Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że uczniowie, którzy uprawiają sport, osiągają lepsze wyniki w nauce

Badanie wykazało, że uczniowie, którzy uprawiają sport, osiągają lepsze wyniki w nauce

Sieć JAMA otwarta (2022). DOI: 10.1001 / jamanetworkopen.2022.27893″ width=”800″ height=”457″/>

Podsumowanie wizualne. przypisane mu: Sieć JAMA jest otwarta (2022). DOI: 10.1001 / jamanetwork otwarty.2022.27893

Czy można uczynić ludzi mądrzejszymi? Istnieje tradycyjne przekonanie, że inteligencja jest charakterystycznie stałą cechą; Jednak w ostatnich latach koncepcja ta zaczęła się zmieniać. Inteligencja może być bardziej modyfikowalna niż wcześniej sądzono. Chociaż istnieją dobrze znane korzyści płynące z regularnych ćwiczeń fizycznych dla zdrowia fizycznego, psychicznego i poznawczego osób w każdym wieku, jak dotąd nie ma jednoznacznych dowodów potwierdzających, czy regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić inteligencję ludzi.

Obecnie badania prowadzone przez naukowców z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu w Granadzie, we współpracy z badaczami psychologii z tej samej uczelni oraz z lokalnymi i międzynarodowymi współpracownikami zewnętrznymi, wykazały, że uczniowie, którzy wykonują ćwiczenia fizyczne Lepsze wyniki w nauce.

Ta praca została opublikowana w Sieć JAMA jest otwarta Ten tydzień pokazał, że regularne ćwiczenia fizyczne przez sześć miesięcy poprawiają ogólną inteligencję, szczególnie inteligencję skrystalizowaną, rodzaj inteligencji związanej ze słownictwem i mądrością nabytą przez całe życie w kontekście szkoły i poza nią.

Ponadto program ćwiczeń Znacząco poprawia elastyczność poznawczą, czyli umysłową zdolność osoby do dostosowywania się do zmieniających się zadań lub zasad, jednoczesnego utrzymywania wielu koncepcji i przenoszenia uwagi między różnymi zadaniami/zasadami. Należy zauważyć, że program ćwiczeń również się poprawił wyniki w nauceprzy czym największe korzyści przynosi matematyka i rozwiązywanie problemów.

„Z tych ustaleń wyciągamy ważne przesłanie dla rodziców: jeśli twoje dzieci nie radzą sobie dobrze w nauce, nie karz ich… lub wyciągnij je z zajęć sportowych po szkole, zrób coś wręcz przeciwnego” – Francisco Ortega , profesor Uniwersytetu w Granadzie i główny badacz badania.

„Musimy postarać się zapewnić minimalny dzienny wysiłek fizyczny, najlepiej 60 minut dziennie ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności Aktywność fizycznaw tym co najmniej trzy dni w tygodniu intensywnej aktywności fizycznej, a także działań stymulujących wzmocnienie mięśni i kości zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mówi profesor UGR.

Nadwaga i otyłość są głównym problemem zdrowotnym w krajach rozwiniętych i rozwijających się, szczególnie niepokojącym w Hiszpanii, która jest jednym z wiodących krajów w rankingach nadwagi/otyłości w Europie, gdzie co trzecie dziecko cierpi na tę chorobę. Otyłość ma negatywny wpływ na Zdrowie publiczne Niedawno zaobserwowano również wpływ na poziom poznawczy i mózgowy.

„Obecne badanie ma ważne implikacje dla tej populacji o zwiększonym ryzyku” – mówi José Mora, adiunkt na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie w Granadzie. „To badanie pokazuje, że ćwiczenia fizyczne są skutecznym narzędziem do przeciwdziałania negatywnym skutkom otyłości na poziomie poznawczym i akademickim”.

Wreszcie naukowcy twierdzą, że rodzaj ćwiczeń fizycznych wykonywanych w tym badaniu można przenieść na środowisko szkolne. Program ćwiczeń był oparty na grach zespołowych i bez zaawansowanego sprzętu; Polegała ona na bieganiu na placu zabaw na świeżym powietrzu oraz wykonywaniu przez dzieci ćwiczeń siłowych z ciężarem własnym lub partnera. Wszystko to odbywało się ze stosunkowo wysoką intensywnością, przy pełnej intensywności sesji średnio około 70% maksymalnego tętna dla dzieci, które ćwiczyły średnio trzy 90-minutowe sesje tygodniowo, co w sumie daje 4,5 godziny. Ćwiczenia co tydzień.

„Jeżeli uda nam się zwiększyć liczbę godzin wychowania fizycznego do jednej godziny dziennie, jak ma to już miejsce w innych krajach europejskich i jest wymagane w Hiszpanii, możemy poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci, a jak pokazuje to badanie , Również inteligencjawyniki poznawcze i akademickie” – mówi Francisco Ortega.


Dlaczego dzieci z otyłością nie od razu odnoszą korzyści z ćwiczeń?


więcej informacji:
Francisco B. Ortega i wsp., Wpływ programu ćwiczeń na wyniki zdrowotne mózgu dzieci z nadwagą lub otyłością, Sieć JAMA jest otwarta (2022). DOI: 10.1001 / jamanetwork otwarty.2022.27893

cytatBadanie wykazało, że dzieci w wieku szkolnym, które uprawiają sport, osiągają lepsze wyniki w nauce (2022, 1 września) Pobrane 1 września 2022 z https://medicalxpress.com/news/2022-09-schoolchildren-academically.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Test identyfikuje warianty COVID-19 w godzinach