Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Omicron uderza w brytyjską gospodarkę, gdy jedzenie słabnie; Inflacja wydatków na konsumpcję osobistą w USA wzrasta do najwyższego poziomu od 39 lat | Biznes

Transakcje w Pret a Manger szybko stają się bacznie obserwowanym wskaźnikiem aktywności gospodarczej Wielkiej Brytanii jako miarą liczby pracowników dojeżdżających do centrów miast. Podczas pandemii znacznie się zmieniał, ponieważ wielu pracowników biurowych pracuje z domu, aby chronić się przed Covid-19. Według najnowszych danych ONS obawy o przenośność firmy Omicron w połączeniu z zaległościami świątecznymi doprowadziły do ​​gwałtownego spadku sprzedaży Pret a Manger w sześciu z siedmiu miast.

Najnowsze dane pokazują, że całkowita odwiedzalność detaliczna była poniżej normalnego poziomu przy 81% poziomów sprzed pandemii obserwowanych w tym samym tygodniu w 2019 r., przy czym najwyższy poziom odwiedzalności utrzymuje się na południowym zachodzie. W restauracjach standardem siedzących w Wielkiej Brytanii w okresie przedświątecznym jest nad Ten sam okres w zeszłym roku, ale zmniejszył się procentowo w porównaniu z analogicznym dniem w 2019 r.

Podczas gdy centra miejskie i centra handlowe są bez wątpienia cichsze niż zwykle, Covid nie powstrzymał nas przed wydawaniem pieniędzy ani online, ani w sklepach. Całkowite zakupy kartą kredytową i debetową są konsekwentnie wyższe niż w tym czasie w zeszłym roku, ponieważ wiele rodzin chce wspólnie cieszyć się wspaniałymi Świętami Bożego Narodzenia po tym, jak przegapili je w zeszłym roku.

READ  Liderzy G20 handlują w rzymskiej chmurze