Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„On był taki słodki z dziećmi Harry’ego Pottera”: reżyser Mike Newell o Robbie Coltrane | Kino

sobbie Coltrane utknął w naszych sercach, bo potrafi grać lepiej i gorzej od nas. Pracowałem z nim przy Harrym Potterze i Czarze Ognia, gdzie grał Hagrida, niezdarną prostotę olbrzyma, który zawsze troszczył się o dobro dzieci i wnosił do postaci swój wielki, maślany optymistyczny uśmiech.

Był całkowicie słodki z Harry Potter Dzieci, to tylko jedna z rzeczy, które tak lubiła w nim. Musisz pamiętać, że te dzieciaki zaczęły pracować w Potterze w wieku dziewięciu i dziesięciu lat, były bardzo młode i byłyby zdezorientowane całym procesem. Wziął to pod uwagę i faktycznie uczynił ich występ częścią swojej pracy, ponieważ był dla nich miły, jak pokazał im, jak powinni patrzeć w tym kierunku, a nie w tym itd. .

Oczywiście, ponieważ był bogobojnym komikiem, sceny, które zrobił dla mnie z Frankie de la Tour, były świetne. Świetnie się z nią bawili, przez cały czas musiał działać przeciwko odrzuceniu jej postaci i nieufności, a kiedy napotkał taki sprzeciw, jego komiksy po prostu wyskoczyły. Przypuszczam, że moją ulubioną sceną była ta, w której Hagrid skupia się na Madame Maxime, coraz bardziej melancholijnej; Ruby był wielkim błędem.

Robbie Coltrane i Mike Newell na premierze Great Expectations w Nowym Jorku. Zdjęcie: Mediapunch / Shutterstock

Potem przyszedł do kopii świetne prognozy Stworzyłeś, jak pan Jaggers, potężnego, manipulującego prawnika, który zrobi dla ciebie wszystko, dopóki wiesz, czego chcesz, jest gotów mu powiedzieć, co to jest i może zapłacić. W tej części opracował niezwykłą fryzurę: była zwilżona, napompowana w formie bezy na czubku głowy i ufarbowana na szczególnie jasny czarny kolor. Myślę, że jego myślenie było następujące: myślę, że postać jest absurdalna i chcę w jakiś sposób pokazać swoje ego. Nie prosiłam go o to, po prostu zmył makijaż pierwszego dnia z tym. Moja pierwsza reakcja brzmiała: „Co to siedzi na twojej głowie, Ruby?” Na początku myślałem, że to może być peruka, ale potem zamilkłem: Jedną z jego cech było to, że jest wspaniałym, godnym zaufania aktorem charakterystycznym, a w końcu wiedział, co ma na sobie i jak wygląda dobrze w tym, co ma na sobie. oznaczał.

Aby postać Jaggers działała, musi wierzyć w swój niekończący się cynizm i ukrytą radość z robienia zwodniczych licytacji dla swoich klientów. Robbie wcielił się w postać z wglądem w słabości klientów, którzy układali swoje pokręcone potrzeby na jego wąskich ramionach. – Wiesz, kim jestem, prawda Pip? Mówi, myjąc ręce o swojej niedawnej zdradzie. I wiemy – to najgorsze z nas.

„Co to siedzi na twojej głowie Ruby?” Coltrane jest jak Jagger w Great Expectations. Zdjęcie: TCD / Prod.DB / Alamy

Są dwie strony: najlepsza i najgorsza. A w swoich największych rolach łączy te dwie cechy: Kraker, Skarb narodowy, Światło i ciemność Walka o dominację. Jako osoba był wspaniały; Kiedy byłem z nim, chciałem mieć czas, aby iść dalej. To nie było jak wszyscy inni. Prawdziwy ekscentryk z szeregiem nieoczekiwanych zainteresowań i talentów. Kto jeszcze wiemy, kto może wyciągnąć silnik z Trabanta w 23 minuty?

READ  Olivia Rodrigo została najmłodszą artystką solową, która dwukrotnie przewyższyła oficjalne brytyjskie listy przebojów