aby rozwiązać te trwające problemy, coraz więcej osób zwraca się do rozwiązań zdrowotnych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna i terapia poznawczo-behawioralna online (iCBT), aby pomóc zmniejszyć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, z którym obecnie boryka się wielu. iCBT kieruje się tymi samymi zasadami co CBT, ale w dostępnym formacie cyfrowym. W rzeczywistości w naszych ostatnich badaniach zauważyliśmy, że większość pacjentów nadal poszukuje wirtualnej opieki w zakresie swoich potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego, trend, który został przyspieszony przez pandemię. Dzięki elastyczności 24/7 użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zasobów iCBT z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub komputera stacjonarnego. Dla osób, które mogą mieszkać na wsi, nie mają transportu, mają nieprzewidywalne harmonogramy lub napotykają inne wyzwania związane z dostępem do opieki zdrowotnej, iCBT zapewnia ciągły system wsparcia, który umożliwia pacjentom powrót do materiałów i narzędzi psychologicznych w dowolnym momencie.

Jeśli chodzi o skuteczność iCBT, dane są dość proste. Jeden nauka Uczestnicy wykazali, że objawy lęku i depresji zmniejszyły się o połowę i pozostały takie nawet 12 miesięcy po rozpoczęciu leczenia iCBT. Dodatkowo, jedno z naszych badań wykazało, że wskaźniki powrotu do zdrowia uczestników były wysokie i spójne z leczeniem twarzą w twarz. Wyniki te są zachęcające i zapewniają kompleksowe rozwiązanie obecnego kryzysu zdrowia psychicznego, z którym borykają się ludzie w każdym wieku. Poprzez wystawianie większej liczby osób potrzebujących leczenia zdrowia psychicznego na rozwiązania takie jak CBT i iCBT, możemy poprawić ogólne wyniki zdrowotne i zaobserwować niższe wskaźniki chorób psychicznych.

Rozwój CBT pomógł utorować drogę do rozwoju rozwiązań cyfrowych, takich jak iCBT, a patrząc w przyszłość, te podejścia terapeutyczne nie wykazują oznak spowolnienia. Rynek Badania Oczekuje się, że do 2030 r. rynek terapii cyfrowej będzie wart prawie 36 miliardów dolarów. Kontynuując priorytetowe traktowanie badań w zakresie zdrowia psychicznego, interwencje cyfrowe będą coraz bardziej dostępne. Ponieważ ten rodzaj wzrostu trwa, możemy zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do opartej na dowodach opieki psychiatrycznej w celu zwalczania narastającego kryzysu zdrowia psychicznego w Stanach Zjednoczonych.

READ  Wystrzelony Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Aktualizacje na żywo

Zdjęcie: SIphotography, Getty Images